Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwości jakie stwarza współpraca między firmami, zarówno o charakterze lokalnym jak i międzynarodowym, stawia wymagania także uczelniom wyższym, aby kształciły przyszłych specjalistów w zakresie planowania i realizacji procesów transportowych i logistycznych.

Więcej na:

http://www.kierunki.net/logistyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek kierunek logistyka od lat z powodzeniem można studiować na mojej uczelni - Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Jakby ktoś był zainteresowany można sprawdzić tu >http://www.studia.net/

lub tu> www.wsb.edu.pl

12 marca organizujemy Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy logistyka to naprawde aż taki dobry wybór? Czy nie okaże się za chwilę że rynek pracy jest przesycony logistykami i pracy nie będzie?

Tak, kierunek logistyka jest bardzo dobrym wyborem, pod warunkiem, że ma się jakąś ciekawą specjalizację. Ja np. studiuję na kierunku Transport specjalizacja kierunek logistyka Transportu Zintegrowanego na Akademii Morskiej w Szczecinie. Myślę, że po tym kierunku będzie praca. Ostatnio gdzieś zresztą czytałem, że specjaliści pracujący na morzu są obecnie poszukiwani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem studentem logistyki. Według mnie są to studia z przyszłością ale tak naprawdę to dopiero się okaże kiedy znajdę pracę a niewiem czy będzie to takie łatwe

Jak najbardzej zgadzam się z tym stwierdzeniem, że kierunek logistyka (tak samo jak transport myślę) jest przyszłościowym kierunkiem, dużo można skorzystać z takich studiow, praca po tym niemaze pewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dofinansowany kierunek kierunek logistyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

 

Decyzją Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z dnia 19 czerwca 2013 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uzyskała dofinansowanie ze środków Unii  Europejskiej w ramach projektu „Nowoczesna wiedza = nowoczesna gospodarka- program rozwoju potencjału Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej”.  WSB zajęła 2 pozycję na liści rankingowej. Uczelnia jest jedną z kilku uczelni i jedyną niepubliczną, która uzyskała dofinansowanie. 

 

Program kierunku zakłada przygotowanie specjalistów z zakresu studia z zarządzania i obsługi podróżnych oraz ładunków w ujęciu logistycznym z uwzględnieniem specyfiki transportu lotniczego.

Bezpłatne certyfikaty: Podyplomówki z zarządzania jakością w portach lotniczych TUV NORD POLSKA, kurs specjalistyczny Fleksim Software Products. Inc.

 

Dla uczestników projektu przewidziano również płatne dwumiesięczne praktyki i stażach po pierwszym i drugim roku studiów (wysokość stypendium stażowego 1500/2000 zł miesięcznie).

 

Dla wszystkich uczestników projektu:

  • Bezpłatne szkolenia z zakresu: ekonomii małej firmy, ochrony środowiska naturalnego, i rozwiązań proekologicznych w procesie produkcyjnym,
  • Dla studentów niestacjonarnych: „weekend dla kariery” weekendowe spotkania z doradcą zawodowym i psychologiem , szkolenia specjalistyczne (blok prawny, handlowy, ABC własnej firmy),
  • Studencki klub pracy „Working class”,
  • Targi pracy,
  • Staże zawodowe w kraju i za granicą,
  • Bezpłatne podręczniki,
  • Płatne praktyki po I i II roku studiów.

Strona kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czy nie jest tak, że miejsc gdzie logistycy mogą pracować jest dużo, ale konkurencja też spora? Skąd pewność, że w danym mieście czy chociażby województwie będzie można znaleźć pracę za powiedzmy 3 lata. Podobno ten kierunek jest popularny i dużo maturzystów chce studiować logistykę a rynek pracy ich wszystkich nie wchłonie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czy nie jest tak, że miejsc gdzie logistycy mogą pracować jest dużo, ale konkurencja też spora? Skąd pewność, że w danym mieście czy chociażby województwie będzie można znaleźć pracę za powiedzmy 3 lata. Podobno ten kierunek jest popularny i dużo maturzystów chce studiować logistykę a rynek pracy ich wszystkich nie wchłonie..

