Skocz do zawartości
fuuma

matura rozszerzona z przedmiotu, którego nie mam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Jestem w drugiej klasie liceum, na tak zwanym biol-chemie (z dodatkowo rozszerzonym angielskim). Zamarzyła mi się jednak rusycystyka i praca tłumacza. Muszę w tym celu zdać rozszerzoną maturę z przedmiotu, z którego rozszerzenia nie mam - z języka polskiego. Jak to zrobić? Z samą nauką raczej nie będzie problemu, bo nie ukrywam, że język polski (podobnie jak języki obce) od zawsze był moją najmocniejszą stroną. Skąd jednak mam wziąć materiał? Byłabym szczęśliwa, gdybym znalazła gdzieś w internecie kompletną listę zagadnień, które muszę opanować, by napisać tych kilka wypracowań na egzaminie dojrzałości :). Pomoże mi ktoś?

 

(Założyłam tu jakiś czas temu konto i zapytałam o jedną sprawę. Przepraszam, że z niego nie piszę, mam nierozwiązywalny problem z zalogowaniem się :(.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, napisz w wiadomości prywatne co to za konto to postaram sie sprawdzić co sie dzieje. Co do matury to najbardziej pomoże Ci profesjonalny korepetytor, ktoś kto sie zna perfekcyjnie na wytycznych i zagadnieniach maturalnych, ktoś kto Cię poprowadzi za rękę.

Do tego możesz sie zwrócić do nauczyciela języka polskiego w Twojej szkole ponadgimnazjalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę na zajęcia dodatkowe z polskiego, ale polonistka, z którą je mamy jest bardzo zabieganym człowiekiem, głupio byłoby mi ją prosić o sprawdzanie moich prac i przygotowywanie materiałów ;/. Do drugiej polonistki z różnych względów nie mogę iść :). Sama nie dałabym rady?

Ile godzin tygodniowo musiałabym spędzać z korepetytorem, żeby dobrze przygotować się do matury z polskiego? Powinnam się spieszyć, bo leci już trzeci miesiąc tego roku szkolnego.

Co do konta - staram się mieć do każdego, które gdzieś założę inne hasło, pozapominałam to do forum i mojego drugiego emaila, więc szanse na odzyskanie poprzedniego są niewielkie, a mi się szczerze mówiąc mało zależy, założyłam tam tylko jeden temat. Chciałabym jednak przeprosić za małe zaśmiecenie tego forum :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.