Skocz do zawartości
krzysztof2912

Czy jest to trudny kierunek? (WAT, słaby z fizyki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W przyszłym roku szkolnym będę zdawał matutę z matematyki, angielskiego oraz geografii na poziomie rozszerzonym. Od zawsze wiązałem swoją przyszłość z armią. Marzył mi się WAT z uwagi na promocje oficerskie. Z matematyki idzie mi różnie. Maturę podstawową aktualnie piszę na ponad 80 %, lecz z rozszerzeniem bywa różnie. Na razie jest to poziom ok. 40 % max. Z fizyki jestem kiepski. O ile w gimnazjum radziłem sobie nieźle tak poziom rozszerzenia okazał się dla mnie za wysoki. Aktualnie rozważam dwie drogi. Albo wybrać się na studia logistyczne, albo do szkoły podoficerskiej i stać się żołnierzem zawodowym. Czy logistyka jest trudna? Czy ktoś kto nie jest dobry z fizyki ma szanse się utrzymać? Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na logistyce fizyka nie jest aż tak potrzebna. 

Jeśli chcesz iść na studia oficerskie to musisz być naprawdę bardzo dobry zarówno z matmy jak i fizyki. Dostają się najlepsi z najlepszych głównie dlatego że jest kilka uczelni w kraju i limity wynoszą po 50 osób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Łukasz napisał:

Na logistyce fizyka nie jest aż tak potrzebna. 

Jeśli chcesz iść na studia oficerskie to musisz być naprawdę bardzo dobry zarówno z matmy jak i fizyki. Dostają się najlepsi z najlepszych głównie dlatego że jest kilka uczelni w kraju i limity wynoszą po 50 osób.

Matmę jestem w stanie podciągnąć. Teraz przez okres wakacyjny przygotowywałem się pod kątem egzaminu. Fizyka odpada bo jestem kiepski. Stąd moje pytanie. Czy da radę przebrnąć przez te studia bez większych problemów? I mowa tutaj tylko o logistyce. Bo wiem, że inne kierunki to już wymagają fizyki zaawansowanej wręcz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez logistyka tak. Przez studia oficerskie będzie bardzo trudno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Łukasz napisał:

Przez logistyka tak. Przez studia oficerskie będzie bardzo trudno.

Oczywiście chciałbym kandydować na studia wojskowe na logistykę właśnie. Tak dla jasności. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrozumiałem że chcesz iść albo na to albo na to. 

Z zasady na logistyce jest mniej fizyki niż na mechanice czy nawigacji

Dostać się jest bardzo trudno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

krzysztof2912, 40% z rozszerzonej matmy to bardzo słaby wynik, z którym pozostaje tylko pomarzyć o studiach wojskowych. Chcąc dostać się na spokojnie zwykle trzeba zdać co najmniej w granicach 80%, bo chętnych na ciepłą państwową posadkę nie brakuje. Tym bardziej na kierunku, który nie zapewnia szerokich perspektyw w cywilu. Natomiast co do fizyki, to jest ona praktycznie jednym z najłatwiejszych przedmiotów na każdych studiach technicznych i pokrewnych. O wiele bardziej namęczysz się na przedmiotach wywodzących się z fizyki (chociażby na mechanice i elektrotechnice), o matematyce nawet nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gutek napisał:

krzysztof2912, 40% z rozszerzonej matmy to bardzo słaby wynik, z którym pozostaje tylko pomarzyć o studiach wojskowych. Chcąc dostać się na spokojnie zwykle trzeba zdać co najmniej w granicach 80%, bo chętnych na ciepłą państwową posadkę nie brakuje. Tym bardziej na kierunku, który nie zapewnia szerokich perspektyw w cywilu. Natomiast co do fizyki, to jest ona praktycznie jednym z najłatwiejszych przedmiotów na każdych studiach technicznych i pokrewnych. O wiele bardziej namęczysz się na przedmiotach wywodzących się z fizyki (chociażby na mechanice i elektrotechnice), o matematyce nawet nie wspominając.

