Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuję pomocy z wyborem szkoły wyższej :unsure: Jak uważacie lepiej iść na administrację na Politechnike Warszawską, czy prawo na UMCS lub UMK. Po którym kierunku i szkole mam największe szanse zdobyć dobrą pracę? Czy ktoś z Was studiował na tych uczelniach i mógłby podzielić się opinią? 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem wybór jest tylko jeden. Prawo na UMK. Administracja to ciężkie studia które nic nie dają. Podobne do prawa a nie dają możliwości robienia aplikacji

UMCS też jest słabsza uczelnia niz UMK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Administracja to takie studia dla tych, co się nie dostali na prawo. Przynajmniej taki jest stereotyp. Ale prawda jest taka, że administracja jest dość podobna do prawa, ale daje o wiele mniejsze uprawnienia. Nie można po tym iść na aplikację i raczej nie zatrudnią Cię w dziale prawnym w korpo. Zresztą ideą samych studiów jest to, że zostajesz po nich urzędnikiem zarabiającym najniższą krajową. No i jeszcze na politechnice, co już w ogóle wywoła wyraz zdziwienia u wszystkich, którzy zobaczą Twoje CV. UMK i UMCS mają prawo na zbliżonym poziomie i z obu miast i tak trzeba potem uciekać za pracą w zawodzie do większego. Prawo jednak dale wybór. Niby też można zostać po tym urzędnikiem, ale można i wieloma innymi osobami, które zarabiają lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Xkatex1919
      Gospodarka przestrzenna na politechnice krakowskiej czy zarządzanie zasobami ludzkimi na uniwersytecie ekonomicznym?
      Który kierunek daje lepsze perspektywy? Lubię rysować, projektować itd a z drugiej strony chciałabym mieć jednak ekonomiczne wykształcenie. Dodam że przejrzałam wiele wątków, programy studiów i nie potrafię się zdecydować. Początkowo chciałam podjąć oba kierunki, jednak już teraz wiem że muszę z któregoś zrezygnować i chcę zasięgnąć opinii. 
    • Przez arasaka
      Hej, czy ktoś studiował może Elektronike i Telekomunikację poprzez OKNO na PW? Chciałbym uzyskać kilka informacji a pytam tu ponieważ strona ośrodka jest bardzo okrojona i nie mogę znaleźć info na temat tego np jak wygląda sytuacja ze zjazdami (raz piszą że są co 2 tygodnie, a raz że tylko w lato), nie mogę znaleźć info o sposobie kształcenia przez internet, nie mogę też znaleźć przykładowego planu zajęć. Mógłby się ktoś podzielić wiedzą o tym? 
    • Przez galanpiter
      Witam, czy wie ktoś może, jakie wymagania trzeba spełnić by zmienić kierunek na Politechnice Warszawskiej i od czego to zależy? Precyzując chodzi mi o to, czy ze względu na to, że nie dostałem się na kierunek jaki mnie interesuje (Informatyka na MiNI), czy mogę teraz pójść na inny kierunek i na przykład po roku przenieść się na Informatykę. Czy jakieś znaczenie to, czy kierunek z którego będę chciał się przenosić jest na tym samym wydziale? Czy aby się przenieść muszę poprawić moje wyniki maturalne i złożyć od nowa rekrutację oraz czy w takiej sytuacji zaczynam znów od 1 roku (tracę rok). Bardzo dziękuję, jeśli ktoś posiada wiedzę i odpowie na, któreś chociażby z pytań.
      Pozdrawiam
    • Przez agata89345673
      Jestem tegoroczną maturzystką i mam przed sobą dylemat jaki kierunek dokładnie wybrać. Rozważam studiowanie prawa ,prawa własności intelektualnej i nowych mediów, bądź prawa w biznesie. Zastanawiam się co jest lepszym wyjściem. Wybrać prawo w biznesie lub własności intelektualnych, zrobić licencjat i szukać pracy w  firmie. Czy iść od razu na "zwykłe" prawo. Moje wątpliwości są związane z kwestią finansową, ponieważ chce utrzymywać się sama. I liczę na to, że na prawie w biznesie, bądź własności intelektualnych będzie mi łatwiej.  Warto może jeszcze dodać, że w razie co nie muszę uczęszczać na zajęcia z lektoratu ze względu na to, że zdaję maturę hiszpańską, która zwalnia mnie z nich.
    • Przez dora110
      Co jest lepszym wyborem?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.