Skocz do zawartości
Kacper Gajo

Jaki kierunek studiów wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Mam dylemat jaki kierunek studiów wybrać . Zastanawiałem się nad logistyką oraz finansami i rachunkowością . Uczelnie o których myślałem to Uniwersytet Warszawski , Politechnika Warszawska i WAT . Chciałbym zdawać na maturze rozszerzoną geografię i matematykę . Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o tych kierunkach albo dać pomysł na inne, równie ciekawe . Słyszałem , że lepiej iść na Politechnikę , gdyż jest to uczelnia techniczna i można uzyskać tam tytuł bodajże magister inżynier i to jest bardziej potrzebne dla naszych pracodawców niż jak magister po Uniwersytecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1 części. To to, jaki kierunek wybierzesz zależy od Twoich Zainteresowań.  Nie ma lepszych czy gorszych. Każdy ma inne zainteresowania. Nie ma czegoś takiego jak proszę podać inne równie ciekaw. Ciekawe dla kogo? 

Co do 2 części. To nie tak z tym inżynierem. Inżynier oznacza że ukończyłeś kierunek techniczny. Inżyniera możesz zrobić również na uniwersytecie. Inżynier i licencjat to ten sam poziom. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też (gdy byłem po maturze), kierowałem się tą rzekomą dobrą przyszłością ludzi po studiach inżynierskich... nic bardziej mylnego, szczególnie, że nie wiem np. jak chciałbyś zrobić inżynierkę z finansów i rachunkowości, o których wspomniałeś? :D Na przykładzie studia.net/informatyka można tylko zauważyć, że papier niewiele znaczy, i nie ma tej rzekomej wyższości politechniki nad uniwersytetem, czy odwrotnie (zresztą: studia inżynierskie na informatyce to zazwyczaj po prostu dodatkowe, często niepotrzebne, przedmioty z elektroniki, itp.).

 

Popatrz na programy studiów wybranych kierunków, na przykładowe zawody po danych studiach - nie kieruj się przesadnie zarobkami - bo ciężko jest zarabiać dużo, jeśli się danej dziedziny nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kacper Gajo napisał:

Politechnika Warszawska i WAT . Chciałbym zdawać na maturze rozszerzoną geografię i matematykę

Na żadnych studiach technicznych nie będzie Ci potrzebna geografia. Lepiej zrobisz zdając już rozszerzony angielski.

22 godziny temu, Kacper Gajo napisał:

Słyszałem , że lepiej iść na Politechnikę , gdyż jest to uczelnia techniczna i można uzyskać tam tytuł bodajże magister inżynier i to jest bardziej potrzebne dla naszych pracodawców niż jak magister po Uniwersytecie .

Inżyniera można w tych czasach zdobyć nawet z gastronomii (to nie żart), więc wzorem przedmówcy odradzam ślepe podążanie za samym tytułem. W skali kraju po FiR na porządnej uczelni są dużo większe perspektywy niż po studiach technicznych i nie mam tutaj na myśli dziwolągów powstałych przez skopiowanie kierunków z uniwersytetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dwa problemy . Mam do wyboru trzy kierunki kierunek logistyka transportu samochodowego na pw , finanse i rachunkowosc na uw i Podyplomówki z zarządzania na uw . Który kierunek byłby najlepszy pod względem przyszłość i który najciekawszy . I mam pytanie odnośnie fizyki na logistyce .czy jest trudna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, JVC 231 napisał:

Ja bym wybierał między logistyka a fir patrząc pod względem przyszłości, a jeśli chodzi o fizykę to wszystko zależy od uczelni mi na UZ nie sprawiła większych problemów 

A dlaczego odrzuciles Podyplomówki z zarządzania.  Czytałem że to jest taki kierunek bardziej ogólny.  Nic konkretnego i jest to taki kierunek mieszany, wszystko na nim jest . Właśnie boje się o ta fizykę bo nie miałem jej już od 1 klasy liceum i większość zapomniałem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizyki każdy się obawia ale słyszałem już opinie że studia kończą nie tylko mądrzy ale i wytrwali :) pamiętam na 2/3 roku niektórzy jeszcze męczyli z fizyką ale na chwile obecną na miesiąc przed obroną nie ma już chyba nikogo kto by nie miał fizyki zaliczonej :) odrzuciłem bo dobrze skończysz je i umiesz zarządzać ale czym ? to studia które są dobre jako drugi kierunek albo dla tych co już mają własny biznes :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że FiR daje w dzisiejszych czasach najlepsze perspektywy. Księgowych i specjalistów ds. finansów szukają jak Polska długa i szeroka i nieźle im płacą. Z tym że na FiR na UW progi nie są niskie, poniżej 80% z rozszerzeń raczej nie wejdziesz. 

 

Podyplomówki z zarządzania to z kolei taki ogólny kierunek, trochę o wszystkim, a trochę o niczym. Może się przydać w pewnych przypadkach. Jakby ktoś chciał na przykład założyć firmę, to taka podstawowa wiedza o funkcjonowaniu rynku rzeczywiście może być bardzo przydatna (albo jak ma się jakąś firmę do odziedziczenia po tacie). Ale jak ktoś chce pracować u kogoś na etacie, to takie Podyplomówki z zarządzania nie jest specjalnie przydatne. 

 

A co jest ciekawe, to kwestia indywidualna. Dla każdego ciekawe jest co innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Gajo napisał:

Właśnie boje się o ta fizykę bo nie miałem jej już od 1 klasy liceum i większość zapomniałem.  

Dla niektórych może to być zaskakujące, ale w gruncie rzeczy fizyka należy do najłatwiejszych przedmiotów chyba na każdych studiach około- i tych prawdziwie technicznych. Dla przykładu na PG sporo kierunków ma tylko 30h wykładu i 30h laboratoriów z tego przedmiotu, żadnych ćwiczeń z rozwiązywaniem zadań. Gdyby tego przedmiotu nie było w programie studiów, absolutnie nikt by w żaden sposób nie ucierpiał, bo jego przydatność jest wprost znikoma. Realne trudności zaczynają się dopiero na przedmiotach niejako wywodzących się z fizyki, zaczynając od mechaniki i elektrotechniki, ale tam wszystko startuje od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co Gutek mówi. Studiowałem 2 lata elektrotechnikę i przedmiot fizyka (w postaci 30h wykładu i 30h ćwiczeń na 1 semestrze i 30h wykładu na 2 semestrze) nie był jakimś wielkim wysiłkiem. Problem jest jeden - są na niej całki, której jeszcze przez jakiś czas nie ma na matmie, przynajmniej na PW. Ale są zdecydowanie cięższe przedmioty niż "fizyka" na każdym z kierunków.

Na miejscu autora wybrałbym własnie to, czym sam się interesuje - wtedy łatwiej o zdobywanie samemu wiedzy, a to ważne na studiach i także po studiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 20:58, Kacper Gajo napisał:

Słyszałem , że lepiej iść na Politechnikę , gdyż jest to uczelnia techniczna i można uzyskać tam tytuł bodajże magister inżynier i to jest bardziej potrzebne dla naszych pracodawców niż jak magister po Uniwersytecie .

Tak swoją drogą to też jest horrendalna głupota i efekt jakiejś rządowej propagandy i promowania studiów inżynierskich. Pracodawcy potrzebne są umiejętności, a nie tytuł przed nazwiskiem. W dzisiejszych czasach o te tytuły nawet nikt nie pyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.