Skocz do zawartości

Zurix11

Użytkownik
 • Postów

  21
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Zurix11

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

 1. Błagam o pomoc...Hej, jestem studentką logistyki w Lublinie kończę obecnie drugi rok. Wyjechałam do tego miasta za swoim wtedy ówczesnym chłopakiem oraz poszłam na te studia ze względu na niego. Teraz gdy już od ponad roku nie jesteśmy razem zdałam sobie sprawę jaki błąd popełniłam. Nienawidzę tych studiów już od pierwszego semestru a o mieście nie wspomnę (przepraszam fanów Lublina źle mi się kojarzy)... Jednak po rozmowie z rodzicami przekonali mnie bym została chociaż pierwszy rok. Zostałam, zdałam poprzez różne "sposoby", niestety teraz jak jest wszystko stacjonarnie jest mi strasznie ciężko. Przedmioty mnie nie interesują, praktycznie nie wiem co się tam dzieje, nauka tego sprawia że chce mi się płakać. Byłam na praktykach w centrum logistycznym, szczerze to mi się nie podobało, nie nadaje się do stresowych sytuacji. Jestem po liceum na profilu prawno-językowym, nienawidzę matematyki mimo, że zawsze miałam z niej dobre stopnie. Kompletnie nie umiem się dogadać z ludźmi z roku, którzy rywalizują ze sobą i nawet wyśmiewają się ze mnie przez to że mam problemy z zrozumieniem niektórych tematów i nie chcą pomóc. Płakać mi się chce na myśl że mam tam iść. Miałam się przenieść na semestrze jednak rodzice grozili mi że mi nie dadzą pieniedzy na utrzymanie, dlatego zrezygnowałam. Czuje że się do tego nie nadaje, dobrze wiem że jestem dobra w sprzedaży, handlu, prawie i psychologii. Od niedawna pracuje w firmie ubezpieczeniowej i strasznie mnie to interesuje, poznałam mega ludzi, jednak rodzice dzwonią i mówią masz się uczyć bo coś tam coś tam ... Szczerze ja naprawdę przestałam się uczyć rozpoczynając te studia... Tęsknię za prawem i psychologia której uczyłam się na kółkach i w szkole... Czuje że zmarnowałam sobie życie i nie wiem co robić. Mam ochotę zrezygnować lub iść na studia zaoczne i spróbować swoich sił na prawie lub psychologii bo wiem że to mnie interesuje ale boje się reakcji rodziców oraz tego że jestem 2 lata w plecy...powoli wpadam w jakąś depresję i nie wiem czy dam radę to dalej pociągnąć ...błagam o pomoc
 2. @Gutek czyli uważasz, że logistyka jak i ekonomia będzie w miarę ok. Czy jednak może któryś z tych kierunków jest lepszym wyborem?
 3. @aguagu wiem, że kiedyś pisałaś o firze że można wyjechać za granicę, ale czy wiesz może jak to działa po ekonomii lub logistyce?
 4. Hej, zastanawiam się jaki kierunek studiów byłby najlepszy tak aby po studiach wyjechać za granicę i pracować w tym zawodzie? Myślałam nad ekonomią lub logistyką.
 5. Teraz się okazało, że rozpatrzono pozytywnie również mój wniosek o przeniesienie na SGGW na ekonomię do Warszawy... To teraz jestem w kropce już totalnie. Nie wiem co wybrać, w Warszawie mam przynajmniej znajomych i przyjaciółkę na ekonomii, która by mi pomogła... Czy ktoś mógłby jeszcze doradzic?
 6. Teraz pytanie, czy politechnika Lubelska jest rozpoznawalną uczelnią... Znaczy ma Pan rację jak najbardziej, też podzielam to zdanie. Ale myślę, że chyba w takim Poznaniu łatwiej o praktykę czy o pierwszą pracę. Jak Pan myśli?
