Skocz do zawartości
kasia2006222

Turystyka i rekreacja- wybór rewelacja!

Rekomendowane odpowiedzi

Zarobki wiadomo uzależnione są jak w każdym zawodzie od umiejętności, doświadczenia i tego w którym konkretnie sektorze się pracuje. Jeżeli chodzi o wyjazdy wiadomo są dla osób, które po prostu lubią i chcą to robić. Nie oznacza to jednak, że w Polsce w turystyce pracować nie można. Na rynku jest mnóstwo biur podróży, organizacji turystycznych, hoteli, restauracji, parków rozrywki. Wiele tego typu obiektów już jest, a wiadomo, że rynek turystyczny ciągle się rozwija-tworzone są nowe hotele, biura podróży. Ludzie od zawsze wyjeżdżają na wczasy i korzystają z tego typu usług, a co za tym idzie potrzebni są ludzie, którzy i to zapewnią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda konna, narty i zajęcia które wymieniałam są zajęciami obowiązkowymi, jednakże w zależności od specjalizacji jaką się wybiera zajęcia się różnią. A jeśli chodzi o praktyki nie są one płatne i bardzo zdziwiła mnie informacja, że ktoś za nie płaci! A jeśli ktoś lubi turystyke i nie boi się wyzwań to z pewnością odnajdzie się w zawodzie tak za granicą jak i w Polsce. To, że jest na kierunku tylu studentów nie znaczy, że wszyscy pracę znajdą. Wybiją się Ci, którzy mają predyspozycje, którzy interesują się i lubią to co robią. I oczywiście jeśli ktoś planuje wyjazd za granice taki kierunek znacznie ułatwia znalezienie pracy!

Miał praktyki w pensjonacie. Musiał opłacić sobie dojazd i wyżywienie (razem kilka stów). Za obozy też musiał płacić. Może Ty nie musiałaś płacić, bo i tak płaciłaś czesne? Brat studiował na uniwerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obozy są płatne-tak jest wszędzie. A jeśli chodzi o praktyki to wychodzi na to, że w gruncie rzeczy praktyk płatnych nie miał, a jeśli chodzi o dojazd i wyżywienie to już zależy od ośrodka w którym wybrał praktyki. Przyznam, że nie zdarzyła mi się taka sytuacja, chociaż praktyk miałam wiele i w Polsce i za granicą. Jak do tej pory zawsze zapewniano nam wyżywienie i dojazd, ale to już kwestia dobrej woli przyjmującego na praktyki i wcześniejszego dogadania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok deregulację zawodów nie uważam za zbyt dobry pomysł. Mimo wszystko kierunek jest o tyle dobry, że daje wiele możliwości. Jak wiadomo turystyka nie ogranicza się tylko do biura podróży. To ogromna dziedzina i ogromne możliwości. Każdy będzie mógł otworzyć biuro podróży, ale nie każdy będzie miał pojęcie jak je utrzymać. A wtedy wiadomo albo biuro bankrutuje, albo zatrudnia się kogoś kto wiedzę na temat turystyki posiada. W dzisiejszych czasach żaden kierunek nie daje 100% gwarancji, że pracę w zawodzie się znajdzie. Dlatego uważam, że lepiej wybrać kierunek szerszy, który daje nam pole do wyboru. A po zapoznaniu się bliżej z kierunkiem i ukształtowaniu swoich pasji i zainteresowań wybiera się konkretną specjalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turystyka i Rekreacja cieszy się u nas największym zainteresowaniem. Jesteśmy uczelnią prywatną, ale masz szansę wygrać bezpłatne studia lub podjąc pracę na studiach dziennych - co jest naszym konkursem, jest to świetny pomysł dla osób które cenią sobie zbieranie doświadczenia zgodnego z kierunkiem, co też otwiera drzwi dla przyszłego absolwenta! Są trzy specjalizacje: Hotelarstwo, Welness & Spa, Turystyka międzynarodowa i Turystyka aktywna!

