Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny dylemat, na oku mam dwa kierunki studiów o zbliżonej specjalizacji. Kierunek ekonomia ze specjalizacją e-biznes oraz Informatyka, specjalizacja Handel elektroniczny. Specjalizacje dosyć zbliżone, ale kierunki odległe. Uważam, że właśnie te specjalizacje mogą mi dać dużą szanse na znalezienie później dobrej pracy. Nie wiem totalnie na co się zdecydować. Wydaje mi się, ze na Ekonomii lepiej bym sobie radził. Informatyka jest bardziej ścisła, nigdy nie byłem orłem z matmy, ale nie mogę powiedzieć, że byłem tumanem. Na informatyce może być dużo fizyki, a z nią zawsze miałem problemy. Może się myle. Myślałem też, że mógłbym jeden wybrać na pierwszy stopień, a z drugiego zrobić magisterke, ale co wybrać? Pomóżcie. Proszę o rzeczowe odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Zwracaj bardziej uwagę na kierunki niż specjalności. Pracodawcy rzadko kiedy na nie spoglądają. Pomimo, że tu i tu masz podobną specjalność to kierunki są zupełnie inne. Jeśli chcesz być w przyszłości ekonomistą z wiedzą o handlu internetowym to Kierunek ekonomia, jeśli informatykiem z wiedzą o handlu to informatyka

 

Najlepszym sposobem jest wybranie na 1 stopień studia.net/informatyka a na 2 ekonomii, bo chyba na odwrót będzie ciężko. Pamiętaj, że po studiach masz jeszcze podyplomówki, dlatego sugeruj się przy wyborze kierunkami studiów a nie specjalności:) W trakcie studiów wiele się może zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie wybrałbym się do innego miasta. Jestem ze Szczecina i tu muszę studiować. Nie stać mnie na podróże do innego miasta. Gdybym mógł wyjechać to studiowałbym to Japonistyke, moją największą pasje. Dodatkowo musze studiować zaocznie, ale myśle, że wybiore Informatyke na Collegium Balticum. Nieskei czesne. Dobre opinie. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie trzeba patrzeć, pod tym kątem (ceny niskie to i niska jakość), Konkurencja jest duża, a ceny to ważny czynnik przy wyborze uczelni. Właściwie to ceny są zbliżone do tych na WSB w Szczecinie i innych mniejszych uczelni prywatnych w tym mieście wiec wcale nie wybija się owa uczelnia tak mocno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.