Skocz do zawartości
DinapeS

Politechnika Śląska - Informatyka zaoczna - trudność i kwestia pracy po studiach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do zaocznych studentów Politechniki Śląskiej AEI — informatyka lub innych pokrewnych kierunków, ale również i do osób orientujących się w tym, nawet spoza uczelni.


Otóż chciałbym się dowiedzieć jak wygląda "trudność" tych zaocznych studiów na tym wydziale, — niestety posiadam dwie sprzeczne opinie — jedna osoba zrezygnowała, ponieważ było dla niej za ciężko, a zaś druga sobie je chwali, mówiąc, że na egzaminach dostają odpowiedzi i ogólnie jest w miarę "spoko" - ile jest w tym prawdy, tego nie wiem. Po tej drugiej opinii jednak wnioskuję, że poziom jest chyba niski, w związku z czym nasuwa się kolejne pytanie, czy z takich studiów wyniósł bym jakąś "sensowną" wiedzę, która mogłaby "za profitować" w przyszłości?
Niestety informacje te otrzymałem z drugiej ręki i jako że samemu nie mam jak ich zweryfikować, to bardzo bym prosił, aby ktoś, kto się w tym orientuje, aby napisał, jakie są jego/znajomego odczucia.

Dodatkowo mam pytanie już do wszystkich, jak na takiego "inżyniera" który studiował zaocznie, patrzą przyszli pracodawcy, czy dla nich taki absolwent jest "gorszy" od tego, który ukończył ten sam kierunek, na tej samej uczelni, z tym że na studiach dziennych?
Jak ma się to wszystko ogólnie w praktyce, kto ma w tym przypadku większe szanse na zatrudnienie?
Gdybyście to Wy odpowiadali za rekrutację, to kogo wolelibyście przyjąć — absolwenta dziennych czy może absolwenta zaocznych z 3.5-letnim stażem w dziale wsparcia technicznego — obaj z tym samym papierkiem?

Dodatkowo załóżmy, że ten z zaocznych we własnym zakresie by skorzystał z jakiś płatnych szkoleń, zaś ten z dziennych z tego co by mu zaoferowała uczelnia i ewentualne zajęcia dodatkowe lub współprace (ogólnie to na co może liczyć student dziennych).

Głównie zależy mi na tym, aby dowiedzieć się jak największej ilości informacji, dzięki którym będę mógł podjąć sensowną decyzję.
Za wszelkie odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.