Dodatkowo mieścimy się w Sopocie, miejsce szczególnie odwiedzane przez turystów i przedewszystkim ciekawe, no i mamy własny akademik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turystyka i Rekreacja cieszy się u nas największym zainteresowaniem. Jesteśmy uczelnią prywatną, ale masz szansę wygrać bezpłatne studia lub podjąc pracę na studiach dziennych - co jest naszym konkursem, jest to świetny pomysł dla osób które cenią sobie zbieranie doświadczenia zgodnego z kierunkiem, co też otwiera drzwi dla przyszłego absolwenta! Są trzy specjalizacje: Hotelarstwo, Welness & Spa, Turystyka międzynarodowa i Turystyka aktywna!

Dodatkowo mieścimy się w Sopocie, miejsce szczególnie odwiedzane przez turystów i przedewszystkim ciekawe, no i mamy własny akademik!

Ciekawi mnie ta specjalizacja: Welness & Spa. Brzmi naprawdę interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
jestem ciekawa czy ktoś z Was studiował na Uniwersytecie Szczecińskim Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia kierunek II stopnia Zdrowotne Podstawy turystyki i rekreacji. Jak wyglądają studia? Czemu noszą one miano praktycznych? Czy można zrobić bezpłatnie instruktora? Bardzo proszę o odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciała w tym roku zacząć TiR w tym roku, ale raczej zaocznie, bo będę musiała się też jakoś utrzymać w stolicy. Myślę, że to raczej przesada z tym życiem rodzinnym i pracą w zawodzie i w sumie się cieszę, że będzie sporo zajęć z w-f. Powiedzcie mi czy WSKFiT coś Wam mówi? Oni są w Pruszkowie, ale zaoczne chyba są też z stolicy.

Ps.  Siostra mojej kumpeli też miała praktyki w Grecji i trafiła na hotel, w którym przebywali wszyscy aktorzy przy kręceniu Mamma Mia! Raczej na takiego farta nie liczę, ale baaaardzo bym chciała mieć praktyki, gdzieś gdzie miło i ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo bym chciała w tym roku zacząć TiR w tym roku, ale raczej zaocznie, bo będę musiała się też jakoś utrzymać w stolicy. Myślę, że to raczej przesada z tym życiem rodzinnym i pracą w zawodzie i w sumie się cieszę, że będzie sporo zajęć z w-f. Powiedzcie mi czy WSKFiT coś Wam mówi? Oni są w Pruszkowie, ale zaoczne chyba są też z stolicy.

 

Ps.  Siostra mojej kumpeli też miała praktyki w Grecji i trafiła na hotel, w którym przebywali wszyscy aktorzy przy kręceniu Mamma Mia! Raczej na takiego farta nie liczę, ale baaaardzo bym chciała mieć praktyki, gdzieś gdzie miło i ciepło  :)

 

 

Mi akurat ta szkoła nic nie mówi, zresztą tak jak większość wyższych szkół. Nie myślałaś o tym żeby pójść np na jakąś państwową uczelnię? Ja studiowałam na SGGW turystykę (tylko, że dziennie) i miło to wspominam. A z tego co widziałam to czesne na SGGW byłoby tylko ok stówkę droższe na miesiąc. A jednak papier państwowej uczelni znaczy więcej niż nieznanej wyższej szkoły. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też studiuję Turystykę i Rekreację tyle że w Katowicach.  Bardzo lubię swoje studia :)  Ps macie może jakieś pomysły na staż albo praktykę coś oprócz biura podróży i hotelu ? Coś dla studentów ogólnie  :)  myślałam nad AIESEC, Student travel itd. Ale nie tak łatwo tam się dostać ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też studiuję Turystykę i Rekreację tyle że w Katowicach.  Bardzo lubię swoje studia :)  Ps macie może jakieś pomysły na staż albo praktykę coś oprócz biura podróży i hotelu ? Coś dla studentów ogólnie  :)  myślałam nad AIESEC, Student travel itd. Ale nie tak łatwo tam się dostać ;p 

 

Jeśli chodzi o staż to chyba najlepiej hotel, hostel (ale o odpowiedniej opinii) albo biuro podróży. A jeśli chcesz w przyszłości pracować w hotelu na wysokim stanowisku to zapraszamy do WSB na studia studia z zarządzania w turystyce i hotelarstwie. Więcej informacji znajdziesz tutaj: www.wsb.pl/gdansk/kandydaci/studia-ii-stopnia/sciezka-tradycyjna/kierunki-i-specjalnosci/zarzadzanie-w-turystyce-i-hotelarstwie

 

W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.

