Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad możliwością przeniesienia się na studia do Gdańska. Miasto to od zawsze kusi mnie swoim położeniem - Trójmiasto - bliskość morza. Żyć nie umierać. Z opinii znajomych wiem również, że uczelniane życie jest bardzo przyjemne i nie mają żadnych zastrzeźeń co do poziomu nauczania. Samo miasto Gdańsk darzę wielkim sentymentem, odkąd pamiętam kojarzyło mi się z wolnością, wakacjami, szczęściem. Móc mieszkać w nim przez większość roku, to byłoby coś. Jednak zdaję sobie sprawę, że życie studenta, w mieście typowo turystycznym, nie jest łatwe. Zawsze ogromny ruch, ceny też z kosmosu. Samo wynajęcie mieszkania jest trudną sprawą - ceny są podyktowane wg turystyki. Dla przeciętnych studentów pozostają akademiki, które też nie są ogólnodostępne. Aspekt materialny stanowi więc pewien problem. Ale odbiegając od niego - życie studenckie w tym mieście jest pełne atrakcji - właśnie ze względu na aspekt turystyczny - ludzie przyjeżdżający do Trójmiasta liczą na liczne rozrywki, z których korzystają również okoliczni mieszkańcy i właśnie studenci. Tak więc są 2 strony studiowania w Gdańsku. Mimo wszystko przemawia za mną ta jak najbardziej pozytywna. A Wy co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk to faktycznie super miasto! :)  

Aspekt turystyczny ma swoje plusy i minusy, fakt dyktuje on ceny, ale również w sezonie daje masę możliwości zatrudnienia od kelnera po sprzedawcę. 
Może warto poszukać jakiś tani stancji, myślę tutaj o jakiś pokojach w mieszkaniach studenckich. Może złapiesz coś co może nie jest apartamentem ale ma przyzwoite warunki i cenę jak na studencki budżet. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe Trójmiasto jest bardzo fajne jeśli chodzi o studia, Gdańsk, Gdynia, Sopot - to to czego przyszli studenci poszukują. Klamerka ma rację aspekt finansowy jest ważny ale jest duża możliwość popracowania dorywczo i dorobienia sobie trochę grosza, tak, żeby to życie studenckie miało sens. Przyszłość w Trójmieście też kształtuje się interesująco, możliwość zatrudnienie, miejsce na spędzenie życia:))) :P Warto wybrać studia w tym regionie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.