Matematykę będę oczywiście starał się poprawić. Czeka mnie 3 klasa, korepetycje, mnóstwo nauki itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rok czasu to bardzo dużo na przygotowanie do matury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez user100
      Witam, czy dostane się na Uniewersytet Ekonomiczny w Katowicach albo Krakowie z wynikiem 68% z matury z matematyki podstawowej?
      Dodam że chodzi mi o logistykę zwykłą lub inżynieryjną. 
    • Przez mlodystudent00
      Witam,
      Jestem tegorocznym maturzystom i właśnie staje przed wyborem studiów (najlepiej dziennych). Mianowicie interesuje mnie kierunek Logistyka, gdyż chodziłem do technikum o profilu logistycznym więc jestem już stricte podporządkowany temu kierunkowi. Czy z takimi wynikami mogę składać papiery na większość uczelni?
      Matematyka (podstawa) - 70%
      Język polski (podstawa) - 66%
      Język angielski (podstawa) - 68%
      No i tutaj trochę gorzej z tymi rozszerzeniami 
      Geografia (rozszerzenie) - 17%
      Angielski (rozszerzenie) - 44%

Czy jako iż jestem osobą która preferuje bardziej teorie niż zadania matematyczne, powinienem wybrać uniwersytet niż politechnike?
      Bardzo proszę o odpowiedź.
      Pozdrawiam.
    • Przez Tojejo
      Witam, 
      Mam parę pytań odnośnie studiów logistycznych (zaocznie), 7 semestrów, tyuł inżyniera. 
      1. Politechnika Śląska czy Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach? Istnieje jakaś różnica między tymi uczelniami w powyższym kierunku? Co "lepsze"? 
      2. Czego warto zacząć sie już uczyć? Jakieś programy (typu Excel), konkretne działy (nie miałem roz. matematyki w liceum) 
      3. Porównujac logistyke do inżynierii produkcji...  Bardziej wymagająca, trudniejsza do ograniecia?  
      Chciałbym sie dowiedzieć jak najwięcej o tym kierunku. Orłem z maty nigdy nie byłem aczkolwiek potrafię przysiąć do nauki. 
    • Przez Michał_
      Mam problem z wybraniem kierunku studiów. Interesuje mnie praca naukowca, badania w zakresie nauk przyrodniczych. Równie ciekawa wydaje mi się praca nad jakimiś wynalazkami, projektowanie całości czy też części jakiegoś urządzenia...

W liceum dosyć dobrze szła mi fizyka i matematyka (z tych przedmiotów będę zdawać rozszerzenie). o wyborze profilu (mat-fiz) zadecydowała w zasadzie niechęć do chemii, która w gimnazjum wydawała mi się raczej nudna, więc też nie opanowałem jej szczególnie dobrze. Interesowała mnie natomiast biologia i fizyka. W międzyczasie moje podejście go chemii trochę się zmieniło i myślę, że gdyby dotyczyła ciekawszych rzeczy niż np. rodzaje mydeł, mógłbym zająć się jej nauką. Nie chciałbym za to mieć do czynienia z informatyką.

Pod uwagę brałem w zasadzie wiele kierunków studiów. Ostatecznie zastanawiam się nad Fizyką Techniczną, Inżynierią Materiałową, albo wręcz Nanotechnologią czy Nanomateriałami, przy czym nie wiem czy poradzę sobie na tych studiach bez znajomości chemii. Myślałem też o MiBM (wydaje mi się zbyt "elektroniczne"?), Biotechnologii i Bioinżynierii (z tego co wyczytałem są to bardzo wymagające kierunki, a mi brakuje wiedzy z biologii i chemii). Ewentualnie brałem pod uwagę OZE lub Energetykę ze specjalizacją "projektowanie i konstrukcja maszyn, urządzeń i instalacji". 

