Skocz do zawartości
Kkarolina

Łódź Informatyka - szanse

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem w drugiej klasie liceum na profilu mat-geo-ang. Na maturze mam zamiar zdawać rozszerzony angielski i matematykę.  Z angielskiego liczę na 90+% a z matematyki 70+%. Interesuję się informatyka. Lubię czytać jakieś artykuły o tym i z chęcią pogłębiam własną wiedzę na ten temat. Mam jednak parę pytań:

1. Czy fizyka jest mi potrzebna na tym kierunku? 

2. Czy politechnika łódzka to dobry wybór?

3. Czy to prawda, że na kierunku są same chłopaki i rzadko kiedy trafia się jakaś dziewczyna?

4. Wiedzę z programowania mam bliską zeru. Mogłabym się sama zacząć uczyć, ale nie wiem, co powinnam nauczyć się pierwsze. Czy ta wiedza jest wymagana, czy mogę iść na ten kierunek nie umieją nic?

5. Czy kierunek jest naprawdę tak ciężki jakim co opisują?

6. Czy to prawda że będę musiała się sama uczyć w trakcie studiów?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Fizyki nie trzeba zdawać, ale warto znać podstawy, bo na studiach jest fizyka.

2.Większość polibud jest ok, wymagają za to więcej niz na uniwerkach. A jeśli chcesz byc np programistka to wiedz, ze z samych studiow nie wiele sie nauczysz.

3.Trafiają się dziewczyny :)

4. Możesz bez wiedzy technicznej, ale musisz ogarniac matme na dobrym poziomie.

5. Podobno 1 rok najcięższy ;)

6. Bez wkładu własnego nie licz na efekty. Zresztą w liceum też trzeba uczyć się samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie mam teraz fizyki, to ciężko mi będzie jeśli dopiero wrócę do jej nauki na studiach, czy lepiej zacząć już teraz? Wiem, że PŁ oferuje kursy przed rozpoczęciem studiów z fizyki i matematyki i ewentualnie bym się zapisała na taki fizyczny kurs. Myślicie, że to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka, jako przedmiot na studiach, w moim przypadku była nauką na pamięć (taka charakterystyka "fizyki" na wydziale elektrycznym na PW). Potem możesz mieć jednak fizykę wplątywaną w inne przedmioty, wtedy taka zwykła "pamięciówka" nie wystarczy. Ale ogólnie powinien raczej wystarczyć kurs, jeśli byłby w odpowiedniej liczbie godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.