Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Koniec rekrutacji już za parę dni, a ja niestety dalej się waham.

W drodze eliminacji wyklarowały mi się 4 kierunki:

- Inżynieria Biomedyczna (politechnika śląska)

- Biotechnologia spec. bioinformatyka (politechnika śląska)

- Kognitywistyka (uniwersytet śląski)

- Psychologia niestacjonarne (uniwersytet śląski)

 

Wszystkie 4 kierunki w jakiś sposób mnie interesują, najbardziej jednak psychologia. Patrząc jednak na ilość osób przy rekrutacji i dość słabe wyniki matur (brak rozszerzenia: polski i angielski), nie mam szans się dostać na stacjonarne. Zostaje mi jedynie wybór zaocznych, co samo w sobie jest dla mnie minusem. Wynika z tego również duża ilość absolwentów tego kierunku, co też zniechęca. Ciekawym kierunkiem wydaję się kognitywistyka. "Na papierze" wydaje się połączeniem moich zainteresowań, lecz po słyszanych opiniach, kierunek nie jest zbytnio polecany na uś. Zostaje też sama przyszłość takiego absolwenta, gdyż nie wiem czym mógłby się zająć (praca w HR mnie nie interesuje) . Biotechnologia i inżynieria biomedyczna wydają się najbardziej pragmatyczne, zawsze lubiłem biologię i chemię oraz nowinki technologiczne. Przy czym nie pisałem matury z biologii, ani z chemii, więc wydaje się być bardziej rozsądnym wybranie IB (+ jestem po technikum mechatronicznym). Na same IB już się dostałem, lecz dalej nie jestem pewien czy to dobry wybór. Jest to typowy fizyczno-matematyczny kierunek z małą domieszką biologii, chemii, a jednak tematy biotechnologiczne mnie zafascynowały. Choć słyszałem, że w Polsce jest zatrzęsienie absolwentów biotechnologii i dość mało pracy. Stąd też nachodzi pytanie, czy jest możliwość zrobienia po IB, 2 stopnia biotechnologii? 

Z chęcią dowiem się co myślicie o tych kierunkach, i co moglibyście mi polecić.

Z góry dziękuję za pomoc :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kognitywistyce na forum już trochę było. Właściwie trudno powiedzieć co dalej po takich studiach. 

Psychologia jak najbardziej ale jest dużo chętnych na ten kierunek. 

Moim zdaniem powinieneś spróbować się dostać na psychologię skoro najbardziej Cie interesuje. Jak nie w tym roku to w przyszłym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychologia zostaje mi tylko zaoczna, lub na prywatnej uczelni. Wiadomo, że jest to gorsza opcja, głównie gdy chodzi o pieniądze. Z tego co słyszałem, jest możliwość przeniesienia się po pierwszym roku na stacjonarne, choć nie wiem jak do końca to wygląda na uś. Może ktoś wie więcej w tym temacie? Na stronie są tylko szczątkowe informacje. 

A i jeśli chodzi o poprzednie pytanie, wie ktoś może czy jest możliwość zrobienia po inżynierce IB, 2 stopień biotechnologię? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gorsza? Ja zawsze uważam że niestacjonarne to świetne rozwiązanie. Bardzo polecam. 

O przeniesieniu raczej nie myśl bo szanse są jak wygrać w totka. 

