Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ; ) 

Na początku października złożyłam deklarację poprawy matury z roku 2014/2015, jednak nie pamiętam czy podpisałam się w terminie początkowym czy ostatecznym. Aktualnie termin oddania deklaracji już minął. Czy deklaracja początkowa wystarczy do przystąpienia do poprawy matury czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając poprzednie posty znalazłam to:
Po terminie złożenia deklaracji ostatecznej nie ma już możliwości dokonywania w deklaracji zmian dotyczących wyboru przedmiotów i poziomu egzaminów (z wyjątkiem laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych).

W przypadku niezłożenia deklaracji ostatecznej w odpowiednim terminie deklaracja wstępna staje się deklaracją ostateczną.
 
Więc wnioskuje, że jednak powinnam zostać dopuszczona do poprawy.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół mnie ostatnio krąży pytanie- czy jeśli złożyłeś deklaracje można zrezygnować z matury po terminie? Chodzi między innymi o niedopuszczanie uczniów do matur. Pewnie powiecie, że to nie jest zgodne z prawem, ale nauczyciele mają sposób- matura albo ocena niedostateczna na koniec z danego przedmiotu. Także jak to jest?   Można wybierać deklaracje po terminie czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co rozumiem to pytasz czy można wycofać deklarację?  Nie da się tego zrobić.

A co do sposobu nauczycieli, którzy wystawią pozytywna ocenę jeśli się nie przystąpi do matury to niestety tak się zdarza chociaż jest to niezgodne.

Moja koleżanka zgodziła się na taką propozycję nauczyciela, a potem i tak przyszła na maturę :) i najlepsze, że ją zdała :) Nauczycielka nic nie mogła zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie maturę zdałam w tym roku, jednakże stwierdziłam, że chcę poprawić język polski, angielski, wos i historię (wszystko na poziomie rozszerzonym), deklaracje wstępną złożyłam 30.09., ale na dniach natchnęło mnie by jednak obrać zupełnie inny kierunek i posilić się na napisanie matury z biologi i chemii (rozszerzone) oraz poprawić coś niecoś matematykę podstawową, angielski  rozszerzony pozostałby bez zmian, i teraz pytanie; czy będę mogła zrobić tak dużą korektę na deklaracji ostatecznej i jeżeli tak do do kiedy? Z góry dziękuję za odpowiedź :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.