Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się na UW i mam problem z wyborem kierunku. Zastanawiałam się przede wszystkim nad chemią, chemią medyczną i energetyką i chemią jądrową. Na maturze zdawałam matematykę, chemię i biologię, fizyki nie rozszerzałam, ale zawsze lubiłam. Stąd też pytanie, czy nie będę miała problemów na EiChj? I jak w ogóle wyglądają perspektywy po tym kierunku? Czytałam, że po chemii medycznej lepsze niż po zwykłej, ale za to trudniej. Jakie są wasze doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na I stopień wybrałbym po prostu chemia. Doapecjalizujesz się na II stopniu. Studia pracy jako takiej nie dają. Nie ma na to złotej recepty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale zwykła chemia na UW jest dość mocno teoretyczna i taka robiona trochę pod przyszłych nauczycieli. Niektórzy studenci, którzy chcieliby w przyszłości iść w stronę pracy w laboratorium, na to narzekają i przenoszą się na uczelnie techniczne. Więc to też pytanie, co Ty chcesz po tym robić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, aguagu napisał:

Ale zwykła chemia na UW jest dość mocno teoretyczna i taka robiona trochę pod przyszłych nauczycieli. Niektórzy studenci, którzy chcieliby w przyszłości iść w stronę pracy w laboratorium, na to narzekają i przenoszą się na uczelnie techniczne. Więc to też pytanie, co Ty chcesz po tym robić. 

A właśnie słyszałam, że sporo absolwentów chemii pracuje w laboratoriach itp. i wcale nie są skazani na pracę w szkołach. Samej chemii jako takiej na politechnikach raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Energetyka jądrowa świetny i przyszłościowy kierunek, ale nie w Polsce, bo u nas, cóż nawet elektrowni ni mo. Jakbyś planowała wyjazd, to tak. Po chemii, jak i technologii chemicznej, praca w labie jest, ale trzeba się postarać na studiach i szukać praktyk, staży. Chemia medyczna fajnie brzmi dla tych, co szukają kierunku na przeczekanie i poprawę matury na kierunki medyczne. Pracę potem i tak zajmują farmaceuci, biotechnolodzy. Jeszcze masz inżynierię chemiczną do wyboru. Ja bym szła w technologię właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Elathea
      Hej! Ponieważ najbardzie interesują mnie i pasjonują języki obce, w przyszłym roku zamierzam wybrać się na filologię ( orientalną - japonistyka lub koreanistyka, a do tego być może angielski). Proszę o opinie i spostrzeżenia styudentów:
      - UW - lingwistyka stosowana/japonistyka/koreanistyka
      - UAM - koreanistyka/japonistyka
      - UWr - koreanistyka ----- czy poziom  filologii na uwr jest zadowalający? Notowania ma słabsze niż UW i UAM...Jakie są wasze odczucia?
      Jest ciężko? Trudno się dostać? Ciężko o pracę po studiach? Da radę ciągnąć 2 kierunki? Co myślicie o połączeniu filologii orientalnej z angielskim? Co uważacie za bardziej przyszy kierunek - koreanistykę czy japonistykę? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Magda225
      Hej, 
      Od tego roku zaczynam studia na wydziale chemicznym. To był mój plan docelowy dlatego też jestem bardzo zadowolona pomimo licznych komentarzy, że to kuźnia bezrobocia 
      O ile z chemią dość się lubimy i nie mam z nią problemów (przynajmniej było tak na poziomie licealnym, wiem że później im dalej tym ciężej), ale matematykę miałam tylko na poziomie podstawowym. Lubię matme ale na profilu biol-chem nigdy nie miałam na nią czasu, dlatego też pisałam tylko podstawę. Moje pytanie brzmi: Czy da się przetrwać na politechnice bez przerobionego materiału z matmy rozszerzonej? Czy znacie moze takie przypadki? Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę że ogrom pracy przede mną, ale nie mam z tym problemu. Jestem nastawiona na zajęcia wyrównawcze i na nadrobienie zaległości. Tylko powiedzcie mi czy to jest w ogóle możliwe 
    • Przez Kamil95
      Wystartowała rekrutacja na studia anno domini 2019. Decyzję podejmujcie z głową z tego prostego powodu, że to ułoży wasze dalsze życie. Na tapet weźmy UW. Jeśli nie czujecie wyjątkowej pasji do kierunków takich jak fizyka, chemia, biologia czy Politologia (poniżej opis) to sobie darujcie. Zainteresowanie tymi tematami to podstawa, inaczej nie ma sensu. Niezmiennie od lat popularne są stosunki międzynarodowe, które za 3 lub 5 lat dadzą wiele możliwości. Omijacje szerokim łukiem Białorustykę (chyba, że bardzo chcecie), to typowe studia bez przyszłości (może tłumacz). Ale również kulturoznawstwo czy Politologię, która jest idealnym kierunkiem jeśli chcecie pracować jako ślusarz, sprzedawca w sieci McD czy kanar. Nie warto tracić waszej dobrze napisanej matury na takie kierunki, nie marnujcie czasu i życia. 
