Skocz do zawartości
Thorin

Rozszerzenie na maturze: matematyka czy angielski?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Póki co zdecydowałem się pisać na maturze język angielski i matematykę rozszerzone. Jest z tym jednak problem.

Spodziewam się, że z podstawami nie będzie większych kłopotów. Z kierunków studiów interesują mnie: rachunkowość i finanse, finanse i inwestycje, bankowość. Powiedzcie mi, co lepiej jest robić do matury (przez następne 3 miesiące)? 

1. Przygotować się mniej więcej z ang, rozszerzonego i mniej więcej z matematyki rozszerzonej (tak pewnie na 60% z ang i z 30-40% z matmy dam radę)

2. Przygotować się dobrze tylko na angielski rozszerzony (mam nadzieję, że gdybym poświęcił czas tylko temu, to około 80% by było).

Chodzi mi głównie o to, która opcja będzie lepsza pod kątem studiów na w/w kierunkach (z podstawy przewiduję: matma +80, polski +70, angielski +80).

Nie ukrywam również, że opcja numer 2 jest dla mnie przyjemniejsza, angielski po prostu lubię. Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matematyka. Jest najważniejsza. Rozszerzenie i to jak najlepiej zdane 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pisze Łukasz, matematyka, bo ona będzie się za Tobą ciągnęła przez całe studia, bez niej nie ujedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Angielski nie będzie taki ważny, zresztą angielskiego możesz się nauczyć zawsze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Kawa napisał:

Jak pisze Łukasz, matematyka, bo ona będzie się za Tobą ciągnęła przez całe studia, bez niej nie ujedziesz.

Tzn. tak. Mnie głównie chodzi o to, czy z samym angielskim rozszerzonym i podstawą napisaną dobrze dostanę się na te kierunki, które wymieniłem wyżej. O matematykę później się nie martwię, bo mam zamiar się tym zająć, chodzi mi tylko o  ten czas przed maturą - jeśli poświęciłbym go na angielski, to wiem, że mógłbym go wykorzystać bardziej produktywnie niż szybko uczyć się matematyki rozszerzonej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To raczej bez sensu. Czy się dostaniesz zależy od poziomu uczelni. Na uczelnie pokroju UMK, UW będzie trudno 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kwadrat
      Witam serdecznie.
      Dostałam się niedawno na kierunek English Linguistics:Theories,Interfaces,Technologies na UAM, który prowadzony jest w języku angielskim. Istnieje on dopiero od zeszłego roku, dlatego niewiele o nim wiadomo, choć wydaje się być ciekawym połączeniem dla humanistów pasjonujących się jednocześnie językami i technologią, takich jak ja.
      Jednak studia te oferują naukę tylko języka angielskiego (oprócz lektoratu), a mi zależy także na opanowaniu drugiego języka w bardzo dobrym stopniu - hiszpańskiego, gdyż mam zamiar m.in. wyjechać do Hiszpanii.
      Stąd moje wątpliwości. Zapisałam się również na etnolingwistykę i filologię hiszpańską, lecz znalazłam się parę punktów pod progiem. Mimo tego przypuszczam, że z odwołaniem udałoby mi się na jeden z nich dostać. Etnolingwistyka ma w programie naukę pierwszego jęz. specjalności od poziomu bodajże B1 i pozwala też na wybranie spośród 7 języków hiszpański jako drugi język specjalności. Jednak nie ma gwarancji, że przypiszą mnie do tej grupy (tym bardziej z najniższą ilością punktów z rekrutacji, a to jest kryterium przydzielania), z kolei na filologii hiszpańskiej jest masa literatury, która niekoniecznie mnie interesuje. Nie wiem też, jaka jest różnica w poziomie nauczania poszczególnych języków na tych kierunkach.
      Czy warto zawracać sobie głowę odwołaniami (i ryzykować w przypadku etnolingwistyki)?
      Czy mój aktualny kierunek faktycznie wydaje się mieć ciekawe perspektywy na przyszłość?
    • Przez Maciej 2018
      Cześć Grupowicze. Jestem na forum od dzisiaj. Od września 2 klasa liceum. Niebawem będę musiał wskazać  przedmioty - rozszerzone na maturze. Najlepsze wyniki osiągam z informatyki i angielskiego. Z innych przedmiotów nie jest źle. Moja klasa ma rozszerzenia z geografii wos-u i angielskiego. Jakie kierunki studiów moglibyście polecić ? Jakie uczelnie ? Dzięki. 
    • Przez nuragashi
      Witam,
      parę dni temu okazało się, że nie zdałam matury z matematyki na poziomie podstawowym. Kiedy przyjechałam do szkoły odebrać wyniki (a raczej ich nie odebrać) to z tego całego szoku i amoku wypisałam od razu deklarację na poprawkę 21 sierpnia tego roku ale okazuję się, że nie będę mogła przystąpić do tej poprawki, nie będę mogła w tym dniu być w szkole i w ogóle sierpień odpada! Chcę za to na 100% móc napisać maturę z matematyki jeszcze raz w maju 2019 ale no właśnie...czy nie przystępując do sierpniowej poprawki, na która wypisałam już deklarację, będę mogła pisać tylko jedną maturę z matmy w maju czy znowu od początku wszystkie? 
    • Przez wiola00
      Witam. Mam pytanie głownie do osób studiujących Informatyke i Ekonometrię na AGH. Zacznę od tego, że jestem tegoroczną maturzystką. Zastanawiam się nad wyborem IiE a Matematyka na AGH. Na matematykę powinnam się dostać, na IiE również szanse mam. Chcialabym iść w kierunku tej ekonometrii. Na 90 proc nie bedzie to czysta informatyka. Czytając opisy obu tych kierunków mam wrażenie, że wiecej o ekonomii dowiem się na matmie. Sprawdzałam także Syllabus. Jednak zastanawia mnie poziom trudności informatyki tam. Boje się, że jest to kierunek skierowany głównie dla tych, którzy swoja przyszlosc wiążą z czystym programowaniem. 
      Samą ten informatykę teoretycznie miałam w liceum, ale wyglądało to tak, że obecnie znam podstawy podstaw C++, nic poza tym. Oczywiście 5 miałam, ale tak naprawde to o niczym nie świadczy, więc moge powiedzieć, że jestem zielona w informatyce  
    • Przez eeemily
      Czy studiował ktoś może lub zetknął się ze studiami filologicznymi,mam tu na myśli filologię języków obcych albo po prostu studia językowe czy tzw. lingwistykę stosowaną? Jak wyglądają takie studia? Gdyby znalazł się też ktoś kto zetknął się z Uniwersytetem Rzeszowskim lub KUL-em czy UMCS-em, byłabym wdzięczna za opinie o tych uczelniach(Mam świadomość, że zawsze znajdą się i dobre i złe).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.