Skocz do zawartości
k0kess

Akademia Morska Gdynia czy Akademia Marynarki Wojennej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tegorocznym maturzystą i zastanawiam się nad wyborem studiów. Planuję studiować nawigacje, jednak rozmyślam nad AMW wojskowymi i AM w Gdyni. Z tego co wyczytalem to na AM dużo latwiej się dostać, z resztą jest bodajże 120 miejsc na nawigacje, natomiast na AMW jest raptem 28miejsc , do tego potem sprawnościówka i test psychologiczny. 

1.Czy z takimi wynikami mam duże szanse dostać się na AMW? Przewiduję, że moje wyniki z matur będą następujące : 70-80% studiuj matmę podstawa, 70% ang rozszerzenie, 70-80% geografia rozszerzenie. 

2.A jak to jest z pracą po obydwu uczelniach ,po której większe perspektywy, wyczytałem że po AMW jest się żołnierzem, a w dodatku zarobki są dużo niższe niż pracując na morzu po akademii morskiej? 

3. Dlaczego na AM ludzie chodzą normalnie w mundurach, skoro to nie jest uczelnia wojskowa? 
4. Na której uczelni dużo ciężej się jest utrzymać ?
5. Inną różnicą jest, że na AMW dostaje żołd itd. , a na AM jedynie bezpłatne zakwaterowanie w akademiku tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wszystkie te odpowiedzi są już na forum. O tych uczelniach było już bardzo dużo. Wyszukiwarka prawy gorny rog. Poczytaj. Temat do zamknięcia.

Tak po krótce. 

3. Tak sobie wymyśliła uczelnia

5. Studia wojskowe To służba było o tym wiele razy. To połączenie wojska i nauki. Am to zwykła uczelnie. 

O reszcie było i to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.




×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.