Skocz do zawartości
nev0ut

Prawo UMK czy UAM? A może administracja?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, też uważam to za super rozwiązanie. Człowiek od razu łaipe doświadczenie, które mu się w przyszłości przyda. Niestety o pracy w kancleriach słyszałem negatywne opinie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To pewnie zależy od tego do jakiej kancelarii się trafi, bo wiadomo, że z tym może być różnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale podobno większość prawników ma bardzo złe podejście, szczególnie do osób na aplikacji. Jakby nie pamiętali, że sami na niej byli...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie jestem na administracji UAM (z prawa w Toruniu rezygnuję). Postaram się na 2. roku przenieść na prawo UAM (dzienne lub zaoczne).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie jestem na administracji UAM (z prawa w Toruniu rezygnuję). Postaram się na 2. roku przenieść na prawo UAM (dzienne lub zaoczne).

Dowiedz się od razu, jakie warunki będziesz musiała spełnić żeby się przenieść, np. jaka średnia musi być itd, żeby później nic Cię nie zaskoczyło. 

UAM to świetna uczelnia, myślę, że będziesz zadowolona z wyboru. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z przenosinami nie jest tak latwo. Szczególnie na oblegane prawo. Dziekan na prawie musi sie zgodzic. Migracje miedzy różnymi kierunkami sa prawie niemożliwe. Dowiedz sie od razu czy bedzie to możliwe na Twojej uczelni. Łatwiej jest przenieś sie z prawa na prawo miedzy uczelniami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dobrze jesli od razu się wszystkiego dowiesz, bo szkoda się nastawiać jak okaże się że w ogóle nie ma takiej możliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym bardziej, że może się okazać za rok, że jest to niemożliwe... lepiej wiedzieć z góry na co się piszesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj sytuacja zmieniła się całkowicie! Moje odwołanie zostało pozytywnie rozpatrzone. Od października rozpoczynam studiować Prawo na UAM!
Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No proszę!!!! Gratulacje. Powodzenia na studiach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fantastycznie!!! To naprawdę świetna wiadomość, przynajmniej będziesz studiować od początku to co chcesz i gdzie chcesz :) 

Koniecznie daj znać jakie pierwsze wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję CI zalożyć nowy wątek w nasze kierunki studiów i od czasu do czasu napisać jak wrażenia ze studiów. Po latach będziesz miał pamiątke z całych studiów w jednym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie, że podjęłaś męską decyzjję i zmieniłaś kierunek na taki który Cię bardziej inspirował. Brawo!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy dobrze zrozumiałam? Nie udało Ci się dostać na prawo, na UAM, ale na administrację już tak i jeszcze przed rozpoczęciem nauki odwołałaś się od decyzji i miałaś możliwość przeniesienia się na prawo? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy dobrze zrozumiałam? Nie udało Ci się dostać na prawo, na UAM, ale na administrację już tak i jeszcze przed rozpoczęciem nauki odwołałaś się od decyzji i miałaś możliwość przeniesienia się na prawo? 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jestem tegoroczną maturzystka, dziś otrzymałam wyniki z matury, nie są one zbyt wysokie ( chodzi mi o przedmioty rozszerzone) bardzo chciałabym rozpoczać studia prawnicze, jestem z Poznania, niestety spodziewam się, że wyniki nie pozwolą na zakwalifikowanie sie na studia dzienne na UAM, czy studia zaoczne na UAM są dobrą opcją? Myślę również o Toruniu, tam dostałabym się bez problemu ponieważ w gre wchodzą wyniki z matury podstawowej, którą napisałam bardzo dobrze, jednak nie chce wyjeżdżać z miasta.... ktoś coś doradzi ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Toruń to świetna opcja, jednak nie byłbym taki pewnym dostania sie tam.

Moim zdaniem jeśli masz możliwość to czemu by nie spróbować w Toruniu.

Co do zaocznych to moim zdaniem to nie jest zła opcja, warto ja rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja powiem tak: jeśli jesteś z Poznania - walcz o prawo na UAM. Prawdę mówiąc wyniki matur to nie wyrok ostateczny ;) Rok temu próg oscylował między 71-73 pkt. Wiele (naprawdę wiele) osób dostało się z odwołania, mając nawet po 40 punktów...

Co do Torunia - stawiałabym na drugim miejscu - myślę, że jeżeli masz dobre wyniki z matur podstawowych, to dodstaniesz się bez problemu. Pamiętaj jednak, że UAM to UAM (mam na mysli samo studiowanie, bo na CV z tego co slyszalam nie ja to większego wpływu).

A jeśli chodzi o zaoczne - jest to dobra opcja, masz większą motywację, by się uczyć. I możesz normalnie pracować - znam wiele osób studiująych zaocznie, które od 1-szego roku pracowały w kancelariach.

Podsumowując - polecam postąpić tak jak ja rok temu. Złóż papiery w Poznaniu i Toruniu. Jeśli nie dostaniesz się w Pzn, a w Toruniu tak, to tam zawieź świadectwo maturalne. Napisz odwołanie do UAM i czekaj - wyniki ok. 15 września. Jezeli nic Ciebie nie zadowoli, zawsze będziesz mogla zapisac się na zaoczne :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem Toruń to jedno z najlepszych miejsc do studiowania w Polsce. Poznań też jest fajny. Faktycznie spokojnie możesz składać papieru tu i tu i zobaczysz co CI wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow ! Myślałam, że jeśli mam około 50 punktów, to nie mam sznas na dzienne na UAM, jestem miło zaskoczona :) Co do odwołania, składa się je w formie elektronicznej prawda? Rozumimem, że w takim odwołaniu muszę solidnie podeprzeć argumentami chęć studiowania tam ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o odwołania to bywa rożnie. Bardzo często biorą pod uwagę tylko brakujące punkty tak żeby wypełnić obrany limit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W decyzji o przyjęciu/nieprzyjęciu na studia jest informacja w jakim czasie można składać odwołania. Składamy je formie oficjalnego pisma (można wysłać albo dostarczyć osobiście). Na Twoim koncie rekrutacyjnym pojawi się nowa rubryka "Złożone odwołania". I właśnie w niej, jakoś w połowie września (tak było rok temu), pojawi się decyzja, czy zostałaś przyjęta z odwołania, czy też nie.

Co do skuteczności - rok temu brakowały mi chyba 3 punkty i dostałam się właśnie z odwołania. Ale znam osoby, które miały po 40, 50, 60 punktów i również się dostały. Naprawdę warto próbować :)

Jeśli będziesz miała jakieś bardziej szczegółowe pytania co do treści odwołania itd. to pisz, chętnie pomogę :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest szansa z odwołania sie dostać ponieważ wiele osob rekrutuje sie na kilka kierunków a pózniej rezygnują i tworzy sie długa lista rezerwowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi