Skocz do zawartości
karo97

Prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ciężko jest się utrzymac na prawie na Uczelni Łazarskiego? Czy ktoś może studuje tam?

Czy jest tam dużo łatwiej niż na UW,UKSW?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie liczyłbym na to, że jest specjalnie łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W taki razie czy jest sens przenosic się z której z tych uczelni na Uczelnie Łazarskiego?

Chciałabym żeby było chodź toche łatwiej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chociaż patrząc teraz na ranking uczelni przykładowo  uw jest na 2 miejscu a łazarski na 9,więc myśle,że jednak poziom nie jest do końca taki sam, plus to że jest to uczelnia prywatna a ona nawet jesli będzie pierwsza w rankingach jednak zawsze będzie w jakims stopniu odstawać poziomem od uniwersytetu na tym samym miejscu. Możliwe ,że sie myle ale mysle ,że jednak poziom na Łazarskim nie będzie aż tak wysoki jak na np. uw czy uksw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. rankingi nie są obiektywne

2. ranking, na który się powołujesz jest prywatnej firmy, też mogę taki zrobić

3. ranking nijak ma się do poziomiu na danym kierunku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kraks01
      Witam.
      Jestem w drugiej klasie liceum i za około pół roku będę musiał zadecydować z czego będę chciał pisać mature. Moim marzeniem jest dostanie się na prawo. Jednymi z upatrzonych uniwersytetów są UW , UJ , UWr. Oczywiście są one opcją gdybym dobrze napisał mature. I mam pytanie. W liceum rozszerzem matematyke , geografie oraz angielski. Zastanawiam się nad zdawaniem (poza rozszerzeniami oczywiście) wosu. Czy się opłaca? Troche już się z niego sam ucze w domu a też matura z tego przedmiotu nie wydaje mi się trudna. Czy z takimi rozszerzeniami na maturze mam szanse dostać się na wyżej wymienione uniwersytety? Zdaje sobie sprawę że bardzo często na uczelnie potrzebny jest rozszerzony polski którego jestem pewien że nie będę zdawał. A może jesteście w stanie zaproponować mi jeszcze inne w których kadra jest przyjemna oraz da się żyć poza nauką?
    • Przez toom16
      Witam, rozpocząłem studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Na pierwszym semestrze studiów dokonujemy wyboru specjalności. Z tym konkretnym procederem przychodzę do Państwa. Mianowicie po rozmowie z kolegami studentami okazuje się, iż są przesłanki do losowo przydzielonych specjalizacji. (Wewnętrzna rekrutacja na podstawie oceny z dyplomu I stopnia oraz ocen końcowych).

I tutaj pierwsze pytanie, w jaki sposób można i czy można wystąpić do władz wydziału w sprawie ujawnienia list rankingowych poszczególnych specjalizacji wraz z wskaźnikiem punktowym rekrutacji?

A druga sprawa tyczy się konkretnie sposobu wybierania specjalizacji. Otóż w ogłoszeniu informującym o złożeniu deklaracji widnieje:

"Nie złożenie przez studenta w/w deklaracji będzie skutkować przydzieleniem z urzędu do jednej ze specjalności na kierunku. Warunkiem uruchomienia specjalności jest minimum 30 osób"

Natomiast na dokumencie deklaracji widnieje:

"Zgłoszenie deklaracji preferencji musi zawierać wszystkie 4 specjalności wymienione w kolejności preferencyjnej ustalonej przez studenta pod rygorem nieważności"

I tu nasuwa się pytanie czy takie wymuszanie na studentach wyboru wszystkich specjalizacji co chroni uczelnie przed nieuruchomieniem jakiej specjalizacji jest zgodne z prawem? Czy to nie jest
      ograniczanie "praw studenta do zdobywania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań"? (Jedno z praw studenta zamieszczone w regulaminie uczelni).

Dodatkowo dodam, iż w regulaminie uczelni nie jest wspomniane nic na temat wyboru specjalizacji.