To co piszesz to prawda. Nikt nie wie co będzie na rynku pracy za 3-5 lat, a co dopiero za 40 lat kiedy też będziemy musieli być aktywni zawodowo. Jednak kierunek logistyka daje taką wiedzę, która przyda się w wielu branżach, dlatego na logistów zawsze powinien być mniejszy bądź większy popyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy kierunek logistyka jest trudna, ale wiem jedno, jest strasznie nudna. Wyobraź sobie naukę o zarządzaniu, czyli uczenie się o czymś, czego nie da się nauczyć bez praktyki. A na uczelni masz wykładane jakieś teorie i inne 'ciekawe' rzeczy. Ja studiuję na politechnice logistykę i jest to kierunek bardzo prosty, jedyną trudnością jest faktycznie matematyka, ale jeśli włożysz w nią wysiłek, to zdasz. Inne przedmioty to śmiech na sali, czasami czuję się jak w przedszkolu. Przez 2 lata nie nauczyłem się niczego konkretnego. Perspektywy ? Słabe, zważywszy na ilość absolwentów tego kierunku. Jest bardzo dużo szkólek, które prowadzą logistykę. Nie polecam studiowanie logistyki. Studiujcie coś, co wam się podoba, a nie, że są perspektywy. Rozważcie pójscie na jakiś kierunek techniczny, jeśli wam się nie spodoba, to trudno. Strata roku to nie jest tragedia, naprawdę. 

 

Odnośnie logistyki, to nie polecam, odradzam. Są to studia o niczym. Niczego was nie nauczą. Uwierzcie mi. Co z tego, że można z tego mieć inżyniera, jak to jest wciąż inżynier od palet. Taki inżynier od palet nie stał nawet blisko prawdziwego inżyniera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że może być tak, że wiele pozytywnych opinii o logistyce, w które wplecona jest uczelnia prywatna, to są po prostu Podyplomówki z reklamy pisane przez wynajętych ludzi. Ja tak się dałem nabrać kiedyś, ale potem to dopiero zauważyłem. Jeśli jest kierunek logistyka i uczelnia prywatna w jakieś wiadomości, to jest prawie pewność, że jest to Podyplomówki z reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, moja opinia nie jest jakaś wiążąca, ale naprawdę nie chcę, żebyś ktoś się wpakował w studia logistyczne. Poszedłem na 2 kierunek, ponieważ kierunek logistyka skutecznie mnie zniechęciła. WIem jedno,że moje zdanie podziela wiele osób na roku. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie i jest to w porządku, ale ja stanowczo odradzam. Najlepiej pracować w logistyce i robić logistykę zaocznie. Wtedy to ma sens. Studia dzienne są wg. mnie  marnowaniem 5 lat. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co łączyć studia dzienne z pracą? Wg. mnie lepiej jest robić zaocznie i pracować. W ten sposób mamy 5 lat doświadczenia pracy 40h na tydzień, natomiast nawet na najłatwiejszych dziennych trzeba przychodzić na ćwiczenia i inne zajęcia obowiązkowe, co potrafi "popsuć" cały dzień i wtedy ciężej jest dopasować pracę do studiów. 

 

Poza tym, po co studiować logistykę, skoro można pracować w logistyce bez studiów kierunkowych? Każdy może zostać przyuczony do bycia logistykiem, np. wspomniany filolog jest bardziej warty niż logistyk, ponieważ kierunek logistyka ciężko nauczyć języka w sensownym przedziale czasowym, a filolog posiada już wiedzę bardzo przydatną, o wiele bardziej przydatną niż wiedza z studia z zarządzania. Powiem tak, jakbym był pracodawcą i widział, że mam 2 kandydatów, jednego po logistyce, a drugiego po kierunku filologicznym lub technicznym, to wybrałbym tego drugiego. Dlaczego? Zarówno doskonała znajomość języka obcego, jak również podejście techniczne do logistyki i ogólne ogarnięcie umysłowe ( ludzie po studiach trudnych, np. technicznych, są ZAZWYCZAJ 'ogarnięci umysłowo'). Zauważyłem w ofertach pracy, że studiowanie właśnie kierunków technicznych lub matematyki, może przynieść duże korzyści, jeśli chce się pracować w logistyce. Powiedzmy szczerze, ktoś, kto skończył matematykę, nie jest głupi i musiał być pracowity na studiach, natomiast z logistykiem może być różnie, baardzo różnie. Nauczenie takiego matematyka obsługi SAP i ogólnej logistyki w przedsiębiorstwie nie jest trudne, tu naprawdę nie potrzeba wiedzy z tematów "typy charakteru kierowników w firmach", "rodzaje dystrybucji", "4 cele zarządzania". 

