Skocz do zawartości
damian1

Inżynieria danych PG- ktoś coś wie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia odnośnie dość nowego kierunku jakim jest inżynieria danych na Politechnice Gdańskiej?

Słyszałem wiele opinii na ten temat, jedni twierdzą że jest to "pseudo informatyka dla humanistów" natomiast inny bardzo go sobie chwalą....

Moje główne pytania brzmią: czy warto go podejmować? czy jest przyszłościowy? jak z pracą? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałeś forum. Było o tym kierunku. Tak to połączenie informatyki ale chyba bardziej z ekonomia. Czy warto? Jeśli Cię to interesuje to tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkąd pojawiła się informacja, że kierunek ma powstać, trochę poszperałam. Mówię tylko to, co wiem że słyszenia.

Czy warto- zależy dla kogo. Mnie zachęca wszechstronność. Sama się tam wybieram, więc według mnie warto.

Obecnie większość kierunków IT są uważane za przyszłościowe, a tu masz IT w połączeniu z wiedzą menadzersko-ekonomiczna. Porządne IT, w końcu część zajęć będzie prowadzona na ETI.

Kierunek jest nowy, nie ma obecnie ludzi z tym wykształceniem. Więc nie powinno być problemu ze znalezieniem pracy, przynajmniej zaraz po ukończeniu studiów.

Co do tej pseudo informatyki- słyszałam wypowiedź (prezentacja na dniu otwartym PG), że komuś po inżynierii danych będzie o wiele łatwiej nadrobić poziom ludzi po infie, niż tym którzy skończyli informatykę wiedzę ekonomiczną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja wiem, moim zdaniem informatyk pójdzie na roczne studia podyplomowe z ekonomii i wszystko nadrobii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez martyna_epsilon
      Dzień dobry,
      składałam dokumenty na PG, zabrakło mi 0,4 punktu na jeden z kierunków. Niestety nie dostałam się też na żaden inny kierunek na PG i UG. Czy jest sens składać wniosek do OKE o wgląd do pracy maturalnej i ewentualną weryfikację punktów? Czy tak naprawdę ta opcja nic nie da?
      Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy jedyna opcja jaka mi została, to poprawić maturę za rok?
      Bardzo proszę o pomoc i naprowadzenie. Jestem w kropce...
    • Przez kinga469
      Zostałam przyjęta na studia na kierunku architektura zarówno w Poznaniu jak i Gdańsku i... nie mam pojęcia którą politechnikę wybrać. Czy są tu osoby studiujące na PG lub PUT i powiedzą coś więcej o swojej uczelni lub czym się kierować przy wyborze?
    • Przez Magdalena1999
      Witam i bardzo proszę o informacje czy ktoś ma wiedzę na temat nowego kierunku jakim jest inżynieria danych na PG? Czy wszystkie przedmioty prowadzone są w języku angielskim? Zastanawiam się czy poradzę sobie wybierając studia w innym języku. Prośba o info jesli ktoś ma wiedzę na temat czy bardzo trudno go studiować? Jestem dobra z maty ale studia w języku polskim nie są proste a co dopiero w angielskim. Matura rozszerzona z angielskiego 70% . 
    • Przez Kashia
      Przy jednym z progów na architekturze zabrakło mi 0.5 pkt czy jest sens odwoływać sie /prosic o ponowne policzenie wyników?
    • Przez Kasia2609
      Witam, jeśli chciałabym studiowac ekonomię zaocznie, to lepiej składać papiery na UG czy PG? I dlaczego? 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.