Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) 

Coraz mniej czasu do końca rekrutacji, a ja nadal nie podjęłam decyzji co do kierunku... Bardzo proszę więc o rady. 

Kierunki, które głównie rozważam to matematyka na PW, telekomunikacja na PW, informatyka na PW wydział Elektryczny, informatyka stosowana na AGH wydział FiIS, teleinformatyka na AGH. Podane przeze mnie wydziały dlatego, że matury raczej nie poszły mi niestety na tyle dobrze, by marzyć o tych bardziej prestiżowych/obleganych. 

Wiadomo, po matematyce tytułu inżyniera nie dostanę ;) mam więc pytanie o perspektywy zawodowe po ww. kierunkach. Dodam, że z informatyką nie miałam na razie praktycznie do czynienia. Również wykluczam pracę jako nauczyciel, czytałam jednak o specjalnościach na matmie na II stopniu i myślę że są interesujące, ciekawe tylko jakie mają szanse sprawdzić się w praktyce ;) również telekomunikacja i tym podobne kierunki w jakiś sposób mnie zachęcają, tylko nie wiem jak z pracą... 

Bardzo proszę o informacje, będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Moim zdaniem najlepszym wyborem jest w dalszym ciągu informatyka, wiem, że jest ona oblegana w ostatnich latach, ale wciąż pracodawcy poszukują informatyków. Moim zdaniem nie ma znaczenia czy masz tytuł inż czy lic. Co to za różnica. 

 

Jeśli chodzi o matematykę to jest bardzo dużo blędnych opini, że po tym kierunku tylko praca jako nauczyciel. Wręcz przeciwnie, wiele banków i firm poszukuje matematyków jako analityków do badań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po matematyce nie musisz być tylko nauczycielem, są też i inne możliwości: np. analityk, http://www.studia.net/matematyka

Z Twojego maila wynika, że w sumie ta matematyka pasowałaby Ci najbardziej, a inne kierunki wybrane zostały, bo trzeba było coś tam jeszcze wybrać:)

Fajnym kierunkiem jest też Telekomunikacja, studia.net/informatyka nie polecam Ci tylko dlatego, bo widzę, że nie jest to woja pasja, a raczej szukanie czegoś co zastąpi Matematykę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile matematyke to podstawa na studiach technicznych i matematycznych o tyle o angielskim nie mówi się wiele, ale CI się na pewno przyda. Jest bardzo dużo materiałów na studiach w języku angielskim z rozszerzeniem na maturze na pewno będzie CI łatwiej. Skoro zdawałaś fizykę to może warto iść w tym kierunku, czyli na jakąś automatykę i robotykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam o automatyce i robotyce.. Z tą matematyką to również nie jest tak, że to jakaś moja wielka pasja .. Właśnie mój problem polega na tym, że nie mam konkretnej dziedziny, w której chciałabym się rozwijać. Te kierunki które podałam to te które pozostały po wyeliminowaniu innych :) co do tej automatyki i robotyki to słyszałam, że w Polsce nie do końca jest świetnie pod względem zatrudnienia po tym kierunku.. a absolwenci kończą po prostu jako programiści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział, że nie ma po tym pracy? Praca po danym kierunku studiów w zawodzie zależy tylko od Twojego zaangażowania. Jeśli przebimbasz 5 lat studiów i nie będziesz dorywczo łapać doświadczenia to faktycznie będzie CI na rynku pracy trudno i później będziesz narzekać, że rynek pracy jest beznadziejny, że dla ludzi po studiach nie ma pracy, że pracodawca wymaga doświadczenia. Pewnie, że wymaga bo woli zatrudnić kogoś kto już w życiu gdzieś pracował niż prosto po studiach. 

 

Automatyka i robotyka to bardzo przyszłościowy kierunek studiów, nawet jeśli skończysz jako programista to i tak nic się nie dzieje, bo wiedze po tych studiach będziesz mogła wykorzystać za 10 czy 20 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie to, że piszesz, że Twoje zainteresowania okażą się dopiero podczas studiowania, bo na forum są osoby, które podjęły złą decyzje i teraz nerwowo szukają, zaczynają studia od nowa. 

 

Co do Twojego pytania, to tak. Moim zdaniem automatyka i robotyka jest ciekawsza od np. telekomunikacji. Matematyka jest bardzo teoretyczna, ale wydaje mi się, ze jest bardzo niedoceniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również to martwi, jednak większość moich znajomych jest w podobnej sytuacji do mojej. Po LO trudno jest mieć sprecyzowane zainteresowania, szczególnie jeśli chodzi o politechniki, bo w szkole zajmowaliśmy się wyłącznie teorią. Wiem jednak że mam umysł ścisły, stąd moje wstępne wybory. Mam nadzieje, że moja intuicja dobrze mnie pokieruje :D 

A, i jeszcze nie podjęłam decyzji czy PW czy AGH ale to już inna kwestia ;) 

PW - bliżej, lepsze połączenia

- lepsza uczelnia, lepsze perspektywy zatrudnienia (?)

 

AGH - prawdopodobnie przyjaźniejsza atmosfera :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pisząc PW masz na myśli Warszawę a nie Wrocław?

Warszawa to zupełnie inne miasto, z jednej strony dające ogromne możliwości, z drugiej zaś pochłaniające dużo większe koszty życia. Do tego trudno się tam wyróżnić. 

 

Wybór miasta to już bardzo subiektywna decyzja, bo każdy lubi coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.