Skocz do zawartości
wydziwiasz

Wydział chemiczny politechniki śląskiej - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!  

Wybieram się od października na studia - politechnika śląska, na pewno wydział chemiczny. Pytanie jaki kierunek? Najbardziej interesuje mnie technologia i inżynieria chemiczna (makrokierunek). Czy ktoś z was studiuje ten kierunek i mógłby podzielić się ze mną opinią? Nigdzie nie mogę znaleźć nic konkretnego na ten temat. Czuję się jakaś zagubiona w czasoprzestrzeni ;( Jeśli jesteście studentami jakiegokolwiek kierunku wydziału chemicznego politechniki śląskiej - również będę dozgonnie wdzięczna za każdą opinię i pomoc!

LICZĘ NA WAS, POMÓŻCIE MI SIĘ ODNALEŹĆ

 Z GÓRY PIĘKNIE WAM DZIĘKUJĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego kierunku zdania nie mam. Można w przemyśle chemicznym znaleźć pracę jako laborant. Jest to zazwyczaj fajna 1-2 zmianowa praca za w miarę normalną stawkę. Co jednak do tego wydziału, odradzam. Znam dosyć sporo informacji w temacie powyższego.  Jest to wydział gdzie celem nadrzędnym jest upokorzenie młodego studenta, dla porównania znam osoby zmieniające chemie z wydziału chemicznego na tę na AGH, UJ, czy PK i mogę powiedzieć, że jeśli ktoś przechodzi z jednej uczelni (wydziału) na inny o wyższych poziomie i potrafi bez trudu zdać to za co był gnojony, to warto wziąć to pod uwagę. Studia, które jedyne czym są obarczone to stres, poczucie zgnojenia i braku poczucia szacunku jako istota ludzka wcale nie jest czymś przyjemnym. Niestety na chemii PŚ dużo ludzi nabawia się depresji, ponieważ jest traktowany naprawdę podle. Szczerze tego wydziału nie mogę polecić nikomu, radzę Tobie rozpatrzyć te opinię, bo możesz sobie napsuć nerwów i nie zdać. Sytuacje gdzie dostajesz warunek tylko dlatego, że nie masz z czegoś innego warunków nie są niczym dziwnym. Polecam sobie wyguglować np nazwisko typu Z. Grzywna i poczytać opinię o tym człowieczku :). 

Zobacz sobie np wydziały AGH, PK, UJ - 33 jedzie około godzinę i 20 minut, a na Kraków - Lajkonik jedzie równo godzinę a do tego ma klimatyzację :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.