Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

W zeszłym roku ukończyłem l. o. i z całkiem niezłym wynikiem udało mi się również zdać maturę. Obecnie studiuję psychologię na UW, jednak mocno zastanawiam się nad podjęciem studiów w Niemczech w semestrze zimowym.

Miałbym zatem kilka pytań do osób, które studiowały w Niemczech i byłbym ogromnie wdzięczny za wszelką okazaną mi pomoc. ;)

1. Czy ktoś studiował w Heidelbergu, Wolnym Uniwersytecie Berlińskim, U. w Konstancji/Fryburgu? Jestem zainteresowany w miarę prestiżowymi uczelniami, zwłaszcza Heidelbergiem (kierunkami: politologia, socjologia, psychologia). Jakie macie opinie na temat tych uczelni?

2. Kwestia finansowa - w wielu miejscach czytałem, że w Niemczech można przeżyć za 800 Euro miesięcznie. Zatem czy dane te są aktualne również w w/w miastach? Czytałem różne opinie na ten temat, niektóre zupełnie odwrotne, straszące horrendalnymi kosztami wynajmu mieszkań/życia...

3. Czy/jak/gdzie mógłbym sprawdzić, czy moje wyniki wystarczą do dostania się na wybrane przeze mnie kierunki?

4. Co w ogóle sądzicie o pomyśle studiowania w Niemczech? Ja chciałbym wyjechać głównie dla lepszego poznania kultury/języka (obecnie szprecham na niezłym poziomie, ale podoba mi się perspektywa doskonalenia języka poprzez życie za granicą) Mam też plan, żeby na magisterkę wrócić do PL i złapać od razu jakiś staż/pracę, myślę, że byłoby mi o wiele łatwiej, mając niemiecki bakalaureat.

Jak widzicie moje pytania są dosyć ogólne, o szczegóły mam zamiar pisać wprost do powyższych uczelni. Jednakże odpowiedź na nie byłaby mi bardzo potrzebna, jako że nie wiem do końca, na ile to dobry pomysł i każda porada byłaby dla mnie wielce pomocna.

Śmieszkowatego mema załączam dla poprawy nastroju i zwrócenia uwagi na mój post.

Wszystkim życzę miłego dnia i przekazuję wyrazy szacunku. ;)

doggo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez d2797
      Witam,

jestem obecnie studentem I stopnia na kierunku socjologia. Dopiero na II stopniu mam możliwość wyboru specjalizacji i są to: "socjologia biznesu i zarządzania" oraz "kryminologia i dezorganizacją społeczna". Zarówno jedna, jak i druga opcja bardzo mnie interesują, ale podczas zajęć z metodologii badań spodobała mi się również inna opcja, którą chętnie bym rozwijał - badania, projekty, możliwość pracy w agencjach badawczych, etc. Dlatego chciałbym uzyskać jakieś porady, może literaturę wartą poznania dostępną w tym zakresie. Czy warto iść w tym kierunku? Czy do tego może dobrze było by rozpocząć jakiś dodatkowy kierunek studiów bądź kursy, które mogą być przydatne przy takiej opcji?
      Lub może ktoś jest w stanie wypowiedzieć na temat wyżej wymienionych specjalizacji (biznes, kryminologia) - literatura, opinie, praca? 

Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez ania8
      Witam, 
      mam pytanie odnośnie psychologii. Na jaką uczelnie jest najłatwiej się dostać i w jakim mieście ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź
      Pozdrawiam  
    • Przez TomaszSt
      Cześć wszystkim,
      jak w tytule - posiadam duże doświadczenie zarówno pod kątem korekty, opracowania i wszelkich modyfikacji prac zaliczeniowych jak i tworzeniu nowych tekstów. Wszystkie zlecenia wykonuję od podstaw, cena zawsze jest ustalana indywidualnie - negocjowalna.
      Moje publikacje można odnaleźć w sieci - publikowałem różne artykuły, głównie o treści historycznej (z wykształcenia historyk wojskowości o specjalności nauczycielskiej - mgr) aczkolwiek zajmuję się również pedagogiką, socjologią, psychologią, dziennikarstwem etc. W przypadku kontaktu przesyłam próbki swoich prac do wglądu.
      Wszystkie zlecenia wykonuję rzetelnie i całkowicie OD PODSTAW.
      Pozdrawiam

