Skocz do zawartości
nev0ut

Prawo UMK czy UAM? A może administracja?

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jestem na administracji UAM (z prawa w Toruniu rezygnuję). Postaram się na 2. roku przenieść na prawo UAM (dzienne lub zaoczne).

 

Dowiedz się od razu, jakie warunki będziesz musiała spełnić żeby się przenieść, np. jaka średnia musi być itd, żeby później nic Cię nie zaskoczyło. 

UAM to świetna uczelnia, myślę, że będziesz zadowolona z wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przenosinami nie jest tak latwo. Szczególnie na oblegane prawo. Dziekan na prawie musi sie zgodzic. Migracje miedzy różnymi kierunkami sa prawie niemożliwe. Dowiedz sie od razu czy bedzie to możliwe na Twojej uczelni. Łatwiej jest przenieś sie z prawa na prawo miedzy uczelniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tegoroczną maturzystka, dziś otrzymałam wyniki z matury, nie są one zbyt wysokie ( chodzi mi o przedmioty rozszerzone) bardzo chciałabym rozpoczać studia prawnicze, jestem z Poznania, niestety spodziewam się, że wyniki nie pozwolą na zakwalifikowanie sie na studia dzienne na UAM, czy studia zaoczne na UAM są dobrą opcją? Myślę również o Toruniu, tam dostałabym się bez problemu ponieważ w gre wchodzą wyniki z matury podstawowej, którą napisałam bardzo dobrze, jednak nie chce wyjeżdżać z miasta.... ktoś coś doradzi ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: jeśli jesteś z Poznania - walcz o prawo na UAM. Prawdę mówiąc wyniki matur to nie wyrok ostateczny ;) Rok temu próg oscylował między 71-73 pkt. Wiele (naprawdę wiele) osób dostało się z odwołania, mając nawet po 40 punktów...

Co do Torunia - stawiałabym na drugim miejscu - myślę, że jeżeli masz dobre wyniki z matur podstawowych, to dodstaniesz się bez problemu. Pamiętaj jednak, że UAM to UAM (mam na mysli samo studiowanie, bo na CV z tego co slyszalam nie ja to większego wpływu).

A jeśli chodzi o zaoczne - jest to dobra opcja, masz większą motywację, by się uczyć. I możesz normalnie pracować - znam wiele osób studiująych zaocznie, które od 1-szego roku pracowały w kancelariach.

Podsumowując - polecam postąpić tak jak ja rok temu. Złóż papiery w poznan.studia.net i Toruniu. Jeśli nie dostaniesz się w Pzn, a w Toruniu tak, to tam zawieź świadectwo maturalne. Napisz odwołanie do UAM i czekaj - wyniki ok. 15 września. Jezeli nic Ciebie nie zadowoli, zawsze będziesz mogla zapisac się na zaoczne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ! Myślałam, że jeśli mam około 50 punktów, to nie mam sznas na dzienne na UAM, jestem miło zaskoczona :) Co do odwołania, składa się je w formie elektronicznej prawda? Rozumimem, że w takim odwołaniu muszę solidnie podeprzeć argumentami chęć studiowania tam ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W decyzji o przyjęciu/nieprzyjęciu na studia jest informacja w jakim czasie można składać odwołania. Składamy je formie oficjalnego pisma (można wysłać albo dostarczyć osobiście). Na Twoim koncie rekrutacyjnym pojawi się nowa rubryka "Złożone odwołania". I właśnie w niej, jakoś w połowie września (tak było rok temu), pojawi się decyzja, czy zostałaś przyjęta z odwołania, czy też nie.

Co do skuteczności - rok temu brakowały mi chyba 3 punkty i dostałam się właśnie z odwołania. Ale znam osoby, które miały po 40, 50, 60 punktów i również się dostały. Naprawdę warto próbować :)

Jeśli będziesz miała jakieś bardziej szczegółowe pytania co do treści odwołania itd. to pisz, chętnie pomogę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.