Skocz do zawartości
wersus29

Który kierunek studiow początkowo byście wybrali na SGGW?

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałam ze w pierwszej turze można składać wyłącznie na jeden kierunek. Trochę mi to zamknęło drogę, gdyż na UW składam na minimum 2. Studia dzienne, oto moje wyniki z matury:

matematyka podstawowa - 60% 

Geografia rozszerzona - 56% 

WOS rozszerzony - 54%

angielski podstawa - 66%

angielski rozszerzenie - 40%  

polski podstawa i rozszerzenie - 70/72%

 

Kierunki na SGGW na które planuję złożyć: 

*logistyka 

*Finanse i Rachunkowość 

*turystyka i rekreacja

*gospodarka przestrzenna 

 

czy z tymi wynikami na którykolwiek kierunek warto mi składać? Na który byście z takimi wynikami składali w 1 kolejności? :) Czekam na opinie, pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod pewnie usunie mi link, ale tu masz instrukcję, jak sprawdzić progi z poprzednich lat w systemie SGGW: klik

 

Studiowanie turystyki i rekreacji oraz gospodarki przestrzennej w ogóle bym sobie darowała. Na turystyce i rekreacji w ogóle niewiele się nauczysz, a w tej branży można pracować po wszystkim. Jeśli już to języki obce są bardziej przydatne. Po gospodarce przestrzennej też jest tak sobie, nie ma wiele pracy dla urbanistów, a firmy wolą zatrudniać architektów i geodetów, bo ci mają większe uprawnienia. W logistyce jest więcej pracy, ale żeby tam pracować, też w zasadzie nie trzeba kończyć logistyki. FiR z tych kierunków daje najwięcej możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aguagu napisał:

Mod pewnie usunie mi link, ale tu masz instrukcję, jak sprawdzić progi z poprzednich lat w systemie SGGW: klik

 

Studiowanie turystyki i rekreacji oraz gospodarki przestrzennej w ogóle bym sobie darowała. Na turystyce i rekreacji w ogóle niewiele się nauczysz, a w tej branży można pracować po wszystkim. Jeśli już to języki obce są bardziej przydatne. Po gospodarce przestrzennej też jest tak sobie, nie ma wiele pracy dla urbanistów, a firmy wolą zatrudniać architektów i geodetów, bo ci mają większe uprawnienia. W logistyce jest więcej pracy, ale żeby tam pracować, też w zasadzie nie trzeba kończyć logistyki. FiR z tych kierunków daje najwięcej możliwości. 

@aguagu dziękuje za odpowiedz. Właśnie słyszałam ze turystyka i rekreacja żadnych możliwości zbyt nie daje, myślałam najbardziej  właśnie nad FiR i kierunek logistyka. Jeśli wiesz, powiedz mi proszę, wiem ze to dwie rozbieżne uczelnie ale czy może lepsza jest gospodarka przestrzenna na UW, sggw, a może na politechnice warszawskiej? Czytałam tylko same opinie ze na UW jest bardzo nacisk na matematykę co mnie osobiście odrzuca, bo po wywiadach z moimi przyjaciółmi którzy są na FIR na UW  to niestety prawda ze tam nacisk na matematykę aż za nardzo. Podobno gospodarka na politechnice jest przyjemna. A może kierunek logistyka na Akademii sztuki wojennej? Nad tym tez myślałam, opinie są dobre :)  

Szukam opinii również o LOTNICTWIE na AKademii Sztuki wojennej :) nie mogę nigdzie znaleźć progów, ani wymaganych przedmiotów. Na lotnictwie dużo matematyki i fizyki? Czy tam takich przedmiotów raczej nie ma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj Akademię Sztuki Wojennej szerokim łukiem. To jedna z gorszych uczelni w tym kraju, a Ty nie masz aż tak złych wyników matur, żeby tam iść. 

 

Nie studiowałam żadnego z tych kierunków, więc nie mam informacji z pierwszej ręki. Ogólnie znanym faktem jest to, że na UW na kierunkach ekonomicznych jest duży nacisk na matematykę. A czy to dobrze, czy źle, to akurat zależy od planów zawodowych. Jak ktoś chce iść na przykład w analitykę, to ta studiuj matmę mu się bardzo przyda. Z kolei na PW studia będą siłą rzeczy bardziej techniczne, będzie więcej typowo technicznych przedmiotów, ale to też oznacza siłą rzeczy sporo matmy i fizyki, bo bez nich pewnych technicznych rzeczy policzyć się nie da. Znowu czy to dobrze, czy źle, zależy od planów zawodowych. Jedni będą mieli z tego użytek, inni nie. Na SGGW na pewno łatwiej będzie się dostać na te kierunki niż na UW czy PW. Ta uczelnia jednak specjalizuje się w kierunkach przyrodniczych i rolniczych, jak ktoś tam idzie na te dodatkowe, w których uczelnia się nie specjalizuje (FiR, logistyka), to oznacza to zwykle, że nie dostał się gdzie indziej. W przypadku kierunków ekonomicznych pierwszym wyborem są SGH i UW, a technicznych PW. Jak ktoś się nie dostanie, idzie na SGGW. Tak to działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aguagu od Ciebie jednej chyba najwiecej się dowiem :)

czy ma ktoś jakieś opinie o SGSP? Zainteresował mnie tam kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Inżynieria Bezpieczenstwa. 

Z tą Akademia,  dziwne , bo nie czytałam o niej złych opinii, a kierunki które mnie tam interesowały to LOTNICTWO kierunek logistyka I BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE. Skad takie złe opinie?  

