Skocz do zawartości
juliaurb123

Administracja czy Gospodarka przestrzenna?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jestem tu nowa, od razu mówię, ze przeczytałam prawie wszystkie wpisy o GP i administracji ale nic porównującego i pomagającego nie przeczytałam ;( 

dostalam się na administracje na PW 

i wczoraj w kolejnej turze na Gospodarkę Przestrzenna na SGGW, wiadomo sggw tytuł inżyniera, licencjat z administracji, ale jedyne co zdążyłam przeczytać ze z gp ludzie są niezadowoleni bo nie ma pracy, a  w urzędzie można pracować i po administracji, a teraz inżynier przed nazwiskiem czy licencjat to nic nie zmienia. czytałam ze absolwenci gp musieli się przekwalifikowywac bo prace zabierają im osoby z architektury budownictwa i geodezji... i czytałam ze w nieruchomościach (moje marzenie) mogę pracować tez po administracji, a gp zamyka mnie w jednym punkcie... co sądzicie? Do czwartku muszę zawieźć papiery w razie co, i to będzie ciężki wybór, najbardziej obawiam się rysunku inżynierskiego, z którym słyszałam ze wiele osób sobie nie radzi, z matematyki wiadomo korepetycje i dałoby radę, ale z reszta?   :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja to taki kierunek, który z jednej strony jest zbieżny z prawem ale z drugiej strony nie daje żadnych możliwości. 

Nie wiem po co są te studia. To takie prawo dla osób które nie chcą iść na aplikacje. 

GP to fajny kierunek, świetna wiedza ale czy Ty ją wykorzystasz to już Twoja sprawa. Nie wierzę, że w Warszawie dla absolwentów GP nie ma pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz napisał:

Nie wiem po co są te studia.

Te studia przygotowują do służby cywilnej, czyli przekładając z polskiego na nasze, do zostania jak zostać urzędnikiem. Po to jest administracja i po to uczy się tam studentów całego tego prawa administracyjnego i zasad postępowania administracyjnego w różnych sprawach w rożnych strukturach rządowych i samorządowych. A urzędników akurat w tym mieście brakuje, choć prawdą jest też, że marnie się im płaci, więc nie ma chętnych. 

 

Co zaś do gospodarki przestrzennej to tak, wielu absolwentów w Warszawie narzeka na brak pracy. Uzyskanie uprawnień urbanistycznych wymaga sporo więcej niż tylko skończenia studiów, a na urbanistów nie ma aż takiego zapotrzebowania. Z kolei na innych polach absolwenci gospodarki przestrzennej przegrywają z geodetami i architektami, którzy mają właśnie wiele innych uprawnień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@juliaurb123, sam tytuł inżyniera nie jest żadną zaletą na rynku pracy. Ot, zwyczajowa nazwa dla czegoś równorzędnego licencjatowi. Jednak uczelnie sprawnie podchwyciły, że inżynier ma niezła percepcję wśród kandydatów i w tych czasach można go zdobyć nawet z... gastronomii, hotelarstwa czy studia z zarządzania i pewnie znajdą się jeszcze bardziej egzotyczne przypadki. Łatwo dojść do wniosku, że wyszedł z tego cyrk na kółkach:P Chcesz zostać inżynierem? Idź na tradycyjny kierunek techniczny, a nie taki wykorzystujący w tym celu luki w prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi, a sadze ze jak się „zakręcę” to ze znajomością prawa mogę się dostać do nieruchomości czy podobnych i bez gospodarki przestrzennej. Licencjat robię dzienny skoro tak z administracji, a magistra zobaczymy, wolałabym robić zaocznie i gdzieś juz pracować, albo całkiem robić magistra z czego innego. Czy magister z logistyki? Wiem ze mogę  z studia z zarządzania ekonomii i finansów, ale czy jakieś możliwości jeszcze mam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.