Ponadto nasuwa się pytanie, czy uczelnia w razie złożenia odwołania ma obowiązek przesłania dokumentu zawierającego rozstrzygnięcie złożonego pisma? Składałem odwołanie a w odpowiedzi na nie dostałem tylko krótkiego maila bez argumentacji.

Ściana tekstu wiem, ale są to dla mnie ważne sprawy na dzień dzisiejszy :)

Pozdrawiam!
    • Przez madziaa8
      Cześć, 
      stoję właśnie przed jednym z ważniejszych wyborów, chodzi o kierunek studiów. Biorę pod uwagę prawo oraz finanse i rachunkowość. Oba kierunki w jakimś stopniu mnie interesują. Chcę wybrać tak, aby w przyszłości nie mieć problemu ze znalezieniem porządnej pracy. Co możecie mi doradzić? 
    • Przez Kasia777
      Cześć! Dostałam się na prawo na UJ i UKSW. Stoję przed trudną decyzją. Z jednej strony najstarszy uniwersytet w Polsce i dla wielu najlepszy wydział prawa w kraju, a z drugiej uczelnia w mieście, w którym mam rodzinę, zapewnione mieszkanie i dużo bliżej do rodzinnego domu, a poziom podobno też dobry. Co zrobilibyście na moim miejscu? 
    • Przez Daenerys
      Cześć,
      Dostałam się na prawo na Uwr, Automatykę i Robotykę na AGH oraz na Matematykę na AGH.
      Już nie wiem co wybrać, interesuję mnie prawo, ale boję się że nie będę miała pewnej pracy, dodatkowo myślę że nie mogłabym po nim nigdzie pracować za granicą, bo taki papier nic tam nie znaczy.
      Kierunki techniczne trochę bardziej na siłę, jednak przynajmniej zawód pewny już jako inżynier oraz swobodę w wyborze kraju pracy.
      Nie wiem co z tym wszystkim mam zrobić, zaznaczę że jestem dobra zarówno z matematyki jak i przedmiotów humanistycznych.

Będę wdzięczna za wszelką opinię

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Może jeszcze warto zmienić deklarację (za "moich czasów" była taka możliwość do początków lutego, nie wiem, jak jest teraz). Rozszerzony polski to naprawdę łatwa matura, nie przygotowywałam się do niej tak naprawdę (podobnie jak większość znanych mi osób), a wpadło mi 78 %  Poważniejszych przygotowań potrzebują tak naprawdę tylko osoby, które muszą mieć 90%+, bo idą na sinologię czy skandynawistykę. Żeby nie było- uważam, że warto mieć ogólną wiedzę także z zakresu ojczystego języka, bo przydaje się to potem na studiach  
    • Tutaj masz wszystkie uczelnie prowadzące filologię angielską w Warszawie i okolicach https://warszawa.studia.net/anglistyka Na pewno na każdej prywatnej uczelni rekrutacją nie będzie tak restrykcyjne.  Pojedź jeszcze na targi edukacyjne i popytaj. Przejrzyj strony rekrutacyjne  
    • Hej, jestem Kinga. Od gimnazjum chcę zostać nauczycielką języka obcego.  Chciałabym studiować anglistykę, lub anglistykę z językiem obcym (niemieckim - gdyż z niego też maturę zdaje) Jednakże mam jeden problem, nie zdaje rozszerzonego polskiego, tylko samą podstawę z której będę miała około 80%. Z angielskiego rozszerzonego >90%. Moim celem jest kolegium nauczycielskie UW, ale szukam jeszcze innej alternatywy. Czy jest uczelnia na której język polski się nie liczy na filologię?   Pozdrawiam!   P.S Mieszkam blisko Warszawy.
    • Zawsze możesz spróbować biotechnologii. Może warto zrezygnować zrobić sobie rok przerwy, iść do pracy i wówczas przemyśleć pewne sprawy? Pierwsze słyszę że filolodzy angielscy szukają pracy. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.