Skocz do zawartości
Studentka

Czy warto studiować 2 kierunki jednocześnie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wszystko zależy od celu dla którego bierzemy kolejny kierunek. Ja wzięłam drugi jako uzupełnienie pierwszego.

 

Studiuję finanse i rachunkowość i analitykę gospodarczą. Kiedy przyszłam na uczelnię, nie było jeszcze takiego kierunku jak analityka gospodarcza, która  w swoim programie ma dużo bardziej konkretne, "grubsze" przedmioty, niż te na firze. Takie, której bardziej mi się przydają w pracy.

 

Oba kierunki bardzo mi się podobają. Jeden uzupełnia drugi jeśli chodzi o moje zainteresowania i wiedzę potrzebną w mojaj przyszłej pracy analityka finansowego.

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podyplomówki z zarządzania nie jest kierunkiem ścisłym - należy do nauk ekonomicznych. Studia zaoczne bez problemu pogodzisz;-) Co do studiów dziennych - to już gorzej. Normalnej pracy raczej nie znajdziesz, gdyż mógłbyś pracować jedynie popołudniami lub w weekendy. Warto jednak rozejrzeć się za jakimś stażem lub praktyką zawodową.

Dorobić możesz przy "standardowych" pracach studenckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kierunki teraz to spory wydatek finansowy, nie wiem czy pamiętacie o tym, że drugi kierunek jest płatny od tego roku. Tylko 10% osób dostanie stypendium rektora uczelni zwalniające z tej opłaty, reszta płaci. Na dotatek będzie płacić po zakończeniu I roku od razu za I i II rok. A ceny są koszmarne, wystarczy zobaczyć co UW przygotowało. To juz bardziej opłaca się studiować niestacjonarnie. Znaczy jeden kierunek stacjonarny, drugi niestacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgośka

Dwa kierunki teraz to spory wydatek finansowy, nie wiem czy pamiętacie o tym, że drugi kierunek jest płatny od tego roku. Tylko 10% osób dostanie stypendium rektora uczelni zwalniające z tej opłaty, reszta płaci. Na dotatek będzie płacić po zakończeniu I roku od razu za I i II rok. A ceny są koszmarne, wystarczy zobaczyć co UW przygotowało. To juz bardziej opłaca się studiować niestacjonarnie. Znaczy jeden kierunek stacjonarny, drugi niestacjonarny.

miłosz pisze o tym kilka postów wyżej :) To że drugi kierunek będzie płatny, było jasne, ale cenniki są z kosmosu - to są ceny zaporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja studiowałam filologie angielską zaocznie. Po pierwszym roku zdecydowałam, że zacznę jeszcze jeden kierunek- turystykę. Czyli studiowania 2 kierunków jednocześnie wyszło 2 lata. Bywało ciężko, najgorsze było to, że praktycznie 7 dni w tygodniu byłam na uczelni ;/ Ale 2 lata szybko minęły i bardzo się cieszę, że podjęłam taką decyzję. Teraz pracę mam jako lektor oraz w muzeum wojskowym :) Ale pozostało mi jeszcze zrobienie magisterki..ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja studiowałam filologie angielską zaocznie. Po pierwszym roku zdecydowałam, że zacznę jeszcze jeden kierunek- turystykę. Czyli studiowania 2 kierunków jednocześnie wyszło 2 lata. Bywało ciężko, najgorsze było to, że praktycznie 7 dni w tygodniu byłam na uczelni ;/ Ale 2 lata szybko minęły i bardzo się cieszę, że podjęłam taką decyzję. Teraz pracę mam jako lektor oraz w muzeum wojskowym :) Ale pozostało mi jeszcze zrobienie magisterki..ehh

I z magisterką dasz radę, grunt to dobra organizacja, a tego jak czytam, Tobie nie brakuje. Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym wyjściem może być również wybranie innego kierunku na studia II stopnia czyli magisterkę. Oczywiście nie mogą być to kierunki bardzo odległe od siebie bo nie ma możliwości nadrobić różnic programowych ale np. Studia I stopnia z kulturoznawstwa a II z dziennikarstwa ... to chyba jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej skupić się na jednym kierunku, a porządnym. Bo co z tego jak ktoś wybierze politologię i stosunki międzynarodowe? Strata czasu, bo program jest podobny, a co Ci to da po ukończeniu? Drugi papierek, który Ci się na nic nie przyda. Lepiej zrobić jeden kierunek, może bardziej wymagający, ale po którym będziesz mieć po ukończeniu szansę na dobrą pracę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już każdy sam musi sobie odpowiedzieć, czy jest w stanie, czy jest taki zdolny, by sie nauczyć na dwa kierunki jednocześnie. Są tacy, co potrafią i tacy, którzy mają problem z jednym kierunkiem. Ważne jest też to, gdzie się studiuje, bo jeśli ktoś wybierze sobie WSP w Łodzi i pedagogikę na tej uczelni, która otrzymała ocenę warunkową, to spokojnie może sobie dobrać jeszcze jeden kierunek i powinien dać sobie radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że zależy to od kierunków jakie chce się studiować, ale np. na politechnice raczej nie warto studiować dwóch kierunków, sam "papier", że ukończyło się studia nie jest tak ważny jak umiejętności. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną pracodawca widzi od razu czy np. umiesz programować czy nie i nie obchodzi go czy miałeś 5 na dyplomie i ile kierunków skończyłeś. W tej branży liczą się umiejętności i można nawet nie ukończyć studiów i mieć dobrą pracę.

Dobrze prawi. Ale swoja drogą ukończenie studia.net/informatyka na PWSZ w Elblągu nie jest takie łatwe i pracodawcy (chyba) o tym wiedzą. Co roku startuje ponad 60 osób. A po trzech latach zostaje 4-6 osób do obrony. Plus jacys tam tacy jak ja, którzy bronią się i dopinają braki przez dwa lata. WIęc z punktu widzenia pracodwacy (ktorym też mam przyjemność być) uważam, że jednak jest coś w tych całych studiach i nie do konca są takie fe i niepotrzebne. Coś tam jednak o nas świadczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałabym dołączyć się do tematu, obecnie studjuję filologie angielską i jestem na pierwszym roku, za rok chcialabym zacząć 2 kierunek studiów - Podyplomówki z zarządzania, i studiować 2 kierunki jednoczesnie. Czy takie połączenie tych kierunków ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem połączenie filologii z dowolnym kierunkiem a w tym przypadku z zarządzaniem to świetny pomysł. Połączenie znajomości kultury, historii i znakomitej znajomości języka z wiedzą z zakresu studia z zarządzania powoduje, że jesteś bardzo atrakcyjny na rynku pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel kiedyś powiedział mi, że w naszym kraju albo się wiecznie studiuje, albo zaczyna żyć i pracować. jak studia nie sprawiają nam wiekszych trudności to pewnie, zawsze można to jakoś pogodzić, bujać się na indywidualnym toku nauczania itp. tylko w sumie po co....przy dwóch kierunkach studiow nie bedzie juz czasu na podjecie pracy gdziekolwiek i potem co. pojdzie sie do jakiejs firmy, powiedzą:okej, papiery dobre, dyplom ładny, ale jakieś doświadczenie zawodowe może? bo szukamy takich osób z 2-letnim conajmniej" i co wtedy? dlatego ja bardziej obstawialabym studia jedne, a proby podjęcia pracy zamiast 2go kierunku równocześnie (zreszta sama tak robie). nawet jak sie studiuje jedno, a sie postanowiło robic w zyciu drugie. w pracy to nie przeszkadza, i tak mało kto pracuje dzis w swoim wyuczonym zawodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto! Życie towarzyskie nie ucierpi:-) Ja studiując na 3 kierunkach na każdym miałem indywidualny tok studiów, co sprowadzało się do tego, że w praktyce na większości zajęć nie musiałem bywać - wszystko zaliczane eksternistycznie w dogadanym i dogodnym momencie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czysto teoretyczne. Od października będę studiował kierunek inżynierski na politechnice, i nie nastawiam się, że będzie lekko. Jestem też świadom, że dziś tak naprawdę umiejętności twarde nie są dużo więcej warte od miękkich (a konieczne są obie). Myślę w tym momencie o językach obcych; czy warto jest się mieszać w filologię jako drugi kierunek (o ile będę mógł o nim myśleć), czy lepiej uczyć się języka na własną rękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, czego chce TWbolek. Jeli tylko nauczyć się języka, to filologia to kombinowanie jak koń pod górę, zajmie duzo czasu, a języka lepiej nauczyć się samemu lub na kursach. Ale jeśli myśli od początku o dwóch kierunkach, a język jest tylko profitem, to jak najbardziej, połączenie dobre. Tylko nie radziłabym brać obu na raz, pierwsze lata są dość ciężkie, najlepiej zacząć od drugiego roku filologię imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.