Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
muszę się zdecydować na jakiś kierunek studiów. Wybieram się na PP, ale kierunków upatrzyłam kilka (ustawione w takiej kolejności w jakiej mnie interesują):
1. Automatyka i robotyka (na wydziale elektrycznym)
2. Elektrotechnika (Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania)
3.Mechanika i budowa maszyn
5. ew. Inżynieria produkcji i Podyplomówki z zarządzania.
 
Co do moich predyspozycji to uwielbiam fizykę, matmę też, ale trochę mniej. Mam podstawy programowania, trochę C++ i Haskell'a. Gorzej z językami obcymi. Rysunek też w porządku. Będę musiała pracować w czasie studiów, więc nauka 20h/dobę nie bardzo wchodzi w grę. 
 
Proszę zatem o informacje o tych kierunkach: czy trudno się dostać, czy z tymi predyspozycjami dam radę, jak jest z praca po tym i czy ciężko jest w ogóle studia ukończyć. Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)
Oliwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Szersze informację o każdym z tych kierunków znajdziesz w tym miejscu:

www.studia.net/techniczne

Możesz poczytać nie tylko o wybranych przez Ciebie kierunkach, ale może zainteresuję Cię coś więcej. Każdy z tych kierunków należy w ostatnich latach do kierunków bardzo popularnych, a więc trudniej się na nie dostać niż na inne kierunki. Jeśli jest tak, że lubisz fizykę i matmę to nie powinnaś mieć problemu zarówno z dostaniem się na wybrany kierunek, jak i utrzymaniem na studiach. Uczelnie teraz są bardzo przychylne studentom i pozwalają na więcej niż kiedyś. 

Nikt Ci dzisiaj nie powie, po którym z tych kierunków będzie praca za 5 lat, bo wtedy prawdopodobnie skończysz studia mgr, a co dopiero za 20 lat. Na dzień dzisiejszy każdy z tych pierwszych 4 kierunków jest bardzo atrakcyjny i przy dobrze zrobionych praktykach nie powinnaś mieć problemu z pracą. A to, który wybierzesz zależy tylko od Twoich preferencji. 1 i 3 oraz 2 i 4 są to kierunki do siebie zbliżone, więc wybór jest bardziej taki, czy iść w elektronikę czy mechanikę. Ja bym poszedł w mechanikę:) ale to tylko moje preferencję:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.