Skocz do zawartości
Moonie94

Co z tymi specjalizacjami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie internetową brać studencką  Zwracam się z, być może, naiwnym aczkolwiek istotnym w mojej sytuacji pytaniem. Otóż jestem po 3-letnich studiach licencjackich z filologii angielskiej a obecnie kontynuuję naukę ''magisterską'' na tym samym kierunku ze specjalizacją translatorską. Jednakże interesowałoby mnie również napisanie pracy magisterskiej na specjalności literaturoznawczej, również na anglistyce (ta sama uczelnia) i tutaj pojawia się zasadniczy problem - czy po ukończeniu obecnej specjalizacji tj. translatorskiej i uzyskaniu tytułu magistra istnieje w ogóle możliwość aby ubiegać się o przyjęcie na ponowne studia magisterskie na tym samym kierunku (anglistyka) oraz uzyskanie ponownego dyplomu tyle, że z innej specjalizacji? Czy może konieczne byłoby zdawanie wszystkiego od nowa tzn. 3 lata nowego licencjatu plus kolejne dwa z magisterki? Wiem, że istnieje również opcja studiowania dwóch specjalizacji na raz lecz pracę pisze się wówczas tylko z tej, która została wybrana jako pierwsza. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę i wszelkie podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przeciwwskazań  żeby robić ponownie studia magisterskie. Jednak nie ma takiej potrzeby od tego są roczne studia podyplomowe. Właśnie po to by zdobyć dodatkową wiedzę. Przecież gdybyś powtarzam studia magisterskie musiałbyś robić ponownie te same przedmioty. Podyplomowe to ułatwiają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź, niestety w moim przypadku o studiach podyplomowych z zakresu literaturoznawstwa można tylko pomarzyć na mojej uczelni a podejmowanie studiów w innym mieście także nie wchodzi w grę. Z tego co wiem po rozpoczęciu ponownych studiów 2-letnich tyle, że na innej specjalizacji wystarczy mieć przepis z przedmiotów zaliczonych już na poprzedniej specjalizacji a jedynie należy uczęszczać na seminarium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.