 7. Dziękuję bardzo za odpowiedź, mam nadzieję że ktoś jeszcze się wypowie, ponieważ jest to dla mnie ważne. Szczerze? Wogole się nie spodziewałam że decyzja będzie pozytywną, ponieważ naczytałam się o tym że przenosiny się najczęściej nie udają.
 8. Dziękuję za odpowiedź, mam wątpliwości. Jest to naprawdę daleko i nie znam tam nikogo, mimo to szybko odnajduje się w nowym środowisku i myślę, że gdy się skupię dam radę nadrobić zaległości. Nigdy nie byłam w Poznaniu,ale to ponoć fajne miasto i ciągle się coś dzieje... wydaje mi się ciekawsze niż Lublin(szczególnie pod względem pracy). Rodzice mówią, że nie warto, a w późniejszej pracy i tak każdy patrzy na znajomości... Z drugiej strony wyjazd tak daleko może mnie nauczyć samodzielnosci, co się przyda w życiu oraz odpoczynek od rodziców też jest plusem. Co by Pan zrobił na moim miejscu? Z tego co pytam osoby to ludzie w moim wieku mówią jedz, a ludzie w wieku moich rodziców, że nie warto.
 9. Hej, Ostatnio pisałam o logistyce i o tym, że mnie to nie interesuje. Jednak, przeniesiono mnie do innego działu zajmującego się kompletnie innymi czynnościami i zaczęło mnie to dość interesować. Przechodząc do sedna sprawy, w przypływie emocji napisałam wiadomość do dziekanatu Politechniki Poznańskiej z zapytaniem o możliwość przeniesienia, dostałam pozytywną odpowiedź, że tak jest możliwość i nie mam dużych różnic programowych i wysokie oceny. Aktualnie jestem studentką Politechniki Lubelskiej, lubię to miasto i mam fajnych znajomych, niestety boje się że później mogę mieć problemy z pracą w tym miejscu. Ponad to Politechnika Poznańska ma najlepszą logistykę w rankingach i czuję że jest to dla mnie szansa. Z drugiej strony jest to dość daleko 500 km od domu i nie znam tam nikogo. Proszę o radę, nie wiem co robić. Mam jeszcze drugie pytanie, czy po inżynierze z logistyki można zrobić studia magisterskie z big data (mając oczywiście wiedzę z informatyki i podstawy programowania w miarę ok)? Dziękuję pozdrawiam.
 10. Poczytałam o wszystkich kierunkach włącznie z logistyką. Z wszystkich kierunków, które wymieniłam najbardziej ciągnie mnie do budownictwa. Zniechęcają mnie niestety zarobki i słowa pracujących w branży cytuję: "praca bez przyszłości, wieszanie psów na inżynierach, kobiety nie nadają się na budowę". Jestem osobą, która nie lubi pracy za biurkiem, gdy byłam mała często rysowałam budynki, pokoje, projektowałam itp. nie mam nikogo w rodzinie w tej branży Inżynieria środków transportu wydaję się też ciekawa, ponieważ wiąże co prawda ze sobą logistykę ale uczy także o budowie środków transportu tj. kolej (co wydaje się bardzo interesujące). Interesuje się podstawami programowania tj. HTML, CSS, które opanowałam dość dobrze, jednak na informatykę się nie dostanę i już za późno :/ Wybranie filologii tureckiej, rosyjskiej również wydaję się okej. Boję się, że znów popełnię błąd. Może lepiej zostać na logistyce, w końcu ponoć jest to dość przyszłościowe i za 2,5 roku wybrać inne studia magisterskie?
