Skocz do zawartości
nitka06

Nie zdałam matury. Co teraz?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie zdałam matury... Chciałam startować na ASP, na wydział grafiki albo wzornictwa. Rozważam dwie opcje: 1. Próbować we wrześniu po poprawce sierpniowej, ale nie wiem czy będą jeszcze miejsca, 2. Przezimować w jakimś studium policealnym, ale nie wiem czy to mi coś da i jaki poziom jest w tego typu szkołach.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca pracą, ale roku tracić nie trzeba. Można też pogodzić jedno z drugim szczególnie jeśli idzie się na tryb zaoczny. Uczysz się weekendowo, a pracujesz w tygodniu i to jest fajna opcja na zarabianie jednocześnie z nauką ;) Sama tak zrobiłam i nie żałuje. Co do ASP to zapisy chyba już sie tam kończą teraz... więc na Twoim miejscu rozejrzałabym się za szkołą policealna lub jakimiś kursami o profilu zbliżonym do grafiki czy projektowania. Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz napisał:

Po co chcesz iść do studium? Nie rozumiem. Nie lepiej iść do pracy?

Nie chcę mieć przerwy w nauce, a poza tym korzystam ze świadczeń ZUS, które mi przysługują dopóki dopóty się uczę. Dlatego myślę o studium. Dodatkowo zależy mi na ulgach dla osób uczących się... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jagód napisał:

Hej, byłam rok temu dokładnie w Twojej sytuacji (w sumie identyczna) i w planie miałam wyjazd za granice na rok, poznać język i popracowac. Jednak wróciłam pod koniec września i zapisałam sie do studium- stwierdziłam, ze nauczę sie więcej i zrobię dyplom jako plastyk, a pózniej dostane sie na ASP i zrobię licencjat. :) szczerze.. to była najlepsza decyzja jaka mogłam podjąć.

Wybierz sobie studium- najlepiej dzienne, bo więcej sie nauczysz- ja poszłam do WSRu (warszawska szkoła reklamy) na intermedia- czyli film i grafika. Chętnie powiem Ci więcej o tej szkole, albo przyjdź na dzień otwarty 12.07 (środa) :) 

Dzięki za podpowiedź. Wygląda to fajnie, ale to szkoła prywatna...  Chyba, że mają jakiś program stypendiów. Wiesz coś na ten temat?

45 minut temu, Baasia napisał:

Praca pracą, ale roku tracić nie trzeba. Można też pogodzić jedno z drugim szczególnie jeśli idzie się na tryb zaoczny. Uczysz się weekendowo, a pracujesz w tygodniu i to jest fajna opcja na zarabianie jednocześnie z nauką ;) Sama tak zrobiłam i nie żałuje. Co do ASP to zapisy chyba już sie tam kończą teraz... więc na Twoim miejscu rozejrzałabym się za szkołą policealna lub jakimiś kursami o profilu zbliżonym do grafiki czy projektowania. Skąd jesteś?

Jestem z Wieliszewa (niedaleko Warszawy). Rozglądam się trochę, ale czuję się zagubiona. Znalazłam takie studium jak Cosinus, tam jest za darmo nauka, a ja z finansami stoję kiepsko. I tak się zastanawiam co z tym fantem zrobić... Szkoła prywatna wiąże się z wydatkami. No nie wiem. Mam teczkę prac przygotowaną i dokładnie za malo5% z egzaminów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Zacznijmy od tego. Co Ci daje takie studium. Zniżki? Jeśli pójdziesz do pracy to sobie zarobisz więcej niż te zniżki. A takie studium zajmie Ci dodatkowy czas. A być może w maju będziesz chciała jeszcze raz poprawiać maturę. 

Daje mi zniżki i utrzymam rentę. I nie chcę wypaść z rytmu szkolnego. Ja i tak pracuję - jako hostessa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łukasz napisał:

powiem wprost. To słabe. Niestety. Gdybyś znalazła pracę na pełen etat byłaby to dla Ciebie większa korzyść. Oczywiście, że renta jest ważna. Może warto iść we wrześniu na studia niestacjonarne?

Myślę o tym, ale nie wiem co będzie jeśli poprawka źle wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.