Skocz do zawartości
StefanKrul

Kilka języków na maturze

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość zdawania paru języków obcych na poziomie podstawowym? Wyglądałoby to u mnie tak:

Matematyka (r)

Fizyka (r)

Angielski (r)

Polski (p)

Francuski (p) 

Niemiecki (p)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chciałam zdawać na postawie angielski i niemiecki i z tego co wiem jest to niemożliwe niestety... Kogo nie pytałam mówił że tylko jeden język na podstawie. Ale niech mnie ktoś poprawi jeśli piszę bzdury!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez mnur
      Witam, bardzo chciałabym pracować w firmie międzynarodowej czy korporacji. Zastanawiam się nad studiami japonistyką, sinologią, hungarystyką lub zarządzaniem. Moje pytanie brzmi czy lepiej iść na zarządzanie, samemu uczyć się języków i robić certyfikaty (znam dodatkowo angielski i francuski) czy lepiej iść na filologie i po niej szukac zatrudnienia?
    • Przez natilaskowik
      Witam, od kilku dni zastanawiam się nad tym, czy gdybym chciała zmienić uczelnię po pierwszym roku z przykładowo Filologii polskiej: dziennikarstwo i nowe media na inną uczelnię, która mieści się w innym mieście, tyle że w niej dopiero na drugim roku się wybiera specjalizacje w przeciwieństwie do mojej aktualnej. I czy gdybym poszła do tej drugiej, to mogłabym uczyć się dalej (chodzi mi, czy od drugiego roku) czy musiałabym jeszcze raz przechodzić przez pierwszy rok? Bo chciałabym zmienić automatycznie specjalizację.

Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie Mam nadzieję, że napisałam w miarę zrozumiale.
    • Przez mlodystudent00
      Witam,
      Jestem tegorocznym maturzystom i właśnie staje przed wyborem studiów (najlepiej dziennych). Mianowicie interesuje mnie kierunek Logistyka, gdyż chodziłem do technikum o profilu logistycznym więc jestem już stricte podporządkowany temu kierunkowi. Czy z takimi wynikami mogę składać papiery na większość uczelni?
      Matematyka (podstawa) - 70%
      Język polski (podstawa) - 66%
      Język angielski (podstawa) - 68%
      No i tutaj trochę gorzej z tymi rozszerzeniami 
      Geografia (rozszerzenie) - 17%
      Angielski (rozszerzenie) - 44%

Czy jako iż jestem osobą która preferuje bardziej teorie niż zadania matematyczne, powinienem wybrać uniwersytet niż politechnike?
      Bardzo proszę o odpowiedź.
      Pozdrawiam.
    • Przez nszyler@interia.pl
      Cześć zdawałem maturę rok temu ale zdałem bardzo słabo bo angielski 34%, matematyka 44%, polski 56% i geografia 23% Geografie w tym roku zamierzałem poprawiać i chodź nauka mi idzie dobrze to nie umiem wbić się w klucz i naprawdę słabo idą mi arkusze. Przewiduje max 40%, chodź liczę na więcej, jednak nie nastawiam się na zbyt wiele. Myślałem o studiach na kierunku gospodarka przestrzenna. Na niektórych uczelniach jest to oblegany kierunek, na innych nie. Czy powinienem wydawać pieniądze na rekrutacje na topowe uczelnie czy z góry sobie je darować? Na jakie uczelnie jest najmniejszy próg żeby mieć szansę dostania się na studia? I czy w ogóle jest sens aplikowania na jakiekolwiek studia bo nie wiem czy z tak słabo zdaną maturą mam szansę gdziekolwiek się dostać?
    • Przez Studia548
      Witam, myślicie ze mam małe czy duże szanse, aby dostac się na Informatyke stosowana i systemy pomiarowe na UWr mając ok.50/60 punktów? (Rozszerzenie mam z matematyki)

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• W twj sytuacji jest repeta, czyli powtarzanie roku. Niestety wowczas placi sie za powtarzane przedmioty. A do tego znowu warunek z wczesniejszego semestru. Trzeba rozmawiac z dziekanem. Takie przydatne info o roznych oplatach na roznych trybach i uczelniach https://studia.pl/ile-kosztuja-studia-oplaty-dodatkowe-za-studia-niestacjonarne-i-stacjonarne-w-uczelniach-prywatnych/
    • Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące powtarzania semestru. Córka moja jest na 3 roku studiów dziennych z informatyki na UŚ. Z semestru 4 ma warunek na jeden przedmiot do realizacji w semestrze letnim. Z przyczyn zawodowych ,bo z uwagi na zdalne nauczanie ,podjęła pracę zdalna na cały etat i teraz nawarstwiło jej się dużo zaległości w nauce. Już nie uzyskała zaliczenia seminarium dyplomowego. Prawdopodobnie nie zaliczy wszystkich egzaminów. Czy może złożyć wniosek o powtarzanie 5 semestru i kiedy powinien taki wniosek być złożony. Czy skoro ma warunek z 4 semestru powinna pisać o powtarzanie też 4 semestru, czy tylko 5 semestru? Będę wdzięczna za poradę w tej sprawie. Barbara
    • Sama idea takiego kierunku wydaje sie bardzo ciekawa. Analityka finansowa czy biznesowa jest potrzebna.  Jednak moim zdaniem taki kierunek powinien byc na wydziale matematyki. Obawiam sie ze tu jest duzo marketingu a w rzeczywistosci bedzie to kierunek ekonomiczny, a powinien byc matematyczny.   Polecam portal www.studia.pl
    • Witam wszystkich! Chciałem poznać co nieco opinii o kierunku jakim jest Analityka Biznesowa na Wydziale Organizacji i Zarządzania na Politechnice Śląskiej w Zabrzu. Jaki tam jest poziom, w szczególności z matematyki? Czy to trudny i wymagający kierunek? Dodam, że studiowałem Teleinformatykę na AEI w Gliwicach no i niestety odpadłem po pierwszym kolokwium z elektrotechniki i matematyki. Poziom mnie przerósł.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.