 

Wg. mnie kierunek logistyka to studia dla papierka. W ofertach pracy rzadko jest wymagane wykształcenie kierunkowe, chociaż często chcą po prostu jakiegoś wyższego. kierunek logistyka jest ok, jeśli robisz jako drugi kierunek, zaocznie lub jako Podyplomowe.Studia.net. Moim zdaniem Podyplomowe.Studia.net to bardzo dobra opcja. 

 

A i odnośnie wykształcenia. Dobre wykształcenie było kiedyś, teraz to 90% kierunków produkuje bezmyślnych absolwentów. Kiedyś studiowało 5% młodych i to było w porządku. Wiem jak jest, bo sam jestem studentem i widzę, że jest wiele "asów", którzy kiedyś byliby gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co studiować dziennie i pracować? Studia dzienne sa bezplatne na uczelniach publicznych do tego weekendy sa wolne.

Sam mówisz, ze studia sa lekkie wiec można spokojnie pracować. Ja pracowalem 120h w miesiącu i pracowalem tylko od pon do pt. Do tego jezdzilem na wszystkie ćwiczenia i jeszcze na treningi od poń do pt od rana do wieczora. Ale weekend mialem wolny. Na zaocznych jest tak ze pracujesz w tygodniu a w weekendy studia i do tego musisz placic za studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Tobą co do logistyki, uważam że to dobry kierunek. Mam kilkoro znajomych, którzy kończyli logistykę i bardzo sobie chwalą. Skończyli kilka lat temu i pracują w zawodzie. Poza tym nawet jak się pracuję w logistyce bez kierunkowego wykształcenia, a jeśli chce się w przyszłości awansować i cokolwiek osiągnąć w tym zawodzie to studia są koniecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Takie pytanie: Jak jest ze studiami II stopnia z pedagogiki ogólnej lub np. Opiekuńczo-wychowawczej. Zawsze byly 4 semestralne. Teraz na różnych uczelniach można je skończyć w 3 semestry. Dlaczego tak jest? Słyszałam, że wtedy jest po prostu tytuł mgr, nie trzeba robić praktyk i nie ma kwalifikacji po tych 3 semestrach. A czy to jest istotne? Czy w studiach II stopnia nie chodzi właśnie tylko o tytuł mgr? Czy brak praktyk na II stopniu i kwalifikacji dyskwalifikuje w podjęciu podyplomowki? Słyszałam że to licencjat i podyplomowki dają kwalifikacje. Czy jeśli zamierzam iść na podyplomowke, to czy istotne jest Czy moja mgr była 3 semestralna czy 4 semestralna?  
    • Mam prośbę do studenta (i), która ma konto na www.studentbeans.com/pl lub może założyć (założenie zajmuję 3 minuty tylko trzeba mieć legitymację studencką, a studia skończyłem kilka lat temu) o przesłanie kodów rabatowych do sklepu Huawei:  www.studentbeans.com/student-discount/pl/huawei  
    • Jest, ale z tego co wiem to nie jest to zbyt opłacalne, lepiej w tym przypadku wziąć kolejny nowy samochód, niż kupować kilkuletni.
    • Ja z kolei lubię gry online na telefonie, często gram w gry logiczne - układam sobie pasjansa albo gram w kulki, spoko opcja jak się nudzi na wykładach hehe 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.