Czy ktoś potrafiłby mi podpowiedzieć co powinienem wybrać? Może wypowiedzieć się na temat któregoś z tych kierunków, coś doradzić. Z góry wielkie dzięki
    • Przez Kamil95
      Wystartowała rekrutacja na studia anno domini 2019. Decyzję podejmujcie z głową z tego prostego powodu, że to ułoży wasze dalsze życie. Na tapet weźmy UW. Jeśli nie czujecie wyjątkowej pasji do kierunków takich jak fizyka, chemia, biologia czy Politologia (poniżej opis) to sobie darujcie. Zainteresowanie tymi tematami to podstawa, inaczej nie ma sensu. Niezmiennie od lat popularne są stosunki międzynarodowe, które za 3 lub 5 lat dadzą wiele możliwości. Omijacje szerokim łukiem Białorustykę (chyba, że bardzo chcecie), to typowe studia bez przyszłości (może tłumacz). Ale również kulturoznawstwo czy Politologię, która jest idealnym kierunkiem jeśli chcecie pracować jako ślusarz, sprzedawca w sieci McD czy kanar. Nie warto tracić waszej dobrze napisanej matury na takie kierunki, nie marnujcie czasu i życia. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Czy socjologia byłaby lepszym wyborem, dającym lepsze perspektywy?
    • Proszę nie myl kierunku ze specjalnościa. Jeśli przyjmą Cie na studia nikt Ci nie gwarantuje że dostaniesz się później na specjalność.    Na większość pytań wielu z nas nie zna odpowiedzi. Co będzie po studiach? A co będzie za 40 lat?  Ten kierunek nie daje żadnego zawodu gwarantującego konkretne umiejętności więc nie liczyłbym na wiele. 
    • Dodam swoją krótką historię - cale życie mnie interesowały komputery, technologia, cyfrowy świat i podobne sprawy. Od 14 roku zajmowałem sie grafika i od 16 próbowałem cos w programowaniu. Poszedłem na matfiz - (z marnym skutkiem bo matura poszła mi fatalnie w aspekcie matematycznym, ale swietnie w humanistycznym, bo pol rozsz którego nigdy nie pisałem, poszedl mi na 80%, a hist w 3 mies nauki na jakies 50%. Mocno żałuję że nie rozsz historii na profilu bo czuję że mógłbym ugrać dużooo więcej z odpowiednim przygotowaniem).   Zrozumiałem że politechnika i podobne klimaty nie są dla mnie, bo bym się nie dostał, a nawet nie czułbym satysfakcji z tej drogi. Z biegiem czasu coraz bardziej interesowała mnie psychologia, socjologia, filozofia, sztuka, człowiek,   ale ciagle siedziałem w komputerach i byly dla mnie one piorytetem pod wzgledem sciezki zawodowej.   Od jakichś 2 lat zainteresował mnie zawód UX Designera, wydaje mi sie idealny pod moj charatker i moje zainteresowania. Staram się narazie kształcić samemu w tę stronę. Ostatnio na SWPS wystartował kierunek o wdzięcznej nazwie - ux research and design - wydaje mi sie on bardzo ciekawy i mocno się nad nim zastnawiam. Ale czy warto? Czy swps ktory jest stricte psychologiczny będzie się nadawał na na połączenie psychologii z informatyką? Czy w ogole ma sens taki interdyscyplinarny charakter studiów? Jakie miałbym perspektywy gdyby odwidział mi się zawód UX Designera - chociażby poprzez rosnący popyt? Co mógłbym robić jeszcze po tej specjalizacji.  Dodaję link do oferty: https://www.swps.pl/oferta/warszawa/studia-pierwszego-stopnia/psychologia-i-informatyka/ux-research-design
    • Na I stopień wolę coś bardziej tradycyjnego jak FiR. Na II stopniu możesz sobie zawęzić dziedzinę. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.