 

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki

Online Ekspert WSB II stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje studia tj. Turystykę i rekreację wybrałam całkiem przypadkowo. Jak na zagubionego maturzystę przystało sama nie wiedziałam czego od życia oczekuję. Decyzję podjęłam we wrześnie i szczerze mówiąc wiele kierunków było już wtedy przede mną zamkniętych. I nie żałuje.

Turystyka i rekreacja jest tak ogromnym działem, że myślę że każdy znajdzie tu cos dla siebie. Począwszy od zajęć ruchowych (taniec, basen), lekcje masażu, zajęcia z końmi czy po prostu teorię dotyczącą np. organizacji przeróżnych imprez. To co urzekło mnie w szkole to brak monotonii. Jak już wspomniałam zajęcia bardzo róźnorodne, ogromne możliwości wyboru zajęć pozawykładowych. Co prawda mówi się, że rynek turystyczny został przesycony absolwentami tego kierunku. Ja myślę jednak, że nic bardziej myslnego. program nauczania obejmuje tak jak wspomniałam przeogromny dział, dzięki któremu absolwent ma orientację o pracy nie tylko w biurach podróży, ale i jako przewodnik, pilot, rezydent, pracownik hotelu, gastronomii, pracownicy na statkach, kursach wycieczkowych, pracownicy administracji, organizacja imprez, parki rozrywki i wiele wiele innych. Czyli miejsca, których ciągle przybywa...

Poza znacznymi możliwościami jakie uzyskują absolwenci to Turystyka i Rekreacja to kierunek, którym nie da się nie zarazić, którego nie da się nie lubieć. A to już milowy krok to odnalezienia własnej pasji, która jakże cenna jest w życiu. No bo kto nie lubi słuchać o kulturze innych kraji, komu nie podoba się wpajanie wiedzy o miejscach na świecie gdzie zjeżdżają się rzesze turystów. Poza tym jest rekreacja :) A nikt mi już nie wmówi, że nie lubi rekreacji. Troch wiedzy o sposobach spędzania czasu wolnego i tematy, które z pewnością wykorzystć można w codziennym życiu czyli organizacje imprez. No i oczywiście najprzyjemniejsze punkty kierunku czyli obozy na których oprócz typowych nocnych imprez zapewniono nam niezwykłą rozrywkę : kajaki, żaglówki, parki rozrywki, łucznictwo, paint ball, itp. a zimą szusowanie na nartach.

Generalnie, pomimo że wybór kierunku był czystym przypadkiem to z pewnością nie był to przypadek którego żałuję. Polecam gorąco studia szczególnie maturzystom sierotkom, którzy tak jak ja nie wiedzą co ze sobą począć, a wizja ciągłego wkuwania monotonnych regułek po prostu ich przeraża :)

Witam cie serdecznie i mysle ze mam cos dla ciebie czym bys byl zainteresowany, wszystkie informacje znajdziesz na stronie: www.wakacjezesnu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsze zatrudnienia po TiR:

hotelach,
ośrodkach wypoczynkowych,
ośrodkach sportowych i rekreacyjnych,
biurach podróży,
centrach rekreacji i odnowy biologicznej,
gospodarstwach agroturystycznych i ośrodkach doradztwa rolniczego,
administracji rządowej i samorządowej,
organizacjach społecznych,
szkolnictwie (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chrześniak wybrał teraz TiR na SGGW, chętnych było chyba z 6-ciu na jedno miejsce! Naprawdę nie myślałam, że ten kierunek cieszy się aż taką popularnością:) Czytając jednak wasze wypowiedzi widzę, że jesteście zadowoleni z tego wyboru, bo studia są fajne a i przyszłość po nich ciekawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie powiem, ogółem twoja wypowiedź bardzo mnie zaciekawiła. Chciałam się spytać tylko jak z przedmiotami jest a zwłaszcza z geografią? Bo myślę o tym kierunku nieco (to albo historia), ale geografia... no cóż, nie jest to moja ani dobra ani słaba strona- uczyłam się tego, bo musiałam i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.