Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) 

Od października zamierzam zmienić kierunek studiów i mam pewien problem. Aktualnie jestem na drugim semestrze kierunku pielęgniarstwo ale totalnie się w tym nie odnajduje i chcę je zmienić na administrację. I tu moje pytanie jak wygląda sprawa z ocenami... Sesja niebawem, raczej zaliczę wszystkie przedmioty ale w indeksie mam wypisaną praktykę zawodową wakacyjną do której już nie podejdę. Tym oto sposobem nie będę miała wszystkich ocen w indeksie i wystarczającej liczby punktów ECTS więc z automatu nie zaliczę semestru. Teraz mam takie przedmioty jak angielski, wf i przedmiot swobodnego wyboru które mam zaliczone na 5. W pierwszym semestrze administracji rownież są te przedmioty, i tu pytanie czy da się je jakoś przenieść żeby nie musieć ich powtarzać? 

Z góry dziękuje za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przenieść się? Chyba chcesz zacząć studia od nowa. Wówczas to indywidualna decyzja prowadzącego czy Ci przepisz oceny. To że nazwy przedmiotów są te same to jeszcze nic nie znaczy. Program przedmiotu może być inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak właśnie napisałam, zmienić kierunek a nie przenieść się :) 

No cóż, będę pytać prowadzących w takim razie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasem można to zbiorowo przepisać u prodziekana ds. studiów. Najlepiej zagadać kogoś ze starszego rocznika albo w dziekanacie :)

A co do przedmiotów, to ważne, żeby mniej więcej 70% programu się pokrywało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwestia mocno indywidualna. Decyduje prowadzący zajęcia i kierownik studiów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co jeśli prodziekan nieformalnie odmówił zmiany kierunku? Do kogo składać formalne podanie dziekana, prorektora czy rektora? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście do dziekana wydziału na który chce zmienić czy  przez mój dziekanat ? lepiej osobiście czy mogę pocztą? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście do Dziekana Wydziału na który chcesz się przenieść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

które uzasadnienie lepsze? Prawidłowo są napisane? Może mi ktoś poprawić jeśli jest źle? ;) ew. napisać? 

1. 
Swoją prośbę motywuję pragnieniem rozwijania swoich zainteresowań i spełniania marzeń. Ukończyłam Technikum uzyskując dyplom technika weterynarii. Chciałabym kontynuować naukę w tym kierunku, ponieważ naprawdę mnie interesuję i z nim wiążę swoją przyszłość. 
2. Swoją prośbę motywuję specjalizacją jaką Pan/ Państwo (dziekanem jest mężczyzna jednak nie wiem jak w tym przypadku się zwracać, jedni mówią tak inni inaczej) prowadzicie, jest ona najbliższa moim zainteresowaniom, jak i wykształceniu zdobytym w Technikum. Posiadam dyplom technika weterynarii. Chciałabym kontynuować naukę na Państwa Wydziale, ponieważ daje mi ona możliwość ukończenia kierunku, który mnie naprawdę interesuje i z którym wiążę swoją przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie pierwsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo :D :* 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Marcin77
      Cześć,

Od ponad roku pracuję w handlu, jestem zatrudniony na umowę o pracę. Ze względu na specyfikację tej branży, pracuję również w soboty oraz w niedziele handlowe. W październiku bieżącego roku rozpocząłem naukę na studiach inżynierskich, kierunek logistyka. Mam trzy zjazdy w miesiącu (3 weekendy). Specyfikacja studiów zdalnym w obecnej chwili jest dla mnie wygodna, ponieważ odchodzą kosztowne dojazdy, wczesne wstawania itd.
      Jednak pojawia się problem z wolnym na zjazdy. Czytałem, że niektórzy pracodawcy fundują swoim pracownikom studia w celu podwyższenia ich kwalifikacji, zapewniają im wolne oraz dodatkowy urlop. Ja studia podjąłem z własnej inicjatywy, poniekąd są spójne z moją pracę. Mam namyśli, że można podciągnąć to jako rozwój w dziedzinie, w której pracuje. Czy mam jakieś podstawy, aby ubiegać się o wolne w te weekendy? Czy zależy to tylko i wyłącznie od dobrej woli pracodawcy? Myślicie, że warto jest podjąć negocjacje, aby przekonać kogoś wyżej, aby dał mi te wolne? W tygodniu jak najbardziej jestem w stanie pracować więcej, jakoś nadrobić te godziny z weekendów. Szukanie nowej pracy w obliczu pandemii może być bardzo ciężkie, dlatego zależy mi na pozostaniu u obecnego pracodawcy. Nie chciałbym też rezygnować ze studiów.
      Może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i jest w stanie doradzić co robić w takiej sytuacji?

