Skocz do zawartości
Licealista

Wybór studiów

Rekomendowane odpowiedzi

Część , matura zbliża się wielkimi krokami, więc trzeba się dopytać (kto pyta nie błądzi ).

Przechodzę do tematu - chciałbym studiować ekonomię lub FiR na UG, bądź ekonomię lub ZiIP na PG. Wiem, że żadna z tych uczelni ( a szczególnie wydziałów ) nie należą do żadnej czołówki, ale po której uczelni mam większe szanse na rynku (niekoniecznie w Trójmieście)? Która z tych uczelni najbardziej przygotuje mnie do przyszłej pracy ? I jeszcze jedno , byłbym wdzięczny gdyby napisał ktoś z Gdańska - czy to prawda że te wydziały na tych uczelniach to tzw.wydziały gier i zabaw i czy to się odzwierciedla w przyszłej pracy?

Dawniej myślałem nad UEP, ale Gdańsk jest 2 razy bliżej od mojego domu rodzinnego i lepiej go znam . Może jeszcze dodam czy kończąc UEP miałbym dużo większe szanse i lepiej byłbym przygotowany do pracy ?

Trochę się rozpisalem , ale myślę że lepiej się dowiedzieć ok.rok przed studiami , niż później płakać z nie trafnego wyboru , chociaż wiem że nic go nie gwarantuje .

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego wieczoru oraz weekendu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybór pomiędzy tymi uczelniami to kwestia preferencji lokalizacyjnych. Żadna z nich nie należy do uczelni badawczych. Są to solidne uczelnie i tyle. 

To nie są wydziały gier i zabaw to po prostu młodzież taka jest. Jak będziesz chciał to się nauczysz. 

Bo to od Ciebie zależy. 

PG czy UG. Pojedź zobacz. PG ma bardzo nowoczesny wydział. UG mieści się w Sopocie, też fajnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie . Co myślisz o UEP? Czy powinienem się sugerować lepszym miejscem w rankingu, czy nie patrząc na to postawić na Gdańsk. Naczytałem się trochę w internecie i znalazłem bardzo dużo pozytywnych opiniio tej uczelni. Z drugiej strony może nie powinienem rzucać się odrazu na głęboką wodę - licencjat w Gdańsku , a magister w Poznaniu lub Warszawie. 

Co myślisz na ten temat? Znam przypadki studentów , którzy wystartowali na początku w najtrudniejszej szkole, a później skończyli bez studiów .

Jeżeli są tutaj studenci lub absolwenci tych uczelni proszę o opinie . Czasami kilka szczerych słów może bardzo pomóc w podjęciu decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będzie znacznej różnicy w poziomie. Jakich rankingów? Mam nadzieję że międzynarodowych bo ten polski prywatnej firmy to tak slabo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jeżeli  jako studia pierwszego stopnia wybralbym zarządzanie i inzynierie produkcji na WM na PG to mógłbym jako studia drugiego stopnia wybrać ekonomię bądź FiR?

Wydaje mi się że lepiej iść na ZiIP niż ekonomię i że ten kierunek jest bardziej przyszłościowy . Czy to błędne myślenie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca dobra myślenie. Może i Ciebie przyjmą na FiR ale będzie ciężko bo braki w rachunkowości są zbyt duże. 

Kierunek to kwestia preferencji. Nie ma lepszego czy gorszego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.02.2020 o 17:31, Licealista napisał:

czy to prawda że te wydziały na tych uczelniach to tzw.wydziały gier i zabaw

Tak, to prawda. Wydział ZiE na PG ma opinię wydziału gier i zabaw, ale w sumie dotyczy to każdego nie-technicznego na każdej polibudzie. Po prostu inny charakter studiów i zupełnie inne obłożenie obowiązkami w porównaniu do kierunków technicznych. 

2 godziny temu, Licealista napisał:

Czy jeżeli  jako studia pierwszego stopnia wybralbym zarządzanie i inzynierie produkcji na WM na PG to mógłbym jako studia drugiego stopnia wybrać ekonomię bądź FiR?

Nie, bo ZIP na WM to kierunek jednak techniczny, więc po uzupełnieniu różnic pozostają kierunki pokrewne - np. MiBM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez AgataP
      Hejka, dostałam się na SGH na studia wieczorowe oraz na UEP na dzienne. Kompletnie nie wiem, które wybrać. Boje się, że jeśli nie wybiorę SGH to dużo stracę, jest to jednak bardzo renomowana uczelnia. A wy co byście wybrali? I czym kierowalibyście się? 
    • Przez Bachu
      Witam, 
      Otrzymałem dzisiaj wyniki rekrutacji na Politechnice Gdańskiej i dostałem się na kierunek Inżyniera danych(ang.). Wcześniej udało mi się także zakwalifikować na elektronikę na Politechnice Warszawskiej. 
      Mam niemały dylemat co wybrać. Z jednej strony bardzo chciałbym wyjechać studiować (mieszkam w trójmieście), a z drugiej kierunek inżyniera danych bardziej mnie interesuje. 
      Jeśli ktoś posiada jakieś doświadczenia z danymi kierunkami to byłbym wdzięczny gdyby się nimi podzielił. 
      Czy przeniesienie się na inny kierunek w obrębie tego samego wydziału jest bardzo trudne na Politechnice Warszawskiej?
      Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam!
    • Przez deleted account
      Pytanie jak w tytule.

