Skocz do zawartości
forkk

Ubezpieczenie na studiach po 30-tce i stypendia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Czy jak ktos skonczyl 30 lat to jak pojdzie na dzienne studia to bedzie mial ubezpieczenie? Czy trzeba jakos specjalnie zalatwiac dokumenty zeby dostac to ubezpieczenie? 

Czy zeby dostac stypendium socjalne wystarczy zarabic nie wiecej niz 900 zł miesiecznie? Mam 30 lat wiec licza sie tylko moje zarobki tak? Ile jest tego stypendium socjalnego? Czy mozna jeszcze jakies stypendium dostac? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"W roku akademickim 2018/2019 ustawowy dochód na osobę w rodzinie uprawniający do stypendium socjalnego, nie może być niższy niż 686,40 zł netto oraz wyższy niż 1051,70 zł netto." 

 

Czyli jak ktos ma mniejszy dochod niz 686,40 zł to nie dostanie stypendium, przeciez to nienormalne? A jak ktos ma 30 lat i nie pracuje to tez nie dostanie stypendium? 

 

Cytat

Jeżeli student jest samodzielny finansowo, bierze się pod uwagę tylko jego dochody oraz jego małżonka i dzieci. Student jest samodzielny finansowo gdy:

  1. nie prowadzi wspólnego gospodarstwa domowego z żadnym z rodziców i spełnia jeden z poniższych warunków:
    1. ukończył 26. rok życia,
    2. pozostaje w związku małżeńskim,
    3. ma na utrzymaniu dzieci;
    4. osiągnął pełnoletność, przebywając w pieczy zastępczej;"

 

 

A jak ktos ukonczyl 26 rok zycia ale prowadzi wspolne gospodarstwo domowe z rodzicami i rodzenstwem to tez nie dostanie stypendium? Sam sobie wszystko kupuje, rodzina tylko płaci rachinki i kupuje zywnosc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forkk, naucz się korzystać z regulaminów (w tym przypadku pomocy materialnej). Są one ogólnodostępne na stronach uczelni. Z takim olewczym podejściem szybciej wylecisz z uczelni niż się na nią dostaniesz.

 

PS: Wszystkie stypendia, w tym socjalne, przysługują niezależnie od wieku i nie ma w nich żadnego minimalnego dochodu. Ubezpieczenie z uczelni dostaje się po złożeniu wniosku, jeśli nie podlega się z tytułu pracy lub zgłoszenia przez członka rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mieszasz i wysyłasz z kontekstu regulamin. Ograniczenie wiekowe dotyczy czego innego. 

Chodzi o to że jak skończysz 26 rok życia to jesteś samodzielny finansowo i nie musisz wykazywać dochodu gospodarstwa. Również jeśli dziecko w Twojej rodzinie i kończy 26 rok życia to jest traktowane jako samodzielne finansowo. 

Jest zawsze podany max dochod na osobe ktorego nie mozna przekroczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy komuś przysługują stypendia, nie zależy od wieku, a od tego, czy już się wcześniej ukończyło studia na danym poziomie. Jeśli się już jakieś studia skończyło, to żadne stypendia (ani socjalne, ani naukowe) nie przysługują. kryterium 26 lat dotyczy tylko tego, że po ukończeniu tego wieku jesteś z automatu liczony samodzielnie, a nie z rodzicami. 

 

Ubezpieczenie to inna para kaloszy i to Ty powinieneś wiedzieć, czy jesteś obecnie z jakiegoś tytułu ubezpieczony. Masz 30 lat, chłopie, nie interesowałaś się tym do tego pory? Jeśli nie jesteś ubezpieczony, to możesz złożyć na uczelni wniosek, żeby to uczelnia Cię ubezpieczyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wiek nie ma nic do tego czy mozna dostac stypendium socjalne czy nie, jak mam 30 lat to licza sie moje dochody lub dodatkowo dochody rodzicow jesli z nimi prowadze gospodarstwo domowe. Tylko czy ja prowadze odrebne gospodarstwo czy nie skoro oni placa za zywnosc i gotuja obiady oraz placa rachunki ja natomist sobie sam place za wszystko co sobie chce kupic tzn. ciuchy czasami cos do jedzenia i przyjemnosci ;) Czy w takim razie mam odrebne gospodarstwo czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.