Skocz do zawartości
krzysztof2912

Czy jest to trudny kierunek? (WAT, słaby z fizyki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W przyszłym roku szkolnym będę zdawał matutę z matematyki, angielskiego oraz geografii na poziomie rozszerzonym. Od zawsze wiązałem swoją przyszłość z armią. Marzył mi się WAT z uwagi na promocje oficerskie. Z matematyki idzie mi różnie. Maturę podstawową aktualnie piszę na ponad 80 %, lecz z rozszerzeniem bywa różnie. Na razie jest to poziom ok. 40 % max. Z fizyki jestem kiepski. O ile w gimnazjum radziłem sobie nieźle tak poziom rozszerzenia okazał się dla mnie za wysoki. Aktualnie rozważam dwie drogi. Albo wybrać się na studia logistyczne, albo do szkoły podoficerskiej i stać się żołnierzem zawodowym. Czy logistyka jest trudna? Czy ktoś kto nie jest dobry z fizyki ma szanse się utrzymać? Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na logistyce fizyka nie jest aż tak potrzebna. 

Jeśli chcesz iść na studia oficerskie to musisz być naprawdę bardzo dobry zarówno z matmy jak i fizyki. Dostają się najlepsi z najlepszych głównie dlatego że jest kilka uczelni w kraju i limity wynoszą po 50 osób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Łukasz napisał:

Na logistyce fizyka nie jest aż tak potrzebna. 

Jeśli chcesz iść na studia oficerskie to musisz być naprawdę bardzo dobry zarówno z matmy jak i fizyki. Dostają się najlepsi z najlepszych głównie dlatego że jest kilka uczelni w kraju i limity wynoszą po 50 osób.

Matmę jestem w stanie podciągnąć. Teraz przez okres wakacyjny przygotowywałem się pod kątem egzaminu. Fizyka odpada bo jestem kiepski. Stąd moje pytanie. Czy da radę przebrnąć przez te studia bez większych problemów? I mowa tutaj tylko o logistyce. Bo wiem, że inne kierunki to już wymagają fizyki zaawansowanej wręcz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez logistyka tak. Przez studia oficerskie będzie bardzo trudno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Łukasz napisał:

Przez logistyka tak. Przez studia oficerskie będzie bardzo trudno.

Oczywiście chciałbym kandydować na studia wojskowe na logistykę właśnie. Tak dla jasności. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrozumiałem że chcesz iść albo na to albo na to. 

Z zasady na logistyce jest mniej fizyki niż na mechanice czy nawigacji

Dostać się jest bardzo trudno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

krzysztof2912, 40% z rozszerzonej matmy to bardzo słaby wynik, z którym pozostaje tylko pomarzyć o studiach wojskowych. Chcąc dostać się na spokojnie zwykle trzeba zdać co najmniej w granicach 80%, bo chętnych na ciepłą państwową posadkę nie brakuje. Tym bardziej na kierunku, który nie zapewnia szerokich perspektyw w cywilu. Natomiast co do fizyki, to jest ona praktycznie jednym z najłatwiejszych przedmiotów na każdych studiach technicznych i pokrewnych. O wiele bardziej namęczysz się na przedmiotach wywodzących się z fizyki (chociażby na mechanice i elektrotechnice), o matematyce nawet nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gutek napisał:

krzysztof2912, 40% z rozszerzonej matmy to bardzo słaby wynik, z którym pozostaje tylko pomarzyć o studiach wojskowych. Chcąc dostać się na spokojnie zwykle trzeba zdać co najmniej w granicach 80%, bo chętnych na ciepłą państwową posadkę nie brakuje. Tym bardziej na kierunku, który nie zapewnia szerokich perspektyw w cywilu. Natomiast co do fizyki, to jest ona praktycznie jednym z najłatwiejszych przedmiotów na każdych studiach technicznych i pokrewnych. O wiele bardziej namęczysz się na przedmiotach wywodzących się z fizyki (chociażby na mechanice i elektrotechnice), o matematyce nawet nie wspominając.

