Skocz do zawartości
karolst99

Pomoc w wyborze studiów technicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Jestem w 3 klasie liceum o profilu mat-geo i powoli zaczynam myśleć o studiach. Chciałbym dostać się na studia techniczne- najlepiej automatyka i robotyka lub mechanika i budowa maszyn. Obecnie w szkole nie mam większych problemów z matematyką czy angielskim, planuje zdawać je na ,,rozszerzeniu". I tu moje pytanie czy bez większej wiedzy z fizyki poradzę sobie na w/w studiach? Dodam, że jestem ambitny i nie straszna jest mi nauka. Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinieneś sobie poradzić bo jak umiesz matematykę to fizyki możesz się szybko nauczyć nawet w czasie wakacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za odpowiedź, nie ukrywam, że trochę odetchnąłem :) Natomiast jak oceniasz te kierunki studiów(automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn) pod kątem trudności, czy dostania pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poziom trudności zależy od maturzysty. To nie liceum. Tutaj nie decydują oceny że szkoły średniej tylko osobiste zainteresowania. 

Studia pracy nie dają. Jednak po tych kierunkach nie powinni być problemu na ten moment. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fizyka to jeden z najłatwiejszych przedmiotów na całych studiach. Młodsze roczniki na niektórych kierunkach technicznych mają teraz tylko wykłady + laby (bez ćwiczeń), więc nie sposób nie zdać. Chyba, że na własne życzenie, ale to już inna sprawa;)

Odnośnie dostania się, to na MiBM na wielu politechnikach dostaniesz się nawet z przyzwoicie napisaną maturą podstawową. Miejsc na 1. semestrze często bywa ok. 200 i nie są najbardziej oblegane. Przyjęcia na AiR z reguły nie są już tak hurtowe, więc trzeba nieźle wypaść na rozszerzonej. Poziom trudności to kwestia indywidualnych preferencji, zależy co kogo interesuje. Z pracą w obu przypadkach podobnie. Absolwenci nie są rozchwytywani, ale nie ma dużych trudności ze znalezieniem pracy. Jak chcesz wiedzieć coś o MiBM to możesz pytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężki wybór jest wiele interesujących kierunków, ja bym z chęcią zrobiła jakieś podyplomowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gutek - z tą fizyką to raczej wiele zależy od wykładowcy, miałem takiego kosiarza, że z większością rocznika widziałem się na poprawce z fizyki we wrześniu - wykład kontrastował z ćwiczeniami, które chyba każdy zdał :D

Karol - jeśli Cię to nie interesuje, będzie Ci naprawdę ciężko na tych kierunkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez kinga/
      Witam. Dostałam się na kierunek architektura na uczelni w Gdańsku i Krakowie. Niestety ciężko mi wybrać, dlatego proszę o radę. PG czy PK? 

Dodam, że mieszkam w okolicy Krakowa
    • Przez Julia111
      Witam wszystkich! Dostałam się na mechatronikę na Politechnikę Wrocławską oraz na automatykę i robotykę na Politechnikę Śląską. Zastanawiam się co wybrać, która uczelnia ma wyższy poziom nauczania oraz który kierunek studiów daje mi większe możliwości rozwoju. Dziękuję za odpowiedzi!
    • Przez lukas7980
      Hej wszystkim,

jak w temacie - chciałbym na drugi stopień zarekrutować się na bioinformatykę. I stopień ukończyłem na innej uczelni - inżynierka z informatyki. Na kierunek jest egzamin wstępny ze sporą wagą.
      Może ma ktokolwiek jakieś informacje na temat tego czy na tego typu magisterkach (zawierających biologię/chemię, ale nie będącymi czystą biologią/chemią/biochemią) będzie *formalny* problem brak zaliczeń kursów/przedmiotów z tego zakresu?
      Interesuje mnie kwestia modelowania/analizy danych właśnie z zakresu biologii i pomyślałem, że to by była ciekawa okazja do nauczenia się sporej ilości rzeczy + zbombardowania się ciekawymi tematami w konteście programistycznym.

Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje
    • Przez AgataP
      Hejka, dostałam się na SGH na studia wieczorowe oraz na UEP na dzienne. Kompletnie nie wiem, które wybrać. Boje się, że jeśli nie wybiorę SGH to dużo stracę, jest to jednak bardzo renomowana uczelnia. A wy co byście wybrali? I czym kierowalibyście się? 
    • Przez Damien8
      Witam.
      Mam problem z wyborem kierunku, czas mam do poniedziałku 24.08. Dostałem się na elektrotechnikę na politechnice rzeszowskiej oraz na informatykę na uniwersytecie rzeszowskim.
      Problem jest taki, że niby chciałbym pracować w szeroko pojętej branży IT, ale sam jeszcze tak naprawdę nie wiem czy bym się w tym odnalazł na 100%. Dodatkowo o informatyce na urz i jej poziomie słyszałem wiele niezbyt przychylnych opinii. No i wiadomo, papierek po uczelni w branży IT nie ma zbyt dużego znaczenia, bardziej liczy się portfolio, doświadczenie i umiejętności. Dlatego rozważam też opcję wyboru elektrotechniki na prz, bo może akurat też się w tym odnajdę i dodatkowo gdybym jednak zdecydował się na pracę w branży IT, to mógłbym w międzyczasie robić na to kursy i staże.
      Co o tym myślicie i czy macie wyrobioną opinię na temat informatyki na urz? Którą ścieżkę bardziej byście mi polecali i dlaczego?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Dzięki, a UŁ odrzuciłem, bo nie uważam, że jest to zły uniwersytet, ale po prostu najbardziej zależało mi na tych dwóch pozostałych. KUL jako, że jestem z Lublina, a UJ, bo jest to jeden z najbardziej prestiżowych uniwerków w Polsce. 
    • Próg z tamtego roku nie ma znaczenia, bo w tym są inne zasady rekrutacji i progi nominalnie poskakały, a to dlatego że UAM wprowadził wspólną rekrutację dla Polaków i cudzoziemców. Ukraińcom i Białorusinom policzył piątki ze świadectw ukończenia szkoły średniej i multum z nich miał po maksymalnej liczbie punktów, przez co zajęli większość miejsc. Polacy z punktami z matury nie mieli szans. 
    • A czemu odrzuciłeś UŁ? To dobry uniwersytet i ma anglistykę prawie tak dobrą jak UJ, lepszą niż KUL. Niemniej wszystkie trzy uczelnie są ok. Na Twoim miejscu patrzyłabym raczej na program i specjalizację. Studia magisterskie na anglistyce są już mocno sprofilowane pod względem specjalizacji, którą wybierzesz. To już nie jest taka ogólne nauka języka, o języku i o kulturze. Wybierz taką specjalizację, która cię interesuje i która koresponduje z Twoimi planami zawodowymi. Który uniwersytet wybierzesz, to tak naprawdę kwestia drugorzędna. Już bardziej miasto ma znaczenie, bo na magisterskich powinieneś zacząć zdobywać doświadczenie zawodowe. O ile rynek pracy w Krakowie i Łodzi jest ok, o tyle w Lublinie szału nie robi. 
    • To może zrób magistra z matematyki, skoro ją lubisz? 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.