II stopień studiów musi być ściśle spokrewniony z I. Teoretycznie możesz. Na pewno będą różnice programowe które często uczelnia wymaga żeby nadrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydają się gorsze, gdyż trzeba za nie płacić, a zajęcie są od poniedziałku do piątku (po południu), więc też ciężko z pracą, chyba że weekendowo. No tak myślałem, że z tym przeniesieniem może być ciężko, w końcu uczelnia traci wtedy czesne ;) Myślę, że biotechnologia ma części wspólne (chodzi mi o specjalizacje bioinformatyka) z IB, więc chyba będzie tak możliwość, chodź tak jak mówię to tylko moje domysły, próżno szukać takich informacji w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studia stacjonarne są opłacane z podatków. Często dużo większą są to kwoty niż czesne więc tak nie do końca. Obowiązują inne limity. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, gdyż za każdego studenta, uczelnia pewnie dostają finansowanie z budżetu. Spotkałem się z takimi odpowiedziami w internecie, że bardziej się opłaca uczelni, edukować studenta w trybie zaocznym. Skąd więc taka trudność w przeniesieniu się na stacjonarne? Po roku dużo osób rezygnuje, miejsca zatem są. Program też jest taki sam (może z małymi wyjątkami, które przecież można nadrobić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza kasa bezpośrednio od studenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie wydziału jest napisane o zasadach zmiany trybu, mianowicie gdy student chce przenieść się na studia stacjonarne, może to zrobić po roku, oraz musi uzyskać średnią co najmniej 4,8. Jak myślicie jest to w ogóle realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało. Sama średnia jest kosmiczna a do tego to Cie uprawnia do złożenia wniosku. Nie oznacza, że Ciebie przeniosą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh no cóż to raczej psychologia odpada. Jeśli chodzi o resztę, ma ktoś jakieś przemyślenia? Może znajdzie się tu jakiś absolwent/student tych kierunków i powie coś więcej, jak wyglądają w praktyce i czy naprawdę jest tak źle z pracą po tych kierunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Podobna zawartość

    • Przez powerfullspace
      Hej, czy ktoś może studiuje obecnie psychologię na UMCSie w Lublinie?
      Jak Wam podoba się ten kierunek? Czy jesteście zadowoleni ze studiów?
      Czy może wiecie, jakie są dalsze specjalizacje? Czy jest możliwość wybrać kierunek neuropsychologii? Jeśli tak, to w jaki sposób?
      Dzięki za odpowiedź!
    • Przez powerfullspace
      Czy studiuje ktoś obecnie na tej uczelni? Najbardziej interesuje mnie Lublin. Jakie macie wrażenia? Jakie widzicie perspektywy?
      Czy może ktoś zaczepił się o psychologię na Collegium Humanum? Czy myślicie, że warto iść tam studiować psychologię właśnie?
      Dzięki za odpowiedź!
    • Przez Pralkadoprania
      Witam
       
      W tym roku mam zamiar iść na studia jednak długo zwlekałam z ostateczną decyzją. Na początku miałam iść do Akademii Frycza Modrzewskiego na prawo ,ale zrezygnowalam zaraz po otrzymaniu wiadomości o przyjęciu i teraz zostały mi tylko drugie tury w rekrutacjach. Uznałam że chce iść na psychologie i na moje szczęście została uruchomiona druga tura na uniwersytecie Papieskim. Czy ktoś wie jak jest z dostaniem się na ten uniwersytet? Czy jest ciężko ponieważ moje wyniki z matury pozostawiają wiele do życzenia. Wiem że nikt nie jest w stanie mi nakreślić czy się dostanę czy nie, ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji i jedyne co wyczytałam to że progów niby nie ma z kolei na innej stronie już pisze że progi są. Więc może ktoś coś wie o tej uczelni i będzie w stanie mi mniej więcej nakreślić poziom trudności w dostaniu się na nią?
       
