Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, jestem maturzysta i w tym roku szkolnym zdaję mature. Chciałbym dowiedzieć się kilku ważnych kwestii oraz informacji o kierunkach. A więc przechodze do sedna sprawy. Chodzę do liceum na profil matematyczno fizyczny. Będę zdawać maturę z tych oto przedmiotów i również język angielski. Już teraz przypuszczam, że zdam te przedmioty z bardzo dobrym wynikiem. Z matmą nie mam problemów, mam 5, co więcej biorę udział różnych konkursach. Z fizy mam 4 co jest świetnym wynikiem na tle klasy. Najbardziej interesującymi mnie tematami z fizy są prad stał, elektrostatyka, magnetyzm, czuję się wręcz świetnie w tych oto tematach.

Mam jednakże dylemat odnośnie studiów, a konkretnie kierunku. Od kilku lat ciągle powtarzam sobie, że chcę iść na lotnictwo i kosmonautykę. Chciałbym dowiedzieć się od was czy warto iść, jak tak to w co się "pakować" : specjalności pilotaż czy składanie silników. Na pilotaż wiem, że trzeba być po prostu najlepszym. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z pracą pózniej po tym kierunku oraz gdzie iść studiować Politechnika Warszawska czy Rzeszowska????

Następnymi kierunkami, na które chciałbym się wybrać jest elektronika na AGH lub samochody elektryczne i hybrydowe na Pol. Warszawskiej. Czy bardziej opłacalne jest to studiować niż lotnictwo??? Gdzie po takich kierunkach elektronicznych można pracować???

Na koniec chciałbym postawić pytanie: Czy warto tyle zachodu, tyle wysilku i nauki po takich ciężkich kierunkach? Jeżeli macie inne propozycje to piszcie. Chodzi tu głównie o pracę z dobrym zarobkiem w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co masz na myśli mówiąc opłaca się? Studia się nie opłacają;) 

2. Na studia idzie się z zainteresowań. W związku z tym na pewno warto iść na lotnictwo. Jest niż demograficzny więc łatwiej się dostać niż kilka lat temu.

3. Nie są to specjalnie cięższe kierunki niż inne bo wszystko zależy od predyspozycji. Studia wprost pracy nie dają. Jeśli chcesz dobrze zarabiać załóż własną firmę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać co "opłaca się" w sensie późniejszej pracy, jak to wogóle stoi na rynku pracy bo wiem że nie ma problemu z pracą po nich. A co do zarobków to też można wiele zarabiać nie tylko poprzez założenie własnej firmy, jeżeli jesteś naprawdę dobry w tym co robisz to z raczej nie ma problemu z wynagrodzeniem. 

A co do elektroniki to też jest moje zainteresowanie na równi z lotnctwem, więc co jest lepsze waszym zdaniem???

Co do poziomu kierunków to naprawde są ciężkie (napewno jedne z najbardziej prestiżowych) byle kto na to nie idzie.

No i jeszcze pytanie odnośnie jakichś polecanych kierunków technicznych, chodzi mi o konkretne przyklady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chciałem zapytać co z pracą po nich bo wiem że nie ma z nią problemów"

To nie wiem o co chciałeś zapytać. A skąd wiesz co będzie za 30 lat? 

2. Sam sobie odpowiedziałeś;) 

Lepsze pod jakim względem? Pracy? Nikt nie wie co będzie za 30 lat. Teoretycznie oba kierunki dają szerokie możliwości przekwalifikowania się do panujących realiów jednak moim zdaniem kierunek lotnictwo odnosi się do wąskiej gałęzi. Wydaje się że elektronika przez to że jest bardziej przyziemna będzie pewniejsza

To że byle kto na to nie idzie nie ma nic wspólnego z poziomem. W 2004 roku na europeistyke było 100 miejsc a chętnych 6000 czy to świadczy o poziomie? Taka moda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.