Skocz do zawartości
Agata1990

Technik administracji i studia prawnicze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zaczęłam naukę w technikum, poszłam na administrację, za dwa lata chce pójść na prawo.  Czy mogę się starać o staż w kancelarii? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej o praktykę niż staż. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Łukasz napisał:

⁹jakie są wtedy obowiązki? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapoznaj się z regulaminem Forum. Po co cytujesz post pod postem? 

Poczytaj czym są praktyki, a czym staż. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktyka zawodowa ucznia technikum jest dość ściśle regulowana, albo kieruje Cię na nią szkoła, albo zakład musi ze szkoła podpisać umowę, jeśli chce Cię przyjąć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, aguagu napisał:

Praktyka zawodowa ucznia technikum jest dość ściśle regulowana, albo kieruje Cię na nią szkoła, albo zakład musi ze szkoła podpisać umowę, jeśli chce Cię przyjąć. 

Tak samo jest na studiach, ale nic nie stoi na przeszkodzie do zaliczenia praktyki na podstawie okresu zatrudnienia lub prowadzonej działalności, czyli rzeczy załatwianych "na własną rękę". Jedynym problemem jest tylko odbycie jej po terminie przewidzianym programem nauczania.

W dniu 6.09.2020 o 21:29, Agata1990 napisał:

jakie są wtedy obowiązki? 

Parzenie kawy, obsługa ksera, adresowanie kopert, przybijanie pieczątek... Nic z rzeczy, które wymagają jakichkolwiek kompetencji.

W naszym kraju panuje jakiś całkowicie niezrozumiały pęd do praktyk. Rzecz w tym, że cokolwiek wartościowego w przyszłej pracy można złapać dopiero na ostatnich semestrach (technikum lub studiów), a cała reszta pozostaje bezużyteczna. W renomowanych firmach liczy się przede wszystkim jakość zdobytego wykształcenia, a nie to, w ilu januszexach przerzucało się papierki i gapiło w sufit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Astros
      Dostałem się na administrację, ale zastanawiam się czy może na polityce społecznej bądź na zarządzaniu w służbach społecznych będzie mi trochę lżej, ale i lepiej o pracę i ciekawiej.
      Co sądzicie na ten temat?
    • Przez karolina796
      Hej, potrzebuję pomocy z wyborem szkoły wyższej  Jak uważacie lepiej iść na administrację na Politechnike Warszawską, czy prawo na UMCS lub UMK. Po którym kierunku i szkole mam największe szanse zdobyć dobrą pracę? Czy ktoś z Was studiował na tych uczelniach i mógłby podzielić się opinią? 
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Matfizpomoc543
      Potrzebuję porady co do studiów. Studiuję obecnie Inżynierię nanostruktur na UW, jednak zdecydowałam się je rzucić i waham się teraz czy wybrać Finanse na SGGW,” Inżynierię zarządzania” na PW czy może administrację na PW. Obawiam się trochę mechaniki na „inżynierii zarządzania”, ale jednak chyba bardziej pasuje do tego kierunku niż do administracji patrząc na to, że ukończyłam mat-fiz. Macie jakieś doświadczenia z tymi kierunkami? 
    • Przez dvrique
      Hej kochani, 
      orientuje się ktoś jak wyglądają progi punktowe na administrację w Katowicach na USiu?
      Znalazłam w głębokich internetach tylko informacje o prawie, w zeszłym roku próg podobno wyniósł ok.190p/300. 
      Ktoś ma informacje jak to wygląda na administracji? 
      w rekrutacji wychodzi mi 204 p/300, myślicie że mam szansę? (2 wysoko napisane rozszerzenia i slabiutko matma)
      Złożyłam jeszcze papiery na adm. na Politechnice Śląskiej, ale zależy mi bardzo na UŚ w środę będą wyniki, ale bardzo się stresuje

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Na politechnikę rzeszowską jeśli nie umiesz bardzo dobrze fizyki to nie masz się co wybierać (przynajmniej na ten kierunek), bo bardzo o niego dbają i nawet jeśli się dostaniesz, to wylecisz z hukiem po pierwszym semestrze (Jak duża część osób która przyjdzie), więc przemyśl decyzję.
    • Na każdym cywilnym pilotażu musisz najpierw zrobić licencję we własnym zakresie. Za darmo szkolą się tylko podchorążowie w Dęblinie na późniejsze potrzeby wojska, ale na studia wojskowe trudno się dostać plus trzeba odpracować co najmniej 2-krotność okresu nauki, a wojskowe uprawnienia nie liczą się w cywilu i vice versa.    Inna sprawa, że do latania analogicznie jak np. do pływania, potrzeba tylko stosownych uprawnień, a żadne wykształcenie nie jest wymagane. Studia robi się zwykle po to, aby mieć jakieś zabezpieczenie na wypadek powrotu do "osiadłego" trybu życia. Nie kierunek, a specjalność na LiK lub MiBM.
    • Cześć, przychodzę z do Was z pytaniem co do wyboru studiów i moich szans. Planuje iść na kierunek pilotaż. Jak na razie rozpatrywałem 3 uczelnie - LAW Deblin, Politechnika poznańska oraz Politechnika Rzeszowska. Czy ktoś był na tych uczelniach bądź studiuje i mógłby się wypowiedzieć? Głównie mi chodzi o progi czy trudno jest się dostać szczególnie do Dęblina (z tego co widziałem to jest tylko 27 miejsc). Rzeszów najmniej mnie zachęca przez to, że jest wymagana licencja PPL we własnym zakresie (koszt 30 000zł, na pozostałych dwóch wysztko zaczyna się od 0). Czy brać jecsze pod uwagę inne uczelnie z tym kierunkiem niż te 3 o ile takie są? Uczniem jestem przeciętnym/dobrym. Na maturze zdaje rozszerzoną matematykę, informatykę (jestem w technikum informatycznym i na wszelki wypadek nie dostania sie na te uczelnie planuje informatyke na WAT) i możliwe, że rozszerzony angielski. Myślę, że jakbym się przyłożył to z matematyki i informatyki mniej wiecej 60-70%. Najbardziej mi zależy na Dęblinie. Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki
    • Że względu na renomę SGH i Łazarski. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.