Skocz do zawartości
Mic

Studia informatyczne a matematyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 28 lat w tym roku chciałbym wrócić na studia, zawsze pasjonowała mnie informatyka ale przez duże problemy z matematyką w liceum i słabo zdanej maturze z matematyki na poziomie podstawowym nie poszedłem na studia informatyczne. Czy jest to możliwe aby nadrobić materiał z matematyki i przygotować się na studia, żeby nie mieć potem dużych problemów z zaliczeniami? Proszę o jakieś porady po jakie książki czy materiały sięgnąć. Jeżeli chodzi o uczelnie to myślałem o SAN w Łodzi w trybie niestacjonarnym, czy to dobry wybór? Czy lepiej iść na UŁ na Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno lepiej iść na uczelnie publiczną, w Polsce są one doceniane, ale SAN to solidna uczelnia, na pewno będzie CI tam łatwiej. 

Materiał z matematyki musisz mieć dobrze opanowany więc warto nadrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Fiszu
      Pytanie jak w tytule.

Zdawałem matury rozszerzone z matematyki, informatyki, fizyki i j.ang. Wyniki dopiero 11 sierpnia.
      Znam C++, front-end, web design, podstawy Pythona.

Najchętniej poszedłbym na informatykę na PG. Słyszałem, że kierunek automatyka, cybernetyka i robotyka na tej samej uczelni również jest bardzo dobry, około-informatyczny.
      Nie mam pojęcia, czy informatyka na UG jest warta rozważenia.

Najbardziej interesuje mnie Trójmiasto, ale i tak będę musiał wynajmować / mieszkać w akademiku (mieszkam ~70km od Gdańska). Mam też dalszą rodzinę w Rzeszowie, u której mógłbym mieszkać w czasie studiów, gdybym zdecydował się na to miasto.

Proszę o wszelkie rady w temacie.

• Przez KieMooN
      Tak. Wiem, że takich tematów jest milion lecz nie byłbym sobą gdybym nie zadał pytania po swojemu!
      A więc tak. Matura poszła słabo. Jedynie gdzie publicznie mam jakieś szansę dostać się na publiczne to SGGW *powtarzam są szanse*. 
      Zakładałem taki scenariusz, dlatego myślałem również o studiach prywatnych. PJATK, WIT, WWSI itp.  A może coś innego?
      Chciałbym, żeby uczelnia nakreśliła mi odpowiedni kierunek nauki, liczę się z tym, że poziom raczej wszędzie jest wysoki (?)
      Czy są tu takie osoby, które rzetelnie mogą napisać coś co mnie nakłoni do wyboru jednych z tych uczelni? Tak, patrzyłem koszta.
      Również, jeśli są tu studenci/absolwenci to też proszę o opinie nt. tychże uczelni.

• Przez Studia548
      Witam, jak dostaliście się na Uniwersytet Wrocławski lub na Politechnikę Wrocławska na kierunek informatyka to ile mieliście punktów? Czy mam szanse jak zdaje tylko 1 przedmiot rozszerzony ? 
    • Przez Aikoocioq
      Cześć. Jestem aktualnie w 3 klasie technikum na profilu informatyk i stwierdziłam, że to odpowiedni moment na szukanie uczelni. Uwielbiam projektowanie sieci i grafikę komputerową, z kolei nie przepadam za programowaniem. Jestem świadoma, że jest to nieodłączna część informatyki i jestem w stanie to przeboleć. Na jaki kierunek powinnam się udać? I która uczelnia będzie najodpowiedniejsza?
    • Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie możesz aplikować, ponieważ wszystkie wymienione przedmioty są wymagane (a nie tylko punktowane). Jeśli brakuje Ci któregoś, nie możesz wziąć udziału w rekrutacji. Poza tym nawet gdybyś mógł (mogła) się zapisać, to z 60 punktami i tak nie dostaniesz się na prawo, bo tam próg wynosi zwykle około 70 punktów. 
    • 1. Jeśli są zgodne z Twoim zainteresowaniem to polecam.  Te studia są o wszystkim i o niczym, całkiem dobre na I stopień, ale nie dają konkretnego zawodu, czy konkretnych umiejętności potrzebnych na rynku pracy.    2. studia pracy nie dają.   3. Coś tam uczą, ale nijak ma to do rzeczywistości. 
    • Chciałbym się dowiedzieć trzech rzeczy:   1. Czy poleca Pan administrator i inni użytkownicy te studia pod kątem przydatności dla studenta, czy można coś przydatnego życiowo z nich wynieść.    2. Jak z pracą po tych studiach, etat   3. Czy studia kształtują charakter przedsiębiorczy.    W przyszłości myślałem nad założeniem własnej działalności, i czy te studia przydadzą mi się pod tym kątem?
    • Cześć,  O co dokładnie pytasz. Co chciałbyś robić po takich studiach? Masz jakiś pomysł na siebie?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.