Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny dylemat, na oku mam dwa kierunki studiów o zbliżonej specjalizacji. Ekonomia ze specjalizacją e-biznes oraz Informatyka, specjalizacja Handel elektroniczny. Specjalizacje dosyć zbliżone, ale kierunki odległe. Uważam, że właśnie te specjalizacje mogą mi dać dużą szanse na znalezienie później dobrej pracy. Nie wiem totalnie na co się zdecydować. Wydaje mi się, ze na Ekonomii lepiej bym sobie radził. Informatyka jest bardziej ścisła, nigdy nie byłem orłem z matmy, ale nie mogę powiedzieć, że byłem tumanem. Na informatyce może być dużo fizyki, a z nią zawsze miałem problemy. Może się myle. Myślałem też, że mógłbym jeden wybrać na pierwszy stopień, a z drugiego zrobić magisterke, ale co wybrać? Pomóżcie. Proszę o rzeczowe odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

Zwracaj bardziej uwagę na kierunki niż specjalności. Pracodawcy rzadko kiedy na nie spoglądają. Pomimo, że tu i tu masz podobną specjalność to kierunki są zupełnie inne. Jeśli chcesz być w przyszłości ekonomistą z wiedzą o handlu internetowym to ekonomia, jeśli informatykiem z wiedzą o handlu to informatyka. 

Najlepszym sposobem jest wybranie na 1 stopień informatyki a na 2 ekonomii, bo chyba na odwrót będzie ciężko. Pamiętaj, że po studiach masz jeszcze podyplomówki, dlatego sugeruj się przy wyborze kierunkami studiów a nie specjalności:) W trakcie studiów wiele się może zmienić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chetnie wybrałbym się do innego miasta. Jestem ze Szczecina i tu muszę studiować. Nie stać mnie na podróże do innego miasta. Gdybym mógł wyjechać to studiowałbym to Japonistyke, moją największą pasje. Dodatkowo musze studiować zaocznie, ale myśle, że wybiore Informatyke na Collegium Balticum. Nieskei czesne. Dobre opinie. Będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Collegium Balticum jest na rynku Uczelni od wielu lat, myślę, że się nie zawiedziesz:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim ceny są bardzo korzystne :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim ceny są bardzo korzystne :D

To akurat martwiące:))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że nie trzeba patrzeć, pod tym kątem (ceny niskie to i niska jakość), Konkurencja jest duża, a ceny to ważny czynnik przy wyborze uczelni. Właściwie to ceny są zbliżone do tych na WSB w Szczecinie i innych mniejszych uczelni prywatnych w tym mieście wiec wcale nie wybija się owa uczelnia tak mocno :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynie Zachodniopomorska Szkoła Biznesu ma dosyć drogą Informatyke przeszło 100 zł drożej miesięcznie niż Collegium Balticum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może daje też coś więcej w zamian. Przy wyborze Uczelni cena nie powinna być jedynym kryterium. Należy zapoznać się z programem studiów, bo być może te 100 zł wiele zmieni;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez KieMooN
      Tak. Wiem, że takich tematów jest milion lecz nie byłbym sobą gdybym nie zadał pytania po swojemu!
      A więc tak. Matura poszła słabo. Jedynie gdzie publicznie mam jakieś szansę dostać się na publiczne to SGGW *powtarzam są szanse*. 
      Zakładałem taki scenariusz, dlatego myślałem również o studiach prywatnych. PJATK, WIT, WWSI itp.  A może coś innego?
      Chciałbym, żeby uczelnia nakreśliła mi odpowiedni kierunek nauki, liczę się z tym, że poziom raczej wszędzie jest wysoki (?)
      Czy są tu takie osoby, które rzetelnie mogą napisać coś co mnie nakłoni do wyboru jednych z tych uczelni? Tak, patrzyłem koszta.
      Również, jeśli są tu studenci/absolwenci to też proszę o opinie nt. tychże uczelni.

• Przez Mateusz_G
      Cześć, w ramach pracy licencjackiej prowadzę badania preferencji dotyczących redystrybucji dochodu i proszę Was o pomoc - wzięcie udziału w badaniu. Forma jest ciekawa, a badanie trwa 2 minuty:
      Link do badania (klik)
      Z góry Wszystkim dziękuję! 
    • Przez Studia548
      Witam, jak dostaliście się na Uniwersytet Wrocławski lub na Politechnikę Wrocławska na kierunek informatyka to ile mieliście punktów? Czy mam szanse jak zdaje tylko 1 przedmiot rozszerzony ? 
    • Przez Elyxion098
      Witajcie, jak możecie zobaczyć już po samym tytule, po ukończeniu 1 semestru na swojej uczelni próbowałam przenieść się na Ekonomię na PG, podanie zostało przyjęte i władze wyraziły na to zgodę, lecz mogę zacząć się tam uczyć dopiero w semestrze zimowym 2020/2021 i to od 1 semestru, stad moje pytanie, Czy muszę kontynuować 2 semestr na swojej macierzystej Uczelni, skoro i tak przenoszę się na 1 semestr na PG? Po rozmowie z Paniami z dziekanatu nie udało nam się tego dowiedzieć, a rozmowa z Prodziekan przebiegła w sposób taki, ze wiem jedynie, że jak teraz przestane być studentką to stracę status studenta, czego nie rozumiem jak ma się to do obecnej sytuacji. Jest to dla mnie o tyle istotna sytuacja, ze nie pochodzę z Pomorza tylko z Południa Polski, a już najwyższy czas zająć się takimi sprawami jak stypendium i skladanie innych wniosków, a nie wiem czy jest sens to robić. Liczę na odzew i pomoc, Dziękuję za każdą informację
    • Przez Aikoocioq
      Cześć. Jestem aktualnie w 3 klasie technikum na profilu informatyk i stwierdziłam, że to odpowiedni moment na szukanie uczelni. Uwielbiam projektowanie sieci i grafikę komputerową, z kolei nie przepadam za programowaniem. Jestem świadoma, że jest to nieodłączna część informatyki i jestem w stanie to przeboleć. Na jaki kierunek powinnam się udać? I która uczelnia będzie najodpowiedniejsza?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.