Skocz do zawartości
m.toczek1235

Problem z zapisaniem się na prawo UW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Próbuję się dostać na prawo na UW lecz mam problem z rekrutacją. Na maturze zdawałem j. polski(podstawa i rozszerzenie),j. angielski (podstawa i rozszerzenie),historie rozszerzoną oraz matematykę podstawową gdy próbuje się zapisać wyskakuje mi błąd zamieszczony w załączniku. Pisałem już w tej sprawie do uczelni ale dostałem tylko odniesienie do postępowania rekrutacyjnego w którym nie ma nic o moim problemie.Nie wiem co mogę zrobić by udało mi się zapisać, w drugim załączniku podałem tabele z wymaganiami. Czy może to być spowodowane tym ,że nie zdawałem kolejnego przedmiotu, który mogę podać przy wynikach?.
Proszę o pomoc w tej sprawię.
Pozdrawiam

2020-08-05_18h24_57.png

2020-08-05_18h25_08.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aguagu napisał:

Bo brakuje Ci jednego przedmiotu? 

W tym problem ,że jeśli zaznaczę np. Wos to mogę się zapisać ale to nie zgodne z prawdą gdyż nie zdawałem tego przedmiotu. Na inne kierunki wystarczą 4 różne egzaminy a na ten 5 i zastanawiam się czy jest jakaś możliwość by aplikować gdyż po wyliczeniu moich wyników wystarczą one na wstępny próg(60 pkt) nawet nie dołączając tego ostatniego egzaminu i zastanawiam się czy da się z tym coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz aplikować, ponieważ wszystkie wymienione przedmioty są wymagane (a nie tylko punktowane). Jeśli brakuje Ci któregoś, nie możesz wziąć udziału w rekrutacji. Poza tym nawet gdybyś mógł (mogła) się zapisać, to z 60 punktami i tak nie dostaniesz się na prawo, bo tam próg wynosi zwykle około 70 punktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, aguagu napisał:

Nie możesz aplikować, ponieważ wszystkie wymienione przedmioty są wymagane (a nie tylko punktowane). Jeśli brakuje Ci któregoś, nie możesz wziąć udziału w rekrutacji. Poza tym nawet gdybyś mógł (mogła) się zapisać, to z 60 punktami i tak nie dostaniesz się na prawo, bo tam próg wynosi zwykle około 70 punktów. 

Tego się obawiałem zbyt późno się zorientowałem co jest wymagane na uw, dziękuję za  odpowiedź. Jeszcze mam tylko pytanie czy jest możliwość bym mógł się przenieść z innej uczelni po semestrze np z uksw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na UW jest sporo obostrzeń, jeśli chodzi o przeniesienie. Na pewno trzeba mieć średnią co najmniej 4,5 plus są jeszcze jakieś dodatkowe warunki. I chyba też nie po semestrze, ale po roku. Jak sobie wpiszesz "warunki przeniesieni na UW" w Google, to powinien wyskoczyć stosowny dokument, który to reguluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aguagu napisał:

Nie możesz aplikować, ponieważ wszystkie wymienione przedmioty są wymagane (a nie tylko punktowane). Jeśli brakuje Ci któregoś, nie możesz wziąć udziału w rekrutacji. Poza tym nawet gdybyś mógł (mogła) się zapisać, to z 60 punktami i tak nie dostaniesz się na prawo, bo tam próg wynosi zwykle około 70 punktów. 

Niemożliwe. Osób, które zdają na maturze co najmniej 2 rozszerzenia i 2 języki jest promil w Polsce. On nie pisał tylko drugiego języka, więc to pewnie jakiś błąd w systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest błąd w systemie. I czytaj ze zrozumieniem. Mają być dwa rozszerzenia, nikt nie powiedział, że dwa języki. Jednym z tych dwóch rozszerzeń może być drugi język, ale nie musi. Wystarczą na przykład rozszerzenia z historii i WOS-u, a to dość standardowy zestaw w klasach humanistycznych. 

