Skocz do zawartości
atahaaa93

Wątpliwości z wyborem historii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum. Piszę tutaj bo mam nadzieję że znajdę odpowiedz na pytania dotyczące tego kierunku. A wiec przejdę do rzeczy, mam 22 lata, zaczęłam zaoczne liceum i interesuję się historią, turystyką, tradycją katolicką. Moim marzeniem jest studiowanie historii i pracować jako historyk, ale jak czytam różne wpisy w internecie że po tym kierunku nie można znalezdz pracy to mi smutno ;( I chciałam się dowiedzieć co wy o tym myślicie ? Czy da się połączyć historię z turystyką ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum. Piszę tutaj bo mam nadzieję że znajdę odpowiedz na pytania dotyczące tego kierunku. A wiec przejdę do rzeczy, mam 22 lata, zaczęłam zaoczne liceum i interesuję się historią, turystyką, tradycją katolicką. Moim marzeniem jest studiowanie historii i pracować jako historyk, ale jak czytam różne wpisy w internecie że po tym kierunku nie można znalezdz pracy to mi smutno ;( I chciałam się dowiedzieć co wy o tym myślicie ? Czy da się połączyć historię z turystyką ? 

Cześć :) Wydaje mi się, że połączenie turystyki i historii jest bardzo logiczne i wręcz konieczne :) A gdzie byś chciała pracować? Bardziej w Polsce, czy jakimkolwiek innym jednym miejscu, czy wolałabyś jeździć po różnych miejscach, zakątkach świata?

 

Wydaje mi się, że to też warto sobie przemyśleć. Warto byłoby pewnie dołożyć jeszcze języki obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Wydaje mi się, że połączenie turystyki i historii jest bardzo logiczne i wręcz konieczne :) A gdzie byś chciała pracować? Bardziej w Polsce, czy jakimkolwiek innym jednym miejscu, czy wolałabyś jeździć po różnych miejscach, zakątkach świata?

 

Wydaje mi się, że to też warto sobie przemyśleć. Warto byłoby pewnie dołożyć jeszcze języki obce.

Moim marzeniem jest jeździć po różnych zakątkach świata ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak połączenie z filologia wydaje sie być bardzo trafne

A dzisiaj trafiłam na taki kierunek studiów jak filologia i się tym zainteresowałam ;) Bo kocham podróże, kocham historię i dzielić się pasją ;) Dziękuję za te rady, bo to dla mnie takie potwierdzenie ;) Ogólnie zainteresował mnie kierunek fizjologiczno-historyczny europyśrodkowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czystej historii niekoniecznie trzeba szukać pracy w szkole. Ja bym na twoim miejscu zastanowił się też nad dwiema opcjami- historia ze specjalizacją na konkretny obszar kulturowy taki jak właśnie Europa Wsch + intensywna nauka języka (w tym przypadku rosyjski, ew. ukraiński), albo druga opcja- zarządzanie/administracja+historia i wtedy możesz szukać pracy np. w biurze podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.