Skocz do zawartości
Karina

Życie studenckie - Gdańsk

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem ja wypowiem się na temat studiowania w przepięknym mieście - Gdańsku. Mówi się, że Gdańsk to morze możliwości, to prawda! Do wyboru mamy tutaj wiele uczelni państwowych i prywatnych. Największymi są Uniwersytet Gdański UG, Politechnika Gdańska PG oraz Gdański Uniwersytet Medyczny GUMED. Uczelni prywatnych jest tak wiele, że nawet nie jestem w stanie ich wymienić.Ja studiuje Podyplomówki z zarządzania na UG, moj wydział jest w Sopocie. Ogólnie wydziały sa często porozrzucane po mieście, ale pomału się to zmienia ponieważ kampus uniwersytecki w tym roku powiększył się o kilka nowoczesnych budynków i np: wydział chemii ma teraz nowy wydział. Komunikacja miejska muszę przyznać, że ''daje radę''. Sa tramwaje, autobusy, kolejka miejska, w budowie kolej metropolitalna więc korków jako takich nie ma. Ceny mieszkań od ok 450zl ale głownie 500zl wzwyż, akademiki w zależności od uczelni ok 300-400zl (plus szybki internet 100mb/s) Ja mieszkam w Sopocie nad samym morzem. Polecam! Jeśli chodzi o życie studenckie to główny ośrodek klubów - Sopot, czwartki są darmowe dla studentów w piątek bywa różnie. Całkiem fajny jest klub politechniki KWADRATOWA w samym środku kampusu, tam zawsze wchodzimy za darmo z legitymacja i najczęściej tam spędzamy weekendy. Dyskotek, klubów jest dużo każdy znajdzie coś dla siebie. Sa też bardzo dobre uczelnie w Gdyni jak Akademia Morska i Akademia Marynarki Wojennej. Miasto oferuje dużo, z pracą jest łatwo jeśli tylko ktoś chce (mam porównanie do mojego woj. war-maz, i w tej kwesti wolę sie nie wypowiadac bo jest bardzo źle). Starówka piękna, wszędzie studenckie zniżki. Mam nadzieję, że pokochacie to miasto tak jak ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.