Skocz do zawartości
przyszłystudent321

Medycyna po kierunku matematyczno- geograficznym...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :) 
Jestem w maturalnej klasie LO o profilu matematyczno- geograficznym. Piszę tutaj ponieważ zastanawia mnie czy jestem w stanie po takim kierunku w rok czy dwa lata przygotować sie do zdawania matury z Studia na kierunku biologia i chemii na poziomie rozszerzonym. Nauka Studia na kierunku biologia i chemii zawsze przychodziła mi z łatwością i sprawiała przyjemność, a moim marzeniem od zawsze było zostać lekarzem, jednak uwagi znajomych, jak to nie jest tam ciężko zniechęciły mnie, żeby w ogóle próbować. Dlatego piszę tu żeby sie dowiedzieć czy z dużym nakładem samodzielnej pracy połączonej z korepetycjami z bologii i chemii jestem w stanie myśleć o studiach medycznych? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak sądzę, że możesz spokojnie próbować dostać się na medycynę. Najważniejsze jest robić w życiu to co się chce i lubi. Jeśli wiesz, że chce to robić to do dzieła. Bobrze by było jeśli przystąpisz jak najszybciej do jakiś kursów maturalnych z Studia na kierunku biologia i chemii.

Jak dobrze rozumiem to maturę zdajesz w tym roku tzn 2016, ale do Studia na kierunku biologia i chemii chcesz przystąpić za rok albo dwa, czy tak?

a co zdajesz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, maturę zdaję w 2016 z matematyki- poziom rozszerzony i angielskiego również na poziomie rozszerzonym. A do Studia na kierunku biologia i chemii chce się przyłożyć i dopiero w przyszłym roku podejść do matury z tych przedmiotów. Zdaję sobie z tego sprawę, że muszę zdać ją prawie perfekcyjnie ale jestem ambitny i zdeterminowany, mam nadzieje że dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że możesz dać radę. Półtora roku to dużo jak na materiał z dwóch przedmiotów. Tego nie ma aż tyle. Kwestią jest umiejętność odpowiadania na maturalne pytania, zwłaszcza w Studia na kierunku biologia. Korki u dobrego korepetytora, który będzie wymagał pisania pod klucz, a nie suchej wiedzy, powinny pomóc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.