Skocz do zawartości
smerfetka

UKW - psychologia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Za rok piszę maturę i bardzo mi zależy na tym, aby studiować psychologię. Szczególnie interesuje mnie specjalność kliniczna. Chciałabym otworzyć swój własny gabinet. Zastanawiam się czy na UKW trudno się dostać? Nie mogłam znaleźć jak to wyglądało z chętnymi w poprzednim roku. I czy cenicie sobie UKW, jeśli chodzi o psychologię? UKW jak wiadomo nie jest jedną z tych najbardziej "wybitnych" uczelni. Dlatego też się zastanawiam czy nie opuścić rodzinnego miasta i startować na UAM albo UG. Chociaż nie wiem czy jest sens, czy jest jakoś brane pod uwagę jaką ktoś uczelnię skończył czy liczy się moja wiedza i umiejętności? Nie ukrywam, że wolałabym zostać w Bydgoszczy, bo tu mam rodzinę i znajomych, ale jakbym wyjechała to też bym dała sobie radę. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawialas się nad psychologia na UMK chociażby że względu na renomę uczelni? Co do samej psychologii to UKW nie ma złej opinii. Progi na pewno podadzą Ci studenci jak się wybierzesz do uczelni na drzwi otwarte. 

Na pewno nie jest łatwo dostać się na psychologię bo to rzadki kierunek i dość mocno oblegany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKW, UAM,UG oraz UMK posiadają super studia psychologiczne. Najpierw poszukaj na stronach wydziału czy prowadzą takie specjalizacje. 
Mam koleżanki, które studiują i skończyły studiować psychologie na UKW. Nigdy nie słyszałam, złego słowa o studiach w Bydgoszczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo po psychologii na UKW, ale znam jedną osobę po historii na tejże uczelni. Ta osoba skończyła z wyróżnieniem, a ma ogromne braki w podstawowej wiedzy (i mówi to osoba, która skończyła naukę historii na liceum). Stąd moja opinia o uczelni nie jest najlepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące rekrutacji na psychologię niestacjonarną UKW, z uwagi na to że na dziennych studiach kierunek jest oblegany interesuje mnie czy starając się o przyjęcie na studia niestacjonarne przyjmują wszystkich kandydatów czy jest to konkurs świadectw? Jeśli wiecie z doświadczenia jak to wygląda w praktyce będę wdzięczna za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.