Zdawałem matury rozszerzone z matematyki, informatyki, fizyki i j.ang. Wyniki dopiero 11 sierpnia.
      Znam C++, front-end, web design, podstawy Pythona.

Najchętniej poszedłbym na informatykę na PG. Słyszałem, że kierunek automatyka, cybernetyka i robotyka na tej samej uczelni również jest bardzo dobry, około-informatyczny.
      Nie mam pojęcia, czy informatyka na UG jest warta rozważenia.

Najbardziej interesuje mnie Trójmiasto, ale i tak będę musiał wynajmować / mieszkać w akademiku (mieszkam ~70km od Gdańska). Mam też dalszą rodzinę w Rzeszowie, u której mógłbym mieszkać w czasie studiów, gdybym zdecydował się na to miasto.

Proszę o wszelkie rady w temacie.

• Przez ania8
      Witam, 
      mam pytanie dotyczące rekurtacji online na UAM w Poznaniu. Otóż nie wiem jak zaznaczyć pierwszy wybór kierunku. Zapisałam się na 5 kierunków, lecz nie wiem po czym bedzie wiadomo , który jest moim pierwszym wyborem. W zakładce 'moje zapisy' kierunki ułożone są alfabetycznie, więc nie wiem , który bedzie brany jako pierwszy wybór. Bardzo zależy mi na szbkiej odpowiedzi, z góry dziękuję.
    • Przez Zabawski
      Czy jest różnica w oczach pracodawcy w Warszawie czy ukończę prawo, na Uniwersytecie Gdańskim czy Warszawskim? Czy może jeden i drugi są traktowane na równi jako że są publiczne? Czy przewagę w Warszawie będzie miał UW? Jak ogółnie WPiA UG prezentuje się na tle WPiA UW?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć, jestem uczniem 3. klasy LO i przyszedł czas, żeby zacząć szukać kierunku studiów.  Interesuje mnie najbardziej lotnictwo i kosmonautyka na studiach wojskowych. Pierwszy wybór ode mnie padł na Dęblin - czytałem sporo pozytywnych opinii.    Byłby może ktoś w stanie napisać coś lotnictwie i kosmonautyce ( mundurowe, pilotaż statków) na LAW-ie?  Ciężko się dostać? Jestem na profilu mat-inf-ang, więc zdawanie fizyki na maturze odpada, aczkolwiek nie miałem problemów z nią na przestrzeni lat.  Planuje zdawać matematykę podstawę (liczę na ~80%) i angielski rozszerzenie (tutaj na +70%), no i jeszcze informatykę, ale z tego co wiem to się nie liczy. Czy zdając takie przedmioty jest szansa się dostać?  Trzeba mieć jakieś kursy wcześniej (PPL, CPL)?  Kojarzy ktoś jakie są progi punktowe z ubiegłych lat i jaki są przeliczniki?   Na razie więcej pytań nie mam, jeśli ktoś by mógł mi pomóc, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.        
    • Hmm... A kto zabrania zostać pracownikiem naukowym (nie naukowo-dydaktycznym ani dydaktycznym) uczelni lub instytutu PAN? Wskazana przez Ciebie OŚ z całą pewnością nie zalicza się do wymagających kierunków. 
    • Mam wśród znajomych absolwentkę dziennikarstwa, która twierdzi, że ten kierunek to była strata czasu. Gazety, itd. i tak wolą ludzi z konkretnymi umiejętnościami, np. osoba po filologii polskiej może sprawdzić poprawność językową tekstów, osoba po filologii z języka obcego może sprawdzić co dzieje się za granicą/przetłumaczyć tekst. Osoba po prawie, może robić relacje ze spraw sądowych i tego typu spraw, bo ma o tym pojęcie. Osoba po ekonomii może pisać artykuły o rynku i o gospodarczych/ekonomicznych rzeczach. W skrócie, gazety i tak preferują osoby po innych kierunkach z konkretną wiedzę niż studentów dziennikarstwa, którzy po studiach nie mają żadnej specjalistycznej i przydatnej wiedzy. 
    • Dziękuję bardzo Panie Łukaszu za odpowiedź. W najbliższy poniedziałek planuję skontaktować się z Dziekanem w jakiś sposób. Zanim to jednak nastąpi to chciałbym o coś zapytać. Czy jeśli ta decyzja o skreśleniu zostanie utrzymana w swojej mocy, to automatycznie utracę te trzy lata studiów? Tak jak pisałem wcześniej, korzystałem ze wznowienia w tym semestrze i mam do tego prawo tylko raz. Jeśli chodzi o powtarzanie semestru to nie wykorzystałem tej możliwości ani razu, choć regulamin zakłada skorzystanie z tego trzykrotnie. Jeśli jest to jednak pytanie zbyt skomplikowane na obecną chwilę to zrozumiem, po prostu nigdzie w internecie lub regulaminie studiów nie mogę się doszukać takowej informacji. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.