Skocz do zawartości
kasiapien

Licencjat - analiza finansowa wybranej spółki.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w tym roku muszę zdecydować się na konkretny temat pracy licencjackiej.

Wybrałam zagadnienie analizy finansowej (prawdopodobnie płynność finansowa), ale muszę wybrać przedsiębiorstwo na podstawie, którego napiszę rozdział empiryczny.

Zgodnie ze wskazówkami promotora szukałam na stronie GPW, ale nie mogę zdecydować się na żadną z branży.

Podpowiedzcie proszę, spółki z jakich branż nie powinny sprawiać problemów przy analizie.

Jeśli sami też mieliście podobny temat możecie podać nazwę spółki :)

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę korzystała z danych firmy, w której pracuję, ani jakiejś lokalnej, bo wiem, ze nie ujawniają wszystkich danych, a muszę mieć wszystkie do obliczenia wskaźników, ale bardziej uderzam w te zamieszczone w spisie GPW.

I na razie mam pomysł co pisać po kolei, ale nie mogę się zdecydować na zadną branżę (pracuję w IT w biurze, ale boję się że sobie nie poradzę z jakąś związaną np, z grami), niby znam się na tym, ale nie wiem czy nie lepiej wybrać coś związanego z produkcją (tylko czy w tym przypadku, będę musiała opisywać w analizie całą gospodarkę materiałami/zapasami/towarami/etc?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest tak polecić jakąś firmę i chcę Cię też uprzedzić że z takimi danymi może być ciężko, bo firmy nie za chętnie pkazują swoje wnętrze. Jak radzi Łukasz u mniejszych masz większą szansę... Wybierz sobie póki co 3 firmy z miasta w którym mieszkasz i zrób wstępny risercz, zobaczyw wówczas na co możesz liczyć i jaka branża wydaje się bardziej przyjazna do analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja chcę wybrać firmę z GPW (tak nam polecił promotor).

Na stronach zwykle zamieszczane są sprawozdania finansowe, co będzie głównie mi potrzebne do ściągnięcia danych do obliczeń wskaźników, a reszta wydaje mi się, że jest łatwo dostepna (np. historia firmy, kadra, itp).

Poza tym nawet nie miałabymm tych kilku miesięcy, ponieważ w tym miesiącu muszę złożyć plan pracy z dokładnym określeniem swojego tematu (niby coś w trakcie mozńa zmienić, ale pewnie typowa "kosmetyka").

Myślałam nad np. Bakoma, Cisowianka, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak znalazłam odpowiednią spółkę :)

Co prawda zajmuje się handlem detalicznym i hurtowym, ale mam nadzieję, że nie będzie problemu.

Dane są zamieszczone na stronie internetowej i portalach, więc nie jest źle.

Najwyżej będę dzwonić.

Zastanawiam się tylko jeszcze nad jednym...

Promotor powiedział, ze w części praktycznej możliwe jest wybranie tylko pewnych grup wskaźników.

Podpowiedzcie, które z poniższych są najłatwiejsze do interpretowania:

      Wskaźniki płynności finansowej
      Wskaźniki zadłużenia
      Wskaźniki obrotowości
      Wskaźniki rentowności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tez jestem na etapie szukania firmy do pracy. I mam bardzo podobny temat, bo Podyplomówki z zarządzania kapotałem obrotowym a płynność finansowa w przedsiebiorstwie... Ja będę się raczej skupiała na wskaźnikach płynności finansowej. A możesz udzielić informacji co piszesz w pierwszym rozdziale? Ja zaczynam od pojecia i istoty płynności finansowej, później mam czynniki kształtujące płynnosc finansowa i metody analizy plynnosci finansowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.