 

W poprzednich latach jeszcze było tak, że część przedmiotów była wymagana, a cześć tylko punktowana. Bez tych punktowanych można było wziąć udział w rekrutacji, dostawało się tylko zero punktów. W tym roku zaostrzono kryteria i wszystkie przedmioty są wymagane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 19:57, FragHunter12 napisał:

Jemu brakuje drugiego języka. Napisał polski, matematykę, język rozszerzony i wos. Musiałby napisać drugi język na podstawie lub rozszerzeniu, a tak robi bardzo niewiele osób. Ja osobiście pisałem dwa rozszerzone, żeby zwiększyć szanse, bo też wybieram się na prawo na UW.

Trollujesz, czy naprawdę nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem wklejonej wyżej tabelki? 

 

W sumie to taki pierwszy test, czy nadajesz się na studia: czy jesteś w stanie zrozumieć zasady rekrutacji. 

 

Czaisz, że tam jest napisane "jeden przedmiot do wyboru z", a drugi język jest tylko jedną z opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na maturze zdawałem j. polski(podstawa i rozszerzenie),j. angielski (podstawa i rozszerzenie),historie rozszerzoną oraz matematykę podstawową"

 

Chyba logiczne jest, że język rozszerzony doda do kolumny z przelicznikiem 30%, bo najbardziej punktowo będzie mu się to opłacać. Drugi przedmiot jaki doda to historia, bo musi go dodać, także do kolumny z przelicznikiem 30%. Więc brakuje mu drugiego języka, co na pewno nie jest przeszkodą w wzięciu udziału w rekrutacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język rozszerzony doda do kolumny z wartością 30%, ponieważ najbardziej mu się to punktowo opłaci. Może go dodać do kolumny 10%, ale po co? Historię musi dodać do kolumny z wartością 30%. Język polski rozszerzony doda do kolumny pierwszej, a matematykę do drugiej. Zostaje kolumna trzecia. Nie może tam dodać angielskiego, bo jest napisane "języki w kolumnach 3 i 4 muszą być różne". Rozumiesz? Musiałby napisać drugi język na podstawie lub rozszerzeniu, ale nie napisał. Czyli traci tu 10 punktów. Ale tak jak powiedziałem, promil osób w Polsce pisze dwa różne języki na maturze, więc nie jest to wina pustej trzeciej kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby, tak jak większość ludzi, napisał dodatkowo rozszerzenie z WOS-u i to rozszerzenie z WOS-u dodał w kolumnie trzeciej, a historię w kolumnie czwartej (albo na odwrót)? 

 

W pierwszej kolumnie polski, w drugiej matka, w trzeciej angielski, a w czwartej i piątek historia i jakieś drugie rozszerzenie. Najlepiej łatwe, dlatego ludzie wybierają WOS. Po kiego grzyba bawić się w drugi język? Co to są w ogóle za kombinacje z doopy!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, @aguagu ma rację. Ponadto jeden z przedmiotów z kolumny 4. i 5. można zastąpić prościutką geografią albo nawet zdawać ją jako kolejne rozszerzenie ze względu na to, że liczy się w rekrutacji na większość kierunków studiów. Serio, trudno znaleźć bardziej lajtowe dodatkowe przedmioty od WOSu i geografii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FragHunter12, WOS i geografia to najzwyklejsza i mało obszerna pamięciówka, którą spokojnie opanuje się zaczynając naukę w klasie maturalnej. Powodzenia ze startem nauki języka obcego na poziomie rozszerzonym w tym samym czasie i osiągnięciu poziomu B2 :)

 

Poza tym dochodzi też kwestia przydatności rekrutacyjnej na wielu kierunkach. M.in. dlatego WOS i geografia należą do najpopularniejszych wyborów maturzystów, zaś historia ląduje tu w niższej lidze, a języki ograniczają się głównie do tożsamego z obowiązkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.