• Przez andzia9827
      Hej, myśle i myśle ale nadal chyba nie wiem co zrobić. A mianowicie - studiuje bezpieczeństwo wewnętrze ze specjalizacja kryminologia i kryminalistyka na 3 roku, w tym roku praca i mam nadzieje zaliczenie. Jednak ... myśle, że chciałabym iść troszkę w innym kierunku. Mam zamiar pójść na studia jednolite magisterskie z psychologi sądowej albo na pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Obydwa kierunki mi się podobają aleee po którym są większe szanse na dobre zarobki i szybsze znalezienie pracy ? ( tylko studia zaoczne wchodzą w gre ) Przed startem studiowania już miałam mega dużo myśli co wybrać i sądzę że wybrałam najgorzej ale jak już w tym siedzę to chce to skończyć. Myśle ze po bezpieczeństwie nie ma wiele wyborów pracy i studiowania innych kierunków, a jak jest naprawdę ? 
      dziekuje za odpowiedzi :) 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Jeśli psychologia to tylko kierunek psychologia studia jednolite mgr. Wszystkie podróbki tego kierunku omijaj szerokim łukiem. 
    • Hej.  Studiuję obecnie finanse i rachunkowość. Jestem po pierwszym roku. Jednak dręczy mnie myśl o zmianie studiów.  Szczerze mówiąc ten kierunek wybrałam już po napisaniu matury, na szybko. Stwierdziłam, że kasa z tego będzie I księgowe są potrzebne. Studia niekiedy są dla mnie ciekawe, ale czuję, że to nie to.  Od zawsze marzyła mi się psychologia. Nie poszłam na nią sama nie wiem czemu. Po prostu stwierdziłam, że finanse są bardziej opłacalne. Ale jednak chciałabym spróbować.  Niestety, ale w grę wchodzą jedynie studia niestacjonarne, bo muszę się sama utrzymywać. Też mój zasięg ogranicza się do Torunia.  Psychologia na umk odpada, bo jest tylko stacjonarna Za to znalazłam kierunek komunikacja i psychologia w biznesie. Wiem, że to nie to samo co zwykła psychologia,nawet bardzo nie to samo, ale ten kierunek ociera się nieco o psychologię i do tego ma przedmioty ekonomiczne, które są dla mnie interesujące. Też myślałam nad wsb, bo oni oferują psychologię niestacjonarna, ale sama nie wiem co myśleć o tej szkole trochę dręczy mnie myśl że jak niepubliczna to znaczy gorsza. Co mi poradzicie? 
    • MiBM nigdy nie była w czołówce najpopularniejszych kierunków technicznych, więc oprócz MEL PW nie należy spodziewać się wygórowanych progów. Tym bardziej na zaocznych, gdzie jeśli nie ma odgórnego minimum, to z reguły biorą każdego z jakkolwiek zdaną maturą. Utrzymanie się to już oczywiście zupełnie inna sprawa. Na południu kraju masz jeszcze dobrą Politechnikę Śląską, więc ogólnie jest w czym wybierać.
    • Witam, Próbuję się dostać na prawo na UW lecz mam problem z rekrutacją. Na maturze zdawałem j. polski(podstawa i rozszerzenie),j. angielski (podstawa i rozszerzenie),historie rozszerzoną oraz matematykę podstawową gdy próbuje się zapisać wyskakuje mi błąd zamieszczony w załączniku. Pisałem już w tej sprawie do uczelni ale dostałem tylko odniesienie do postępowania rekrutacyjnego w którym nie ma nic o moim problemie.Nie wiem co mogę zrobić by udało mi się zapisać, w drugim załączniku podałem tabele z wymaganiami. Czy może to być spowodowane tym ,że nie zdawałem kolejnego przedmiotu, który mogę podać przy wynikach?. Proszę o pomoc w tej sprawię. Pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.