
francaismonamour
Użytkownik-
Liczba zawartości
17 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
0 NeutralnaO francaismonamour
-
Tytuł
Nowicjusz
Ostatnie wizyty
1084 wyświetleń profilu
-
Więcej niż 2 nieobecności ze zwolnieniem lekarskim
francaismonamour odpowiedział francaismonamour → na temat → Dziekanat i organizacja studiów
Tak, o tym myślałam. Ale jeśli pójdę dopiero po zakończeniu zwolnienia, to nie będzie za późno? -
Nie jestem pewna, w jakim dziale umieścić, więc z góry przepraszam. Czy ćwiczeniowiec może nie uznać zwolnienia lekarskiego, jeżeli taka nieobecność przekracza 2 nb? Poprzednie nieobecności nie były usprawiedliwione (wiem, że jest dopiero początek kwietnia, ale proszę nie myśleć, że wynikały z lenistwa- raz pisałam w godzinach zajęć poprawę egzaminu, raz- ogólnie mówiąc związane było z sytuacją rodzinną). Właśnie dostałam zwolnienie lekarskie, ale ze względu na tę sytuację zastanawiam się, czy nie lepiej iść, żeby nie było z tym problemu. Jeśli z kolei nie poszłabym na te zajęcia- czy ćwiczeniowiec może nie przyjąć zw. lekarskiego?
-
Hej, być może dla Was odpowiedź na to pytanie jest oczywista, ale dla mnie nie do końca. Studiuję dwa kierunki jednocześnie i w semestrze letnim będę miała taką sytuację, że według programu studiów będę musiała wyrabiać dwa razy praktycznie ten sam przedmiot (sprawdzałam sylabusy). Czy w takim przypadku jest możliwe chodzenie na niego tylko na jednym kierunku i przepisanie go pod koniec roku na drugim?
-
Gdzie studiujesz? Też wybieram się w tym roku na filologię romańską. A co do Twojego pytania, na niektórych uczelniach w Regulaminie są uwzględnione takie sytuacje jak Twoja i student ma wówczas prawo do kolejnego terminu, ale skoro załatwiasz to już po czasie, to może być problem. Zawsze jednak warto próbować
-
Można spytać, jaki przedmiot okazał się dla Ciebie zabójczy na germanistyce? Możliwe, że sama podejmę ten kierunek...
-
Wiem, że coś podobnego funkcjonuje na WUM-ie, ale to dotyczy studiów wieczorowych, a nie zaocznych i osób, które mają ukończone studia (chociaż I stopnia) na kierunku medycznym i szkoły policealne itd. nic nie dają. Takie osoby nie muszą mieć matury z wymaganych przedmiotów i mają pierwszeństwo w rekrutacji. Także możliwe, że na Twojej docelowej uczelni jest podobnie. Ale to już trzeba sprawdzać w zasadach rekrutacji.
- 7 odpowiedzi
-
- fizjoterapia
- technik masażysta
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ew. z minimalnym kontaktem? Zrobilibyście taką burzę mózgów? Czytałam o tym różne artykuły, ale nadal wydaje mi się, że nie wiem o wszystkich możliwościach...
-
Jeśli nadal tu zaglądasz, czego udało Ci się dowiedzieć w dziekanacie?
-
Sytuacja wygląda tak, że jestem 11. na liście rezerwowej, a przyjmują 50 osób. Nie wiem niestety, jaki jest tegoroczny próg, ale gdybym hipotetycznie brała udział w rekrutacji rok temu, dostałabym się już w I naborze (teraz wzrosły progi). Czy jest jakaś nadzieja dla mnie?
-
Cześć, dzisiaj miałam wyniki rekrutacji i dostałam się na filologię romańską oraz filologię włoską. Mam ogromny dylemat, co wybrać. Trudno mi dokonać wyboru pod kątem tego, który język bardziej lubię, bo oba są moją pasją i cokolwiek wybiorę i tak będę pewnie żałowała, że nie poszłam na ten drugi kierunek i zastanawiała się, czy dokonałam słusznego wyboru Chcę zatem podpytać Was o perspektywy Wydaje mi się, że jeśli chodzi o pracę w firmach zagranicznych większa jest szansa na pracę z francuskim (może to być subiektywne uczucie, po prostu rozmawiałam dziś z rodziną i potrafimy wymienić więcej francuskich firm działających w Polsce niż włoskich), a jeśli chodzi o pracę nauczyciela liczba potencjalnych miejsc pracy jest podobna,ew. też z lekką przewagą francuskiego. Może orientujecie się, czy te spostrzeżenia są słuszne i jak wygląda rynek tłumaczeniowy w przypadku tych języków? Może ktoś z Was skończył jeden z tych języków i mógłby mi coś doradzić?
-
co zrobić gdy nie zdawałem żadnego wymaganego rozszerzenia na dany kierunek?
francaismonamour odpowiedział Bartelok → na temat → Rekrutacja
To nie jest takie oczywiste. Czasami na niektórych uczelniach jest to rozróżniane jako: "przedmiot wymagany/ przedmiot punktowany" etc. Jeśli nie ma nigdzie takiego info, można zadzwonić do Biura Rekrutacji. Ale z doświadczenia wiem, że zazwyczaj w takich sytuacjach nie można się jednak rekrutować Jeśli chcesz, możesz napisać o jaką uczelnię i kierunek chodzi (jeśli wolisz, może być na priv.), sprawdzę -
To jest na wielu uczelniach i nic złego się nie dzieje, jeśli się nie wpisze.
-
Panie Łukaszu, jak to osobna pula dla osób chcących studiować drugi kierunek? Powiem szczerze, że pierwsze o tym słyszę. Czy to funkcjonuje już np. na UW?