       
    • Przez Zurix11
      Błagam o pomoc...Hej, jestem studentką logistyki w Lublinie kończę obecnie drugi rok. Wyjechałam do tego miasta za swoim wtedy ówczesnym chłopakiem oraz poszłam na te studia ze względu na niego. Teraz gdy już od ponad roku nie jesteśmy razem zdałam sobie sprawę jaki błąd popełniłam. Nienawidzę tych studiów już od pierwszego semestru a o mieście nie wspomnę (przepraszam fanów Lublina źle mi się kojarzy)... Jednak po rozmowie z rodzicami przekonali mnie bym została chociaż pierwszy rok. Zostałam, zdałam poprzez różne "sposoby", niestety teraz jak jest wszystko stacjonarnie jest mi strasznie ciężko. Przedmioty mnie nie interesują, praktycznie nie wiem co się tam dzieje, nauka tego sprawia że chce mi się płakać. Byłam na praktykach w centrum logistycznym, szczerze to mi się nie podobało, nie nadaje się do stresowych sytuacji. Jestem po liceum na profilu prawno-językowym, nienawidzę matematyki mimo, że zawsze miałam z niej dobre stopnie. Kompletnie nie umiem się dogadać z ludźmi z roku, którzy rywalizują ze sobą i nawet wyśmiewają się ze mnie przez to że mam problemy z zrozumieniem niektórych tematów i nie chcą pomóc. Płakać mi się chce na myśl że mam tam iść. Miałam się przenieść na semestrze jednak rodzice grozili mi że mi nie dadzą pieniedzy na utrzymanie, dlatego zrezygnowałam. Czuje że się do tego nie nadaje, dobrze wiem że jestem dobra w sprzedaży, handlu, prawie i psychologii. Od niedawna pracuje w firmie ubezpieczeniowej i strasznie mnie to interesuje, poznałam mega ludzi, jednak rodzice dzwonią i mówią masz się uczyć bo coś tam coś tam ... Szczerze ja naprawdę przestałam się uczyć rozpoczynając te studia... Tęsknię za prawem i psychologia której uczyłam się na kółkach i w szkole... Czuje że zmarnowałam sobie życie i nie wiem co robić. Mam ochotę zrezygnować lub iść na studia zaoczne i spróbować swoich sił na prawie lub psychologii bo wiem że to mnie interesuje ale boje się reakcji rodziców oraz tego że jestem 2 lata w plecy...powoli wpadam w jakąś depresję i nie wiem czy dam radę to dalej pociągnąć ...błagam o pomoc
    • Przez sara382123
      Zastanawiam się nad wyborem Uczelni, moją pasją jest psychologia, chciałbym ukończyć ciekawe studia unikając sytuacji, w której stracę zapał i zainteresowanie zawodem, co polecacie?


  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Rozumiem. To co w taki razie z taką informacją na stronie uczelni: "Rekrutacja na studia niestacjonarne II stopnia ma charakter wolny (nie jest przeprowadzany egzamin). O przyjęcie na studia na wszystkich kierunkach prowadzonych w języku polskim oraz na wszystkich kierunkach prowadzonych w języku angielskim, oprócz kierunku Finance, mogą się ubiegać kandydaci posiadający co najmniej dyplom ukończenia studiów na poziomie pierwszego stopnia na dowolnym kierunku studiów". 
    • Nie możesz. Nie możesz mieć mgr z czegoś z czego nie masz licencjatu. studia II stopnia są rozwojem studiów I stopnia  
    • Dzień dobry wszystkim! Jestem aktualnie po licencjacie z odrębnego kierunku niż finanse (studia z zakresu nauk o zdrowiu), jednak nie jest to zawód, który chciałabym praktykować.  Uświadomiłam sobie, że chciałabym rozwijać się w innym kierunku.  Stąd moje pytanie: czy jest możliwość pójścia na magisterkę z odrębnego kierunku - Rachunkowości i Podatków (UE Wrocław) - zaocznie. Czy musze zaczynać znowu od 1 stopnia, czy dam radę na zaocznej magisterce? Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji?  A może lepiej rozpocząć studia podyplomowe z kadr i płac?  Nie mam pojęcia co robić.   Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki!
    • Mam pewne pytanie dotyczące napisania życiorys do wojska i chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Aktualnie pracuję nad swoim życiorysem, który chciałbym dostarczyć jako część mojej aplikacji do wojska. Jednak, nigdy wcześniej nie pisałem takiego dokumentu, dlatego mam pewne wątpliwości i poszukuję porad. Czy mógłby ktoś podzielić się swoimi wskazówkami i sugestiami dotyczącymi pisania życiorysu do wojska? Jakie są kluczowe elementy, na które powinienem zwrócić uwagę? Czy istnieją jakieś szczególne wymogi lub oczekiwania, których powinienem się trzymać? Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.