Skocz do zawartości
Uxell

Zmienia uczelni na 2 roku z niezaliczonym kursem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
Aktualnie jestem na 4 semestrze PWR'u i z kilku powodów planuję przenieść się na PUT (kierunek informatyka). Jak na razie moja średnia wynosi 4,7 i wszystkie kursy mam zaliczone, jednak w tym semestrze jestem prawie pewien, że jednej przedmiotu nie zaliczę, ponieważ po prostu nie mam jak pojawić się na egzaminie, a prowadzący wyjątkowo utrudnia znalezienie wyjściaz z tej sytuacji w postaci innego terminu.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy jeżeli nie zaliczę tego jednego kursu, to powinno to sprawić jakiś problem przy przeniesieniu?
2. Jeżeli się przeniosę, to czy na nowej uczelni ten deficyt będzie nade mną "wisiał"?
3. Czy dobrze rozumiem, że procedura przeniesienia wygląda tak?:
a ) Wynosimy z uczelni nasz dorobek kursów zaliczonych,
b ) Idziemy do uczelni, do której się przenosimy do dziekanatu i składamy podanie,
c ) Jeżeli nam się uda, to składamy podanie w aktualnej uczelni o skreślenie z listy studentów.
4. Czy uczelnia w tej sytuacji powinna sprawiać problemy z przeniesieniem się? Z tego co widziałem kursy mamy podobne bardzo przynajmniej na pierwszych dwóch semestrach, potem co najmniej połowa do trzech-czwartych się pokrywa.
Zdaję sobię sprawę, że część odpowiedzi na te pytania znajdują się już na tym forum, jednak przeglądając te tematy, nie do końca byłem pewien, czy dobrze wszystko rozumiem, dlatego wolę upewnić się i spytać jeszcze raz kogoś, kto ogarnia temat :D
Z góry dzięki za pomoc i przepraszam, za powtarzanie się :x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak, powinienes się przenieść z zaliczonym semestrem, inaczej jest to bardzo utrudnione. 

2. Tak, i do tego dostaniesz różnice programowe do nadrobienia

3. Tak, ale prosimy też o wyznaczenia do zaliczenia różnic programowych

4. Jeśli na uczelni, na którą chcesz się przenieść są wolne miejsca to mogą Cię przyjąć, jeśli nie to będzie to praktycznie niemożliwe. Obecna uczelnia nie będzie robić problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź!

Rzecz w tym, że teoretycznie semestr będzie zaliczony, ponieważ ten jeden przedmiot nie przekroczy mi deficytu, więc to jest kwestia tego jednego kursu. Czy to dalej będzie problem?

I jeszcze: czy jeżeli będą duże różnice programowe, to jest możliwe wziąć na nowej uczelni od razu dziekankę i ponadrabiać różnice? (na prawdę nie mam za dużego wyboru i muszę się przenieść konkretnie do Poznania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.