Matematykę będę oczywiście starał się poprawić. Czeka mnie 3 klasa, korepetycje, mnóstwo nauki itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kamil95
      Wystartowała rekrutacja na studia anno domini 2019. Decyzję podejmujcie z głową z tego prostego powodu, że to ułoży wasze dalsze życie. Na tapet weźmy UW. Jeśli nie czujecie wyjątkowej pasji do kierunków takich jak fizyka, chemia, biologia czy Politologia (poniżej opis) to sobie darujcie. Zainteresowanie tymi tematami to podstawa, inaczej nie ma sensu. Niezmiennie od lat popularne są stosunki międzynarodowe, które za 3 lub 5 lat dadzą wiele możliwości. Omijacje szerokim łukiem Białorustykę (chyba, że bardzo chcecie), to typowe studia bez przyszłości (może tłumacz). Ale również kulturoznawstwo czy Politologię, która jest idealnym kierunkiem jeśli chcecie pracować jako ślusarz, sprzedawca w sieci McD czy kanar. Nie warto tracić waszej dobrze napisanej matury na takie kierunki, nie marnujcie czasu i życia. 
    • Przez xsuunset
      Hej,

jestem bardzo ciekawa opinii studentów na temat kierunku logistyka na UE w Katowicach. Ogólnie jestem zielona w tym temacie. Chciałam iść na Polibudę w Zabrzu, jednak po przeczytaniu opinii muszę się jeszcze raz zastanowić. Wszystkie rady będą mile widziane. Jak już jest taki temat na forum to przepraszam, to mój debiut
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez DarthuS
      Witam, za rok kończę technikum (Technik OZE), zastanawiam się nad wyborem studiów, interesuje mnie energetyka, budownictwo, szkoła w Szczytnie oraz studia związane z logistyka, transportem.

Prawde mówiąc nie wiem co byłoby dla mnie najlepsze, nie planuje pracować fizycznie(a po takich kierunkach jak budownictwo czy energetyka wątpię by mnie od razu za biurko posadzili...) stad tez wspomniałem o logistyce i transporcie. Interesowała mnie tez praca w wojsku jak i w policji, ale na uczelnie wojskowa trzeba zdawać jezyk angielski na maturze, który mizernie mi idzie, preferuje niemiecki. Który kierunek studiów zapewniłby mi w miarę przyzwoite pieniądze i bym nie musiał pracowac fizycznie tylko umysłowo? 
    • Przez Borys
      Witajcie,

Wiem, że to trochę późna pora jak na poszukiwanie porady, ale jak to mówią; lepiej późno niż wcale. Chciałem rozpocząć w tym roku studia logistyczne. Pracuję w firmie produkcyjnej w charakterze osoby zajmującej się obsługą zamówień klientów międzynarodowych, harmonogramem wysyłek towaru, sprawami celnymi, dokumentacyjnymi i czasami organizacją transportu. Pragnę podwyższyć swoje kwalifikacje i pozyskać wiedzę, której nie daje samo doświadczenie stąd też pomysł by rozpocząć naukę logistyki niestacjonarnie. Znalazłem coś takiego jak Operator Logistyczny na Bydgoskiej Szkole Wyższej (studia inżynierskie). Może jest tu ktoś kto będzie w stanie wyrazić opinię na temat tej uczelni i kierunku? Albo zasugerować inną, interesuje mnie coś bardziej na północy Polski (Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, może być trójmiasto), ale jeżeli będzie to w innym rejonie na pewno wezmę daną możliwość pod uwagę.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Jesteśmy zespołem osób pracujących na co dzień w obszarach edytorskich i doradczych. Jesteśmy zespołem pracowników naukowych pracujących na wydziałach związanych z zarzadzaniem, naukami społecznymi oraz technicznymi. Wiemy, że napisanie dobrej pracy wymaga umiejętności i poświecenia ogromnej ilości czasu. Chcemy, aby nasi klienci spali spokojnie i nie martwili się tym, że mogą na kilka dni przed ostatecznym terminem oddania prac dostać obszary do poprawki. Wiemy jak wygląda cały proces. Posiadamy blisko 10 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej na uczelniach wyższych w całej Europie.    Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą lub pragną uzyskać dodatkowe informacje, prosimy o wysłanie na adres mail: dyplom.master@cyberia.pl zamówienie podając: Imię lub nick - gwarancja dyskrecji; Rodzaj pracy ( magisterska, inżynierska, licencjacka, doktorska itd. ); Temat pracy; Termin wykonania; Objętość ( ilość stron ); Opis pracy lub spis treści, jeśli dostępny; Telefon kontaktowy; Adres email. zapraszam na www.dyplom-master.pl   Gwarantowana umowa. Wystawiamy rachunek i działamy legalnie. Jeśli powołasz się na to forum mamy dla Ciebie zniżkę!  
    • Może jakieś urządzenie kosmetyczne? To chyba każda kobieta używa. Tutaj można zakupić wszelkie akcesoria kosmetyczne: https://mimari.com.pl/pl/p/MYJKA-ULTRADZWIEKOWA-CLEAN-2/499  Warto spytać jej koleżanki czego jeszcze nie ma.   
    • Kopiować tego wszystkiego przez pół dnia to na pewno nie bede.
    • Nie zamieszczamy linków do stron, szczególnie ko kurencyjnych
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.