Skocz do zawartości
Prawnik1lvl

Z czego lepiej wybrać magisterkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Studiuję dwa kierunki (prawo i zarządzanie) i o ile do ukończenia prawa mam jeszcze sporo czasu, o tyle już za rok kończę Podyplomówki z zarządzania. Uznałem, że połączenie studia z zarządzania i prawa to dobry pomysł, żebym mógł się w czymś wyspecjalizować. Wcześniej rozważałem studia podyplomowe po prawie, ale natknąłem się na bardzo ciekawą ofertę WSZIB w Krakowie, która oferuje magisterskie po zarządzaniu właśnie. Zastanawiam się nad tym, co może być bardziej perspektywiczne - Podyplomówki z zarządzania ze specjalnością z informatyki stosowanej czy może zarządzanie zakupami i łańcuchem dostaw. Ogólnie, bardzo ciekawią mnie obie opcje. Lubię programować i nawet uczyłem się z bootcampu. Ponadto, daje fajne perspektywy, jeżeli chodzi o sektor IT czy bardziej finansowy, chociażby analityka biznesowa. Z kolei Podyplomówki z zarządzania ze specjalnością opartą na logistyce też mega mnie interesuje. Zanim zacząłem studia z studia z zarządzania to zastanawiałem się pomiędzy logistyką właśnie, a zarządzaniem. W sektorze logistycznym zarobki też nie najgorsze i praca pewna. Jestem w całkowitej kropce i nie wiem co wybrać :( Przyszłość wiążę z prawem, ale chciałbym się w czymś wyspecjalizować + mieć jakieś koło ratunkowe, jeżeli prawo nie wypali. Co Waszym zdaniem daje lepsze perspektywy i zarobki? Dzięki za odpowiedzi ;) Tutaj wstawiam linki do kierunków, jakby kogoś zainteresowało: https://www.wszib.edu.pl/studia/zarzadzanie-ii/informatyka-stosowana/ oraz https://www.wszib.edu.pl/studia/zarzadzanie-ii/zarzadzanie-zakupami-i-lancuchem-dostaw/  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle, ze Twoje rozterki sa troche wydmuchane. 

Liczy sie kierunek studiow. Specjalizacja ma marginalne znaczenia. Dla pracodawcy zawsze bedziesz absolwentem zarzadzania. 

Dlatego wybor powinien isc zgodnie z tym co Cie interesuje, bo niby co w IT mozna robic po kilka przedmiotach na specjalizacji? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz chociażby właśnie analityka biznesowa, dlatego istnieją też studia podyplomowe - kończąc chociażby takie jak finanse po prawie bez trudu, mimo tego, że to jedynie rok podyplomówki można znaleźć pracę w sektorze finansowym, choć na FiRze się nie było (dobrym przykładem jest chociażby moja dobra znajoma) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bez precedensu magisterka z inf. stosowanej jest właśnie po zarządzaniu na tej uczelni, a nie po samej informatyce ;)

Podobnie zresztą karierę w IT rozpoczynają ludzie po bootcampach, sam zresztą w bootcampie uczestniczyłem. Jakiś czas temu rozmawiałem także z Panią z dziekanatu i również poświadczyła, że magisterka ta, kształci właśnie w tym kierunku ;) 

To nie jest filologia polska czy politologia, po których zaledwie roczne podyplomowe ze sfery IT byłyby jakimś żartem, ale kierunek ekonomiczny, który daje możliwość rozwijania się w sektorze IT+finanse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to są studia II stopnia po zarządzaniu na których uczą wszystkiego od postaw co pozwoli wykorzystać później te umiejętności. Ewentualnie podyplomowe z finansów. Prawnicy po aplikacji dobrą pracę w finansach powinni znaleźć bez problemu. 

A co do branży, lepiej opłacalna, dająca pewniejszą pracę jest logistyczna czy IT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.