Skocz do zawartości
QlpiXon

Politechnika kontra Wyższa Szkoła Policji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tegorocznym maturzystą. Mam do wyboru albo politechnikę (Gdańsk, Łódź) albo WSPol. Wyniki z matury są zadowalające i z pewnością na polibudę sie dostanę. Zdałem rozszerzony angielski i matmę została tylko fizyka. Tu moje pytanie. Czy odnalazłbym się w WSPol? Czy warto startować tam jeśli jest sie umysłem ścisłym i czy potrzebują takich w policji czy raczej patrzą z pogardą bo za bystry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoznacznie jeszcze nie postanowiłem. Rozpatruję energetykę, transport. Jedno jest pewne, że nie mam zamiaru tam imprezować tylko podjąć ciężką pracę. Pod uwagę biorę jeszcze Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, , chyba że jakiś inna opcja  jest godna polecenia. A fizyka techniczna lub gospodarka przestrzenna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto zastanowić się nad fizyką medyczną - praca w szpitalu przy tomografach, PET itd. - stanowiska w ZOZ są wymagane przez UE i w każdym musi być fizyk medyczny gdzie są takie urządzania.

 

. A jeśli jesteś ogarem ze ścisłych i myślisz o karierze naukowej - po prostu uczelniach, znam takie gdzie po fizyce jest zerowy poziom bezrobocia i mają mnóstwo kasy na badania naukowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodarka przestrzenna jest dla ludzi o duszy trochę artystycznej trochę technicznej. Fizyka techniczna, transport czy energetyka to bardzo fajne kierunki studiow jedna z 3 rożnych dziedzin. Mozesz złożyć na wszystkie 3 kierunki a wybrać dopiero za miesiąc lub dwa. Umk to jedna z najlepszych uczelni w kraju a Wydzial fizyki jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto zastanowić się nad fizyką medyczną - praca w szpitalu przy tomografach, PET itd. - stanowiska w ZOZ są wymagane przez UE i w każdym musi być fizyk medyczny gdzie są takie urządzania.

 

. A jeśli jesteś ogarem ze ścisłych i myślisz o karierze naukowej - po prostu uczelniach, znam takie gdzie po fizyce jest zerowy poziom bezrobocia i mają mnóstwo kasy na badania naukowe...

 

Po fizyce medycznej pracuje się głównie w handlu sprzętem elektromedycznym (takie realia odtwórczej gospodarki), a nie przy jego obsłudze. Ona pozostaje działką techników elektroradiologów, którzy posiadają ku temu stosowne uprawnienia państwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie. dostalem sie na politechnike poznanska na budownictwo. aplikowalem tez do gdanska-wyniki beda 27 lipca.. wybralem ten kierunek zgodnie ze swoimi zainteresowaniami lecz martwi mnie jedna rzecz- uprawnienia. Czy zdobycie uprawnien to koniecznosc? Czy mozna bez nich dac sobie rade na rynku pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.