Skocz do zawartości
penautbutter

Automatyka i robotyka na wydziale Mechatroniki PW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedlugo czeka mnie wybór studiów. Wybieram między PW a PWr na kierunek Automatyka i robotyka, z tym, że na internecie nie mogę znaleźć żadnych opinii o wydziale mechatroniki, większość o AiR na PW dotyczy wydziałów Elektroniki i Technik Informacyjnych lub Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa. Jednak mają bardzo wysokie progi i jak podwinie mi się nawet lekko noga na maturze to nie mam szans się dostać. Więc czy jest tu ktoś kto studiuje, lub zna kogoś studiującego ten lub bliski kierunek na wydziale Mechatroniki? Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polerst napisał:

Czy ktoś zna kogoś studiującego bliski kierunek na wydziale mechatroniki? Ja mam dwójkę znajomych na mechatronice na tym wydziale na PW, jest ciężko, ale są zdolni i nie narzekają raczej, nie wiem co chcesz wiedzieć też :)

Duży nacisk kładzie się na programowanie?Generalnie to z tego co widziałem po planach to W. Mechatroniki na Air to jest jakby coś pomiędzy tymi na elektroniki i mechaniki. Ale nie ma podstaw elektroniki i tym podobnych a myślę, że specjalizacja jaka najbardziej by mnie potem interesowała to właśnie automatyka, gdzie to dość istotne. Oczywiscie postaram się wyciągnąć jak najwięcej punktów i dostać na wydział Elektroniki ale próg jest dość wysoki że względu na mało miejsc i zastanawiam się czy w razie czego postawić na ten Mechatroniki czy jednak inne miasto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progami się nie interesuj w ogóle, nie świadczą o poziomie, a bardziej o tym, że ludzie nie chcą na takie kierunki iść. Stąd też niskie progi na elektronikę, elektrotechnikę i pokrewne. Tak samo wysoki próg nie świadczy o poziomie (szczególnie, znając ludzi z PW, trochę o tym słyszałem). W wyborze wydziału lepiej zapoznać się z programem studiów, zobaczyć, jakie przedmioty będa Ci bardziej pasować. Wątpię, że później na rynku pracy robi to różnice czy to było na W. Mechatroniki czy EiTI, czy Elektryczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.