 11. Hej, Od października idę na drugi rok studiów logistycznych na Politechnice Lubelskiej. Jestem aktualnie na praktykach, udało mi się załapać do dość renomowanej firmy do działy zarządzania łańcuchem dostaw. Niestety, po dwóch tygodniach praktyk zdałam sobie sprawę, że ten kierunek/ praca ( na tym stanowisku) kompletnie mnie nie interesuję. W stresujących sytuacjach nie umiem sobie poradzić, a wszystkie te cyferki są dla mnie po prostu nudne. Natomiast zostałam oprowadzona po hali produkcyjnej i szczerze byłam naprawdę zaciekawiona procesem produkcji. Nie mam stricte wyznaczonych zainteresowań, kierowałam się logistyką, ponieważ lubię języki obce, geografię, matematykę. Zastanawiam się nad zmianą studiów, mam teraz mały wybór (za późno zareagowałam). Jestem w rozsypce bo nie wiem czy warto, skoro zostało mi jeszcze 2,5 roku. Często płacze bo boję się o swoją przyszłość. Jestem czesto zazdrosna o to, jak moi znajomi z różnych kierunków opowiadają na temat swoich praktyk z satysfakcją. Nawet nie wiem dokładnie co można robić po tym kierunku . Zastanawiałam się nad budownictwem (dziecięce marzenie), inżynierią środków transportu lub mechaniką i budową maszyn na Politechnice Krakowskiej. Ponad to w głowie mam również pomysł na turkologię (interesuję się kulturą Turcji). Nie wiem co robić. Bardzo proszę o pomoc.
 12. Hej, Mój brat zdecydował się studiować budownictwo, logistykę lub inżynierie i analize danych. Mam pytanie, który kierunek jest najbardziej opłacalny? Jeśli chodzi o miasto logistykę na politechnice lubelskiej a inzynierie i analize danych oraz budownictwo na politechnice rzeszowskiej. Dodam, że wszystkie kierunki go interesują.
 13. Hej, mój brat napisał w tym roku maturę, pisze w jego imieniu. Jego pasją jest motoryzacja, transport i policja, jednak nie wie dokładnie co chce robić w życiu. Zastanawia się nad Inżynierią środków transportu na PK w Krakowie, jednak rodzice mówią, że po transporcie jest ciężko o pracę, ponad to Kraków jest najdalej od naszego domu. Szukałam w Krakowie logistyki, jednak jest tylko na Uniwersytecie Rolniczym i Ueku. Podrzuciłam mu pomysł studiowania logistyki, wybraliśmy Politechnikę Lubelską i Rzeszowską, jednak on martwi się, że w takich miastach nie znajdzie później pracy oraz uważa, że jest niski poziom. Kolejnym jego pomysłem jest bezpieczeństwo narodowe na UJ, wiadomo, że mniej przyszłościowe, jednak raczej to go najbardziej interesuje. Dlatego teraz chciałabym się Państwa dopytać, czy Inżynieria Srodków Transportu na PK to trudny kierunek? Czy może warto bardziej wybrać logistykę, ponieważ jest bardziej przyszłościowa? Która Politechnika z wyżej wymienionych jest najlepsza? Które miasto daje lepsze perspektywy Lublin czy Rzeszów? Czy po kierunku Bezpieczeństwo narodowe trudno o pracę i czy można później pracować po tym kierunku w służbach mundurowych? Byłabym wdzięczna za odpowiedzi.
 14. @Gutek czy uważasz także, że przeniesienie się po pierwszym semestrze byłoby problematyczne? Nie wiem nawet czy próbować czy sobie odpuścić
 15. Hej, studiuję logistykę na Politechnice Lubelskiej, niestety nie jestem zbytnio zadowolona z uczelni. Zastanawiam się nad przeniesieniem się do Warszawy na logistykę na WAT ( również chce się przenieść do Warszawy ze względów osobistych). Niestety, nie rozszerzałam na maturze ani matmy ani fizyki, która jest obowiązkowa na Wacie. Oceny na studiach mam bardzo dobre i narazie wszystkie egzaminy mam zaliczone. Zastanawiam się czy nie napisane rozszerzenie z matmy, fizyki przeszkodzi mi w przeniesieniu, czy raczej uczelnia patrzy na oceny z egzaminów na 1 roku. Prosiłabym o rady i opinie. Może lepiej wytrzymać na Pollub i na magisterkę wybrać się na Wat?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.