Skocz do zawartości
Kupcio

Technik masażysta a fizjoterapia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tegorocznym matużystą i zdecydowałem się na studia w kierunku masażu/fizjoterapii. Na maturze jednak nie zdawałem żadnego kierunku przyrodniczego. W moim mieście jest szkołą w której mogę uczyć się w kierunku technika masażysty. Moje pytanie polega na tym czy po ich ukończeniu, a może już w trakcie mogę się udać na studia zaoczne w kierunku fizjoterapii? Czy tytuł technika masażysty "pomoże" mi w jakiś sposób na dostanie się na takowe? Słyszałem, że już po pierwszym roku na kierunku masażysty można się udać na zaoczną fizjoterapie bez zdawania przedmiotów przyrodniczych w formie matury. Jak to wygląda w praktyce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie uczniowie z mojej szkoły tak zrobili i dają radę. Nadmienie, że również nie pisali matury z przedmiotów przyrodniczych. 

Chciałbym się mimo wszystko utrzymać dlatego chciałem najpierw zrobić tego technika masażyste.

Poprawa raczej będzie bardzo trudna, gdyż Studia na kierunku biologia ani chemii nigdy się nie uczyłem na poziomie rozszerzonym więc wynik raczej nie będzie zbyt satysfakcjonujący. Stąd ten pomysł z technikum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że coś podobnego funkcjonuje na WUM-ie, ale to dotyczy studiów wieczorowych, a nie zaocznych i osób, które mają ukończone studia (chociaż I stopnia) na kierunku medycznym i szkoły policealne itd. nic nie dają. Takie osoby nie muszą mieć matury z wymaganych przedmiotów i mają pierwszeństwo w rekrutacji. Także możliwe, że na Twojej docelowej uczelni jest podobnie. Ale to już trzeba sprawdzać w zasadach rekrutacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizjoterapia jest bardzo ciężkim kierunkiem. Nie wydaje mi się, abyś po zrobieniu technika dostał się na uczelnie publiczną " bo masz już tytuł technika".  Jeżeli korzystamy z oferty różnych szkół, gdzie wykonujesz dany zawód, nie upoważnia Cię to do nie posiadania matury z przedmiotów przyrodniczych, aby składać dokument na uczelnie. 

Jeżeli tak bardzo zależy Ci na studiowaniu fizjoterapii, idź na tego technika i w między czasie godzinkę dziennie poświęć na przygotowania się do matury z Studia na kierunku biologia. Nie każda uczelnia też wymaga rozszerzenia z Studia na kierunku biologia lub chemii. Musisz przeczytać dokładnie na stronie jakie mają wymagania rekrutacyjne, ew. spróbuj startować w drugim naborze. 

Nie słuchaj też zdania "bo moi znajomi tak zrobili". Często to są ściemy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.