• Przez natilaskowik
      Witam, od kilku dni zastanawiam się nad tym, czy gdybym chciała zmienić uczelnię po pierwszym roku z przykładowo Filologii polskiej: dziennikarstwo i nowe media na inną uczelnię, która mieści się w innym mieście, tyle że w niej dopiero na drugim roku się wybiera specjalizacje w przeciwieństwie do mojej aktualnej. I czy gdybym poszła do tej drugiej, to mogłabym uczyć się dalej (chodzi mi, czy od drugiego roku) czy musiałabym jeszcze raz przechodzić przez pierwszy rok? Bo chciałabym zmienić automatycznie specjalizację.

Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie Mam nadzieję, że napisałam w miarę zrozumiale.
    • Przez yokq
      Cześć,  

Chciałabym iść na studia podyplomowe z windykacji. Mam do wyboru kilka uczelni:
      - Główna Szkoła Handlowa w Warszawie,
      - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu,
      - Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (Centrum Kształcenia Zawodowego),
      - Uczelnia Łazarskiego w Warszawie (Centrum Kształcenia Zawodowego),

Która z nich jest warta uwagi i dlaczego? Każda wskazówka jest cenna
      Za każdą odpowiedź z góry dziękuję 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• La Nike Air Max 98 è nata in un'era psbeautytry.com veramente "techsperimental". Accanto alla sua cugina Air Max TN (Tuned Air), la Air Max 98 è stata spremuta con così tanto sapore che era come ingoiare un pacchetto di Pop Rocks con un jalapeno chaser. Adagiato comodamente sullo stesso airbag a doppia pressione a tutta lunghezza dell'Air Max 97, Nike ha aggiunto Swoosh per bambini affilati dal tallone alla punta e una striscia ondulata di piping 3M per una riflettività a 360 gradi.È raro che qualcosa di così pesantemente pubblicizzato sia effettivamente all'altezza della sua immagine, ma la Nike Air Max 98 da donna è molto più di un bel viso. A nike scarpe nere e bianche parte il suo design iconico e il suo profilo straordinario, queste scarpe diventeranno dei classici istantanei nel tuo guardaroba. Linee pulite, colori eccitanti e tecnologie innovative ne fanno un capo rivoluzionario che definisce comfort e stile.Osa aggiungere un elemento streetwear al tuo look con queste sneakers Nike Air Max 98. Dotata nike air max 98 premium donne di un'intersuola trasparente, la Air Max 98 sfoggia pannelli ondulati, inserti in mesh ed è offerta in una gamma di colorazioni neutre. Scegli un paio di sneakers Nike Air Max 98 tutte bianche abbinate a un abito a portafoglio per un tocco femminile al design urbano.La Nike Air Max 98 Vendita calda ora si unisce al "Magic Flamingo" Pack. Molto più vecchia delle altre due mNike Air Max 98 Magic Flamingoodels, la scarpa assume lo stesso aspetto / tema come viene evidenziata dal suo uso di colori vivaci e audaci che includono viola, blu e rosa. La scarpa assume una tomaia sfumata utilizzando le tonalità di cui sopra insieme agli accenti neri posizionati sui pannelli laterali, sulla linguetta, sui lacci e sulla fodera interna.https://www.psbeautytry.com/
    • De Nike Air Max 98 is justoffclub.com geboren in een echt ‘techsperimental’ tijdperk. Naast zijn neef Air Max TN (Tuned Air), kwam de Air Max 98 met zoveel smaak dat het leek op het doorslikken van een pak Pop Rocks met een jalapeno-jager. Comfortabel gesitueerd op dezelfde full-length airbag met dubbele druk als de Air Max 97, voegde Nike verscherpte baby Swooshes van hiel tot teen toe en een golvende strook van 3M-biezen voor 360-graden reflectievermogen.Het komt zelden voor dat iets dat zo zwaar gehyped is, zijn imago waarmaakt, maar de Nike dames Air Max 98 is veel meer dan alleen een mooi gezicht. Afgezien nike schoenen dames uitverkoop van het