    • Przez IgaWoz
      Witam, stoję przed ciężkim wyborem. Dostałam się na studia na dwie uczelnie, na UMK i na UG. Na UMK dostałam się na chemię, natomiast w kolejnych listach możliwe, że mam szansę dostać się na analitykę medyczną, bądź farmację (Wydział Farmaceutyczny w Bydgoszczy, CM UMK), natomiast na UG dostałam się na zwykłą chemię. Może trochę pesymistyczne myślenie, ale zakładając, że nie uda mi się dostać na analitykę bądź farmację, to stanę przed wyborem miasta na studiowanie chemii. Wiem, że zarówno UMK, jak i UG stoją w rankingach podobnie, ale chciałabym poznać opinię osób 'z zewnątrz', które są lub były na chemii w Toruniu, bądź Gdańsku: gdzie lepiej jest studiować na tym kierunku? Proszę o opinie, jakieś podpowiedzi, będę wdzięczna Pozdrawiam.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witamy Zapraszamy wszystkich studentów do zapoznania się z nasza ofertą usług korektorskich i redakcyjnych. Posiadamy doświadczenie wydawnicze. Współpracujemy z osobami prywatnymi (studentami, doktorantami, pracownikami naukowymi) oraz firmami (oficynami wydawniczymi, drukarniami, instytucjami edukacyjnymi). W ramach świadczonych usług wydawniczych oferujemy redakcję i korektę tekstów naukowych oraz nienaukowych: autoreferatów, artykułów naukowych, prac habilitacyjnych, rozpraw doktorskich, prac dyplomowych i magisterskich, monografii naukowych, projektów naukowo-badawczych, recenzji naukowych, książek, przemówień, treści stron internetowych. Wykonujemy jedno- lub dwuetapowe redakcje i korekty prac (językowe, merytoryczne, techniczne) oraz przeredagowanie tekstu. Dla osób aktywnie publikujących swoje dzieła przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety abonamentowe. Podpisujemy umowę na korektę i redakcję tekstu. Wystawiamy faktury.  Zapraszamy również do zapoznania się z opublikowanymi na stronie internetowej artykułami dotyczącymi samodzielnej korekty i redakcji własnego dzieła, jak i bezpiecznego zlecenia korekty firmie lub osobie prywatnej.   Pozdrawiamy, http://korekta.pro Exante Wydawnictwo Naukowe
    • polecam Less Mess Storage Modlniczka ! mieszkam w okolicach Bronowic i mam do nich 10 min samochodem, wpadam do magazynu nawet w środku nocy.
    • Witam, Co sądzicie o studiowaniu Transportu II stopień zaocznie na AM Szczecin? Ciężko jest się utrzymać? Wysoki jest poziom? Prowadzący bardzo wymagający? Czy duzo jest przedmiotów związanych z matematyka albo różnymi systemami komputerowymi? Jest to wydział Inżynieryjno - Ekonomiczny Transportu. Duzo jest różnych zadań obliczeniowych czy więcej różnych ciekawych projektów, sprawozdań, etc.?Pozdrawiam 
    • Przecież na forum jest bardzo dużo postów na ten temat. Użyj wyszukiwarki. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.