 

Plus: co sądzisz o LOGISTYCE I ADMINISTROWANIU W MEDIACH na UW? to chyba nie kierunek logistyka zwykła? Czytałam czytałam ale średnio rozumiem. Tam matematyka i fizyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wersus29 napisał:

Plus: co sądzisz o LOGISTYCE I ADMINISTROWANIU W MEDIACH na UW? to chyba nie logistyka zwykła? Czytałam czytałam ale średnio rozumiem. Tam matematyka i fizyka? 

 

To nie ma zupełnie nic wspólnego z logistyką, o której myślisz, a tym bardziej z matematyka i fizyką. To kierunek na Wydziale Dziennikarstwa i jest to w zasadzie wariacja na temat dziennikarstwa, bo program częściowo się pokrywa. 

 

Akademia Sztuki Wojenne zajmuje jedne z ostatnich miejsce we wszelakich rankingach albo nie pojawia się tam wcale. Przyjmują tam każdego jak leci i powszechnie wiadomo, że dość łatwo zaliczyć, prestiż tej uczelni jest więc żaden. Jak ktoś chce robić studia techniczne na uczelni wojskowej, to w Warszawie jest od tego WAT. 

 

SGSP? Jak chcesz zostać strażakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aguagu chodzi o studia cywilne z bezpieczeństwa wewnętrznego na sgsp

 

 

 

kierunek logistyka zostaje chyba na sggw :) 

 

Dla świetego spokoju złoże również na te kierunki na ASW

 

i chyba złoże w takim razie na logistykę medialna na UW również fajnie to brzmi  :) 

Lepiej palić się na gospodarkę przestrzenna na UW SGGW CZY PW? Z tymi moimi wynikam to chyba będzie ciężko na Pw :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie progi z poprzednich lat, zwykle da się takie informacje wyszukać w necie. Na gospodarkę przestrzenną nie powinny być takie wysokie, bardziej martwiłabym się o FiR, bo tutaj na UW zwykle bywało koło 80% z rozszerzeń. Na ASW na wszelki wypadek możesz złożyć, ale jak się dostaniesz gdzie indziej, to idź gdzie indziej. O SGSP wiele nie wiem, jeśli znam kogoś, kto tam poszedł, to tylko w celu zostania strażakiem właśnie. Tu się bardziej pojawia pytanie, co chcesz robić po cywilnym bezpieczeństwie wewnętrznym, bo to taki kierunek trochę o wszystkim i o niczym, trzeba mieć pomysł, co z tym później zrobić. 

 

Za to Wydział Dziennikarstwa na UW odradzam z całego serca, tam akurat studiowałam i to jest dno i sto metrów mułu. Ogólnie UW to dobra uczelnia i większość wydziałów trzyma tam dobry poziom, ale ten od dziennikarstwa ma bardzo złe opinie. Zresztą sama była i widziałam. Programy brzmią fajnie, ale wykonanie to jakaś farsa.  Pod postacią tej logistyki próbują po raz dziesiąty sprzedać studia dziennikarskie, o których wszyscy już w stolicy wiedzą, że są kijowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wersus29 napisał:

Na logistykę na WAT widzę ze konieczna jest fizyka, jeśli jej nie zdaje... szanse mam zerowe?

Nie jesteśmy jasnowidzami. Sprawdź progi i na podstawie przelicznika oszacuj swoje szanse. W każdym razie trudno uznać logistykę za wyjątkowo popularny kierunek i to chyba niezależnie od regionu.

20 godzin temu, aguagu napisał:

Tu się bardziej pojawia pytanie, co chcesz robić po cywilnym bezpieczeństwie wewnętrznym,

Trafne spostrzeżenie. Na większości uczelni, zwłaszcza tych wojskowych, BW, BN i pokrewne służą jedynie przechowaniu uprzywilejowanych emerytów mundurowych, którzy mogą sobie pogadać i dorobić zgarniając pensję wykładowcy. Przydatność wyniesionej z nich wiedzy zdaje się być bliska zeru, skoro nawet wojsko nie kształci na nich podchorążych, a co dopiero w cywilu na wolnym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Tak jak wspomniała PannaZuzanna - dobra książka to była ta właśnie Dariusza Kulmy. Jak idziesz na jakiś kierunek techniczny, to pamiętaj o dobrych podręcznikach typu Analiza Matematyczna - Krysicki, Włodarski - wtedy to była taka niebieska książka, ale mega przydatna. Jak szukasz jeszcze jakichś informacji, artykułów o liczbach urojonych czy coś to podrzucam Ci artykuł https://blonie24.pl/liczby-urojone-zrozum-ich-tajemnicza-nature/
    • Dzisiejszy wybór modeli materacy jest tak ogromny, że nierzadko stwarza osobie kupującej nie lada problem. Rosnącą popularnością cieszą się jednak produkty Senpo, głównie ze względu na bardzo wysoką jakość, dostosowanie do potrzeb ciała użytkownika i zastosowanie naturalnych tworzyw. 
    • Imprezy firmowe znane również jako eventy firmowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne, dzięki zauważeniu szeregu korzyści, które ze sobą niosą. To już nie tylko gry zespołowe oraz zabawa do białego rana, ale również przemyślana komunikacja i osiąganie celów biznesowych. Posiadając swoją firmę pewnie się zastanawiasz, czy eventy firmowe mają sens? W jaki sposób je zorganizować? Od czego zacząć?
    • Od stycznia 2021 roku skierowania na badania obrazowe wystawiane są wyłącznie w formie elektronicznej. To znaczne ułatwienie zarówno dla lekarzy, jak i dla pacjentów. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.