iconische ontwerp en het opvallende profiel, worden deze kicks instant klassiekers in de line-up van je kast. Strakke lijnen, spannende kleurstellingen en vooruitstrevende technologieën maken het tot een baanbrekend schoeisel dat comfort en stijl definieert.Durf een streetwear-element aan je look toe te voegen met deze Nike Air Max 98 schoenen. Uitgerust nike air max 98 x olivia kim met een transparante tussenzool, pronkt de Air Max 98 met golvende panelen, mesh-inzetstukken en wordt hij aangeboden in een reeks statement en neutrale kleurstellingen. Ga voor een paar volledig witte Nike Air Max 98 sneakers gecombineerd met een wikkeljurk voor een vrouwelijke draai aan het urban design.De Nike Air Max 98 voegt zich Top kwaliteit nu bij het "Magic Flamingo" -pakket. Veel ouder dan de andere twee mNike Air Max 98 Magic Flamingoodels, krijgt de schoen dezelfde look / hetzelfde thema, omdat hij wordt benadrukt door het gebruik van heldere en gedurfde kleuren, waaronder paars, blauw en roze. De schoen heeft een bovenwerk met een verloop dat gebruikmaakt van de eerder genoemde tinten, samen met zwarte accenten op de zijpanelen, tong, veters en binnenvoering.https://www.justoffclub.com/  
    • Las Nike Air Max 98 ftwr-zapatilla.com nacieron en una era verdaderamente "tecnológica-experimental". Junto con su primo Air Max TN (Tuned Air), el Air Max 98 llegó con tanto sabor que fue como tragar un paquete de Pop Rocks con un cazador de jalapeños. Cómodamente acostado en la misma bolsa de aire de doble presión de largo completo que el Air Max 97, Nike agregó Swooshes para bebés afilados desde el talón hasta la punta y una tira ondulada de ribete 3M para una reflectividad de 360 grados.Es raro que algo tan publicitado esté a la altura de su imagen, pero las Air Max 98 de Nike para mujer son mucho más que una cara bonita. Dejando a un zapatillas nike mujer running lado su diseño icónico y su perfil destacado, estas zapatillas se convertirán instantáneamente en clásicos en la línea de tu armario. Las líneas limpias, las combinaciones de colores emocionantes y las tecnologías progresivas lo convierten en un calzado revolucionario que define la comodidad y el estilo.Atrévete a añadir un elemento streetwear a tu look con estas zapatillas Nike Air Max 98. Equipado nike air max 98 pistachio frost con una entresuela transparente, el Air Max 98 luce paneles ondulados, inserciones de malla y se ofrece en una gama de colores llamativos y neutros. Elige un par de zapatillas Nike Air Max 98 completamente blancas combinadas con un vestido cruzado para darle un toque femenino al diseño urbano.El Nike Air Max 98 ahora se une al paquete "Magic Flamingo". Mucho Nuevo lanzamiento más antiguo que los otros dos mNike Air Max 98 Magic Flamingoodels, el zapato adquiere el mismo aspecto / tema, ya que se destaca por su uso de colores brillantes y atrevidos que incluyen púrpura, azul y rosa. El zapato adquiere una parte superior degradada que utiliza los tonos antes mencionados junto con acentos negros colocados en los paneles laterales, la lengüeta, los cordones y el forro interior.https://www.ftwr-zapatilla.com/  
    • Wiem z czego to wynika, podchorąży może zrezygnować bez zwracania kosztów przed podpisaniem cyrografu czyli do końca 2. semestru, na większości uczelni tak jest (w każdym razie na pewno w Dęblinie i na AWLu), jeżeli zostaniesz wpisany na 3 semestr obojętnie czy warunkowo, czy nie, będziesz musiał zwracać koszty każdego dnia nauki. Unitarkę osoba przenosząca się ze studiów cywilnych przechodzi w tym samym terminie co aktualnie przystępujący do nauki pierwszy rocznik i razem z nim składa przysięgę.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.