Skocz do zawartości
Nikodem1999

Stypendium socjalne, proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

@aguagu, wiem coś o tym jako osoba, która ma za sobą 2 lata w wydziałowej komisji stypendialnej:D

 

@Nikodem1999, chłopie zastanów się. Jeśli komisja będzie mieć do Ciebie jakieś uwagi/zastrzeżenia, to zainteresuje ją tylko i wyłącznie zgodność z regulaminem (którego najwyraźniej się boisz), a nie czyjaś prywatna opinia. Tak to nie działa.

18 minut temu, Nikodem1999 napisał:

To, ile ma lat i czy się uczy nie ma znaczenia, jeśli sama się utrzymuje.

Idąc tym tropem "proponuję" uznać się za osobę utrzymującą się samodzielnie z alimentów z miesięcznym dochodem 300 zł netto. Bo dlaczego niby nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, co jest z Tobą nie tak? Piszesz na dziesięciu forach, komplikujesz, wydziwiasz. A załatwiłbyś to w 5 minut jednym telefonem do komisji stypendialnej. Ale po co zrobić to jak normalny człowiek, kiedy można spędzić kilka dni na pytaniu przypadkowych ludzi. Proponuję jeszcze zrobić sondę na ulicy i wysłać list do papieża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do nich, powiedzieli że skoro siostra jest wstanie sama się utrzymać to nawet może z nami mieszkać ale nie wlicza się, mam im przedstawić tylko swoje i mamy zaświadczenie z US i ZUS oraz wyrok sądowy alimentacyjny oraz jako pierwszoroczny student, mogę złożyć wniosek dopiero w październiku po przysiędze.

 

Póki co mam tylko zaświadczenie z wyroku sądowego, a z ZUS i US to muszę jechać do innego miasta ~35 km ode mnie, czy dostanę to od ręki czy będę musiał czekać jak na zaświadczenie o wyroku sądowym, gdyż muszę o akademik ubiegać się do 16 sierpnia, a pracuje prawie codziennie od poniedziałku do piątku po 12 h, dopiero następną środę mam wolną, żebym po to mógł jechać +/- 2 tygodnia czekania i może być ciężko z terminem.

Dostanę zaświadczenie z ZUS i US, jak dostanę pisemną zgodę mojej mamy czy musi pojechać ze mną, gdyż też pracuję. (oczywiście chodzi mi o jej zaświadczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z ZUS'u i US'u i mam zaświadczenia.

Jak wróciłem w skrzynce znalazłem dokument od nich, że w 2018 roku mam składki emerytalne 300 coś zł i na moim subkoncie jest 500 coś zł

Pracowałem przez miesiąc w tamtym roku ale to był staż z Unii Europejskiej, żebym mógł kursy porobić jak spawacz czy wózek widłowy za darmo, co prawda dostałem najniższą krajową ale słyszałem, że dochody z takowych staży z Unii Europejskiej nie wlicza się do dochodów, tym bardziej że na zaświadczeniach od ZUS'u mam normalnie ich pieczątkę itd, że za 2018 rok byłem bezrobotny, co mam zrobić?

 

Jak teraz obliczyć dochód na osobę jak mam zaświadczenie z ZUS, US i wyrok sądowy o alimentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1938,43 zł ubezpieczenie zdrowotne

299,00 zł podatek należny

3345,24 zł składka społeczna

23 548, 20 zł dochód

3600 zł - alimenty

Dzielę na 24 bo 12 msc x 2 osoby.

Wyszło 21 565, 53 zł : 24 = 898,56 zł

 

LUB zaokrąglone kwoty, a więc:

1938 zł

299 zł

3345 zł

23 548 zł

3600 alimenty

21 566: 24= 898,58 ~ 899 zł

 

Dobrze policzyłem, jeśli tak to który wariant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2019 o 15:41, Nikodem1999 napisał:

Wróciłem właśnie z ZUS'u i US'u i mam zaświadczenia.

Jak wróciłem w skrzynce znalazłem dokument od nich, że w 2018 roku mam składki emerytalne 300 coś zł i na moim subkoncie jest 500 coś zł

Pracowałem przez miesiąc w tamtym roku ale to był staż z Unii Europejskiej, żebym mógł kursy porobić jak spawacz czy wózek widłowy za darmo, co prawda dostałem najniższą krajową ale słyszałem, że dochody z takowych staży z Unii Europejskiej nie wlicza się do dochodów, tym bardziej że na zaświadczeniach od ZUS'u mam normalnie ich pieczątkę itd, że za 2018 rok byłem bezrobotny, co mam zrobić?

 

Jak teraz obliczyć dochód na osobę jak mam zaświadczenie z ZUS, US i wyrok sądowy o alimentach.

Dochód mam dobrze obliczony, a co z tym stażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.