Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Planuję studiować inżynierię i analizę danych na politechnice lubelskiej i zastanawiam się nad równoczesnym studiowaniem fizyki na UMCS. Analiza danych to kierunek z którym wiążę przyszłość, natomiast nie potrafię się pogodzić z porzuceniem fizyki, bo jest to dziedzina, która bardzo mnie interesuje. Szukając odpowiedzi na innych stronach niestety natrafiam tylko na wypowiedzi osób, które nie mają doświadczenia jeśli chodzi o łączenie dwóch kierunków (oczywiście zapewniają, że to niemożliwe i trzeba być nienormalnym żeby wgl wpaść na taki pomysł:/ ). Wiem jednak, że są osoby które jednocześnie studiowały na dwóch uczelniach (SGH+PW, robili tak niektórzy absolwenci mojego liceum), niestety nie znam nikogo takiego osobiście. Czy uważacie, że dałoby się jakoś pogodzić ze sobą takie kierunki na dwóch uczelniach? Czy jest tu ktoś kto studiował podobne kierunki jednocześnie (niestety nie udało mi się dowiedzieć czy to możliwe) lub próbował studiować na dwóch uczelniach? Dodam, że alternatywą mogłaby być fizyka techniczna (dokładnie komputerowa) na PW, ale nie jestem przekonana, że zapewni podobne perspektywy na przyszłość, jak analiza danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2022 o 22:29, Magda19 napisał:

Planuję studiować inżynierię i analizę danych na politechnice lubelskiej i zastanawiam się nad równoczesnym studiowaniem fizyki na UMCS

Każda uczelnia ma swój regulamin studiów, w którym zawarto zapisy o możliwości ubiegania się o zgodę na studiowanie drugiego kierunku dziennego, zwykle najwcześniej po zaliczeniu pierwszego roku na kierunku pierwszego wyboru. Jeżeli drugi kierunek ma znaczny udział obowiązkowych ćwiczeń i laboratoriów, co jest standardem na kierunkach ścisłych i technicznych, to sprawa staje się formalnie skomplikowana. Tym bardziej, gdy dotyczy kolizji wymaganych obecności na dwóch różnych uczelniach. Żaden z dziekanów nie ma przecież interesu w uprzywilejowaniu studenta i skrojeniu mu planu studiów pod jego indywidualne potrzeby. Oczywiście można też studiować drugi kierunek zaocznie bez wiedzy obu dziekanów i ominąć w ten sposób problemy formalne.

W dniu 11.07.2022 o 22:29, Magda19 napisał:

Wiem jednak, że są osoby które jednocześnie studiowały na dwóch uczelniach (SGH+PW

Z powyższych powodów drugim kierunkiem najczęściej jest kierunek lajtowy albo pokrewny. W ten sposób odpadają trudności związane z nadmiarem nauki, różnicami programowymi i